Wydarzenia
Jak działa BLIK?

Jak działa BLIK?

BLIK to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje na popularności w ogromnym tempie. BLIKIEM można już płacić w sklepach stacjonarnych, sklepach internetowych, na poczcie czy w urzędzie. Z jego pomocą wybierzesz również gotówkę z bankomatu, omijając związane z tym opłaty.

BLIK to polski system płatności mobilnych, który powstał z inicjatywy największych banków. To bezpłatna, a zarazem niezwykle bezpieczna metoda płatności. Aby z niej skorzystać, należy każdorazowo przepisać krótki kod ze swojego telefonu i ręcznie zaakceptować transakcję. W ten sposób minimalizujemy do zera ryzyko jakichkolwiek pomyłek. Ponadto kod BLIK jest ważny tylko przez 2 minuty. Dzięki temu nawet wtedy, gdy ktoś podejrzy go na ekranie Twojego smartfona, nie będzie mógł go w żaden sposób wykorzystać.

Jak to działa?

BLIK jest zintegrowany z aplikacjami mobilnymi jedenastu najpopularniejszych banków. Jeśli jesteś klientem jednego z nich, to możesz korzystać z tego narzędzia bez żadnych przeszkód (i bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji na swoim telefonie :)).

To właśnie aplikacja Twojego banku wyświetli kod niezbędny do zaakceptowania każdej transakcji. Aby go wygenerować, musisz zalogować się do bankowości mobilnej, odnaleźć specjalne logo BLIK i kliknąć na nie. Następnie musisz przepisać specjalny sześciocyfrowy kod i potwierdzić transakcję PIN-em w aplikacji.

Płatność BLIK w pigułce:

  • wygeneruj sześciocyfrowy kod BLIK w aplikacji swojego banku
  • w ciągu dwóch minut przepisz go do terminala płatniczego lub wpisz w odpowiednie miejsce na stronie internetowej
  • potwierdź transakcję w aplikacji mobilnej
  • i tyle – pieniądze zostały przelane 🙂

 

Gdzie płacić BLIKIEM?

Płatność BLIK możliwa jest zarówno w przypadku zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Metodę nowoczesnych płatności zaadaptowały już także placówki pocztowe i urzędy. Sieć punktów i marek obsługujących BLIKA stale się powiększa, dzięki czemu naprawdę warto zainteresować się tą metodą płatności. Już teraz dzięki BLIKOWI wiele osób mogło zupełnie zapomnieć o noszeniu ze sobą portfela. W zamian mogą szybko i wygodnie płacić swoim smartfonem.

Warto podkreślić, że z pomocą tej usługi można również wypłacać gotówkę z bankomatów. W niektórych przypadkach pozwala to ominąć opłaty za wypłatę środków przy pomocy karty płatniczej. Przy pomocy BLIKA możesz również przelewać pieniądze prosto na numer telefonu. Dzięki temu za pomocą kilku kliknięć możesz oddać pieniądze znajomemu, nie mając nawet jego numeru konta. Usługa ta dostępna jest w wybranych bankach:

Aby przelew na telefon doszedł do skutku, konto w wymienionym banku musi posiadać zarówno nadawca, jak i odbiorca przelewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *