Santander Bank

Santander Bank jest bankiem specjalizującym się w usługach bankowości detalicznej. W ofercie banku znajdują się kredyty mieszkaniowe i samochodowe oraz kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny i pożyczka hipoteczna. Bank prowadzi również sprzedaż programów inwestycyjnych.

Santander Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander. Na polskim rynku działa już od 2001 roku, jednak pod obecną marką znany jest od 2006 roku. Klienci mogę skorzystać z ponad 600 placówek w całym kraju. Kredyt ratalny dostępny jest bezpośrednio w 33 000 sklepach i marketach, a kredyt samochodowy w ponad 1 000 salonach i komisach samochodowych. Dla klientów indywidualnych Santander Bank przygotował wiele atrakcyjnych ofert kredytów gotówkowych. Bank regularnie stosuje czasowe promocje i dzięki temu można skorzystać z oferty z zerową marżą lub obniżonym oprocentowaniem.

oferta Santander Bank

Bank posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach z prostymi i jasnym i zasadami. Kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem można otrzymać w ciągu 15 minut w oddziałach banku.

Kredyt gotówkowy można otrzymać podczas jednej wizyty w oddziale Banku, a drugim sposobem jest wypełnienie formularza online. Skontaktuje się wówczas doradca, który wskaże następne kroki jakie trzeba podjąć. Potwierdzenie tożsamości przy zaciąganiu zobowiązania online odbywa się na podstawie zwrotnego przelewu na symboliczną kwotę 1 zł. Wysokość kredytu gotówkowego to nawet 50 000 zł dla stałych klientów oraz 35 000 zł dla nowych.

Dostęp do środków możemy otrzymać w ciągu 24 godzin przy umowach online oraz w ciągu 15 minut przy umowach zawieranych w oddziale. Oprocentowanie jest stałe, a Bank daje gwarancję jego utrzymania na jednakowym poziomie. Zainteresowane osoby mogą ubezpieczyć kredyt gotówkowy.

Oprocentowanie już od 3,99% dla nowych klientów, dla stałych od 4,99%. Bank nie ujawnia wysokości marży.

Mistrzowski kredyt gotówkowy – Numer 1 w Rankingu Bankier.pl

Korzyści

 • wysoka kwota – dla obecnych Klientów Banku nawet do 50 000zł, dla nowych Klientów nawet do 35 000zł!
 • atrakcyjne warunki – dla obecnych Klientów Banku oprocentowanie 4,99%, dla nowych Klientów oprocentowanie od 3,99%
 • gwarancja stałego oprocentowania – wysokość oprocentowania ani Twoja rata nie wzrosną w trakcie spłaty
 • można samodzielnie wybrać dzień spłaty raty
 • możliwość wybory sposobu zawarcia umowy – bez wychodzenia z domu lub w Oddziale

Dla Mistrzowskiego Kredytu Gotówkowego oferowanego przez Santander Bank  wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 02.01.2019 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 3,99%, całkowity koszt kredytu: 3 032,85 zł obejmuje: prowizję: 1 630,91 zł, odsetki: 1 390,95 zł, opłatę za wypłatę gotówki w kasie oddziału Banku: 10,99 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 9,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 15 000 zł; czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 18 032,85 zł; wysokość 47 miesięcznych rat 380,67 zł, wysokość ostatniej 48 raty 380,88 zł.

Propozycja dotyczy Mistrzowskiego kredytu gotówkowego z wnioskowaną kwotą od 6 000 zł do 35 000 zł, z maks. okresem kredytowania 60 miesięcy i dostępna jest dla Nowych Klientów Banku rozumianych jako pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, z min. dochodem 2 500 zł netto, posiadających min. 5-mies. historię kredytową w raporcie BIK w sektorze bankowym, których na dzień zawarcia umowy o kredyt gotówkowy nie łączy i nie łączyła żadna umowa: pożyczki/kredytu gotówkowego, pożyczki/kredytu konsolidacyjnego, karty kredytowej, kredytu ratalnego z Santander Bankiem lub Santander Consumer Finanse S.A. lub AIG Bank Polska S.A.

 

Zapytaj o kredyt w Santander Bank

 

wymagane dokumenty

Podstawowe dokumenty wymagane przy zawieraniu kredytu gotówkowego:

 • dowód osobisty
 • zaświadczenie o dochodach (akceptacja wielu źródeł uzyskania dochodu).

Dla obcokrajowców będą wymagane dodatkowo:

 • karta pobytu z wydanym zezwoleniem na osiedlenie się lub pobyt rezydenta długoterminowego,
 • dokument potwierdzający prawo stałego pobytu lub zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela,
 • karta pobytu lub karta stałego pobytu członka rodziny obywatela.

 o Santander Banku

Poprzez zakup w 2002 roku Bank of America Polska SA rozpoczęto wdrażanie planów działalności Banku w Polsce. Przejmując instytucję finansową zmieniono nazwę na CC-Bank SA z siedzibą w Poznaniu. W 2004 roku przejęto Polskie Towarzystwo Finansowe i zmieniono nazwę na PTF Bank SA, a także po raz kolejny przeniesiono siedzibę, tym razem do Wrocławia. Obecna nazwa funkcjonuje od 2006 roku. Cztery lata później Santander przejął prawie cały AIG Bank Polska. Połączenie obu instytucji pod nazwą Santander Bank SA nastąpiło 1 marca 2009 roku.  Instytucja finansowa doceniana jest w wielu kategoriach. W 2016 roku otrzymała 1. Miejsce dla Mistrzowskiego kredytu gotówkowego w rankingu TotalMoney oraz godło Banku Przyjaznego Klientowi. Na przestrzeni lat swej działalności Santander Bank otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Santander Bank logowanie

Aby zalogować się do swojego konta w tym banku, należy wejść na stronę internetową Santandera i kliknąć czerwony przycisk zaloguj się. Następnie w odpowiednie miejsca należy wpisać swój login i hasło.

Santander Bank kontakt

Nazwa: Santander Bank

Data ustanowienia: 2003-01-01

Strona WWW: www.santander.pl

Adres:

Plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
tel. (0-71) 374 85 99
fax. (0-71) 374 85 00

Historia:

2011 – prawne połączenie Santander Banku i AIG Bank Polska. Rebranding pod nazwą Santander Consumer Bank S.A.
2010 – Santander Consumer Bank zostaje większościowym właścicielem AIG Bank Polska, działającego w Polsce od 1998 roku
2006 – początek działalności w Polsce pod szyldem Santander Consumer Bank S.A.
2004 – zakup Polskiego Towarzystwa Finansowego SA przez Santander Consumer Finance, zmiana nazwy z CC-Bank SA na PTF Bank SA oraz przeniesienie centrali z Poznania do Wrocławia
2002 – nabycie Bank of America SA przez Santander Consumer Finance i zmiana w 2003 nazwy na CC-Bank SA
2001 – należący do Santander Consumer Finance CC-Bank kupuje AKB Privat- und Handelsbank AG w Niemczech
1999 – utworzenie spółki AKB Marketing Services Sp. z o.o. – właściciel: AKB Privat- und Handelsbank AG potentat na niemieckim rynku kredytów samochodowych
1998 – AIG Consumer Finance Group zostaje większościowym udziałowcem Banku Podlaskiego SA. Zmiana nazwy na AIG Bank Polska SA
1997 – powstanie Bank of America SA
1995-1996 – Polskie Towarzystwo Finansowe rozpoczyna działalność jako spółka akcyjna oraz otwiera pierwsze placówki

Grupa Santander

 • jest to największy bank strefy euro
 • jedna z największych grup finansowych na świecie
 • lider rynku bankowego Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej
 • zajmuje liczące się pozycje w Europie i na Świecie

W Polsce do Grupy Santander należą Santander Consumer Bank S.A. oraz Santander Bank Polska S.A. (dawniej Bank Zachodni WBK S.A.).

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska (do września 2018 r.: Bank Zachodni WBK) należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Jest jednym z najszybciej rozwijających się banków na polskim rynku, obsługującym klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Swoim klientom oferuje kompleksowe usługi finansowe na najwyższym poziomie, wspierane przez nowoczesne technologie bankowe.

Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu z innowacyjnym podejściem, pozwala Santander Bank Polska na oferowanie nowoczesnych produktów za pośrednictwem jednej z największych w Polsce sieci oddziałów i placówek partnerskich (blisko 1000) oraz elektronicznych kanałów dostępu, w tym bankowości mobilnej.

Grupa Santander Bank Polska to usługi maklerskie, zarządzanie aktywami, funduszami inwestycyjnymi, leasing, faktoring oraz pełna oferta bancassurance. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest Santander, 1. bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Santander Finance

Santander Consumer Finance jest wiodącą instytucją działającą na rynku kredytów konsumenckich w 13 europejskich krajach ‒ Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Marka ta należy do Grupy Santander, a swoją działalność jako samodzielna dywizja rozpoczął w 2001 r. Obecnie w dywizji Santander Consumer Finance pracuje ponad 13 500 pracowników, zapewniających dostęp do kredytów konsumenckich 17 milionom klientów w 125 tysiącach punktów sprzedaży.

opinie o Santander Bank

Santander Bank cieszy się dużym zainteresowaniem naszych czytelników, o czym świadczy ogromna liczba komentarzy na jego temat. Niestety nie wszystkie są pochlebne, a wielu czytelników zdecydowanie odradza korzystanie z usług tego banku. Może sam masz jakieś doświadczenia z Santander Bankiem, którymi chciałbyś się podzielić?4
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątki
0 Odpowiedzi w wątku
4 Osoby obserwujące
 
Najpopularniejszy komentarz
Osoby komentujące
4 Autorzy ostatnich komentarzy
WandziaMałgorzataMarcinMax Autorzy ostatnich komentarzy
  Powiadomienia o komentarzach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Max
Gość
Max

Korzystałem z Santander banku,
Nie mam pozytywnych opinii . Brak kompetencji i zero jakiejkolwiek pomocy ze strony banku

Marcin
Gość
Marcin

Po przejęciu bzwbk tu wszystko jest tak jak nie powinno

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Ten bank to T R A G E D I A !!! Obsługa klienta najgorsza z jaką się spotkałam. Brak kompetencji. Zamknięcie kredytu to jak zabawa kota z myszką. Szkoda czasu i nerwów. O D R A D Z A M !!!! Dla mnie totalna porażka, a mam porównanie z dwoma innymi bankami. NIGDY więcej i będę odradzać wszystkim.

Wandzia
Gość
Wandzia

Kupiłam pralkę na raty, niestety model który wybrałam nie był oferowany na raty 0%. Nie spodziewałam się tak wysokich kosztów kredytu. Koszt pralki w sklepie 1799 zł., 12 rat, całkowity koszt kredytu to 502 zł. z groszami! Jeszcze próbowali wcisnać jakieś tam ubezpieczenie co by jeszcze zwiększyło koszt kredytu. Mam konto w BIKu i wiem że mam bardzo dobra historię kredytowa. Tak duże koszty kredytu świadcza tylko o nieuczciwości banku i jego monopolu na rynku kredytów konsumenckich. Policzyłam i wyszło mi że bardziej by się opłacało wziać pożyczkę na tę pralkę w bocianie czy vivusie. Nie polecam umów z tym… Czytaj więcej »