Wiadomości

TOP 5 reklam banków

Banki przyzwyczaiły nas do tego, że każdego roku przygotowują nowe reklamy telewizyjne. Choć spora część firm zrezygnowała już z promowania swoich usług w tradycyjnych mediach, popularne instytucje finansowe nie zamierzają porzucać tej formy reklamy. Nadal prześcigają się w tworzeniu przykuwających uwagę spotów, w których możemy oglądać znane i lubiane gwiazdy.

ING


Choć w reklamie ING wystąpił Marek Kondrat, główną rolę grają w niej dzieciaki. Maluchy robią różne psikusy swoim rodzicom, np. zakręcają wodę w kranie czy przywiązują plastikowe butelki do sznurówek. W ten sposób chcą przekonać dorosłych, by ci zaczęli dbać o planetę. ING Bank promuje w tej reklamie nie tylko ochronę środowiska, ale także swój nowy produkt – Ekopożyczkę.

Millennium


Seria reklam Millennium z twórcą znanego kanału popularnonaukowego Polimaty i zarazem prowadzącego program “Podróże z historią” to dla banku strzał w dziesiątkę. Polscy telewidzowie bardzo polubili Radosława Kotarskiego, który swoim kojącym głosem wyjaśnia im zawiłości ze świata nauki i historii. Również reklamy banku, utrzymane w konwencji programów Kotarskiego, stały się dzięki temu niezwykle przyjemne w odbiorze.

PKO BP


Mini Ratkę z reklam PKO BP polscy widzowie poznali już dość dobrze. Występuje w serii spotów, które promują najatrakcyjniejsze produkty finansowe banku. W ubiegłym roku mogliśmy dzięki temu dowiedzieć się, że kredyt konsolidacyjny pozwala zebrać wszystkie zobowiązania w jedną Mini Ratkę. Z kolei kwietniowa reklama banku pozwala prześledzić drogę jej bohaterki – Renaty, od podjęcia pożyczki na remont łazienki aż do ślubu z wymarzonym mężczyzną. W ten sposób bank podkreśla, że małe decyzje przynoszą niekiedy wielkie życiowe zmiany.

Credit Agricole


Na przestrzeni tego roku reklamy Credit Agricole z Dawidem Podsiadło wywołały uśmiech na twarzach wielu Polaków. Przemyślane spoty, wykorzystujące naturalny talent wokalisty do rozbawiania ludzi, okazały się prawdziwym hitem. W tych reklamach Dawid gra jednak drugie skrzypce – na pierwszy plan wysuwa się pracownica Credit Agricole, która cierpliwie tłumaczy mu wszelkie zawiłości bankowej oferty.

Santander

Santander w swojej kampanii również postawił na znaną twarz. W spotach marki występuje bowiem Łukasz Nowicki, aktor i prezenter telewizyjny. Przekonuje widzów, że życie lubi zaskakiwać, a plany są po to, by je zmieniać. Warto także pamiętać, że z biegiem lat zmieniają się nasze potrzeby życiowe. Z tego powodu niezwykle ważne jest, by bank zmieniał swoją ofertę wraz z nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *