Wiadomości

Sektor pożyczkowy w rywalizacji z bankami

Polska to kraj, który przeszedł przez ostatni kryzys finansowy obronną ręką, a według danych makroekonomicznych w krytycznym roku 2009 wypracowaliśmy PKB na poziomie jednego procenta, co było wynikiem nieosiągalnym nawet dla mocno rozwiniętych państw.

Polska bezpieczna pod kątem zadłużenia

Sektor bankowy w Polsce jest bardzo dobrze nadzorowany. Nie mamy typowych banków inwestycyjnych z ryzykownymi, można powiedzieć toksycznymi aktywami. Komisja Nadzoru Finansowego dba o bezpieczeństwo kredytowe społeczeństwa. Prowadzi w tym zakresie restrykcyjną politykę, dlatego mimo niskich stóp procentowych panujących w gospodarce przeciętny klient z małym dochodem i średnią sytuacją w Biurze Informacji Kredytowej nie ma praktycznie dostępu do takich instrumentów jak tani kredyt gotówkowy.

Firmy pożyczkowe przejmują klientów z banków

Kiedy banki detaliczne odmawiają pożyczkobiorcy przesuwają zainteresowanie na firmy pożyczkowe związane z sektorem parabankowym. Niestety najtańszy kredyt gotówkowy może wprowadzić Cię w spiralę zadłużenia, bo owe podmioty chociaż omijają sprawdzanie BIK i minimalizują formalności narzucają w zamian wysokie koszty rozpatrzenia wniosku kredytowego, nie zwracają opłaty przygotowawczej i do tego odmawiają często wypłaty środków. Oczywiście są różne parabanki, w których faktycznie tani kredyt gotówkowy wchodzi w grę. Musisz jednak jako pożyczkobiorca zrozumieć, że w przeciwieństwie do banku, parabanków nie reguluje Komisja Nadzoru Finansowego, a jedynie średnio skuteczny Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Z trudnym zobowiązaniem parabankowym można sobie poradzić

Bierzesz najtańszy kredyt gotówkowy, ale coś ci w nim nie odpowiada już po podpisaniu umowy? Nie ma problemu. Od zobowiązania możesz odstąpić w terminie dziesięciu dni. Firmy pożyczkowe mają jednak pewną istotną korzyść. Tani kredyt gotówkowy od ręki, bez formalności przyśpiesza uzyskanie środków na regulowanie bieżących rachunków np. na kilka dni przed wypłatą. W banku natomiast decyzja o kredytowaniu bywa mocno rozłożona w czasie. Za tak rozumianą zaletę płacisz oczywiście srogie odsetki.

Wykorzystaj różnice na rynku tanich kredytów

Firmy pożyczkowe bardziej spełniają zapotrzebowanie typowo konsumpcyjne. Banki natomiast wolą klientów wydających kredyty na nieruchomości, inwestycje, ogólnie środki trwałe.

Na zakończenie

Nawet najtańszy kredyt gotówkowy bez podstawowych form analizy wprowadzi Cię do spirali zadłużenia, dlatego rozważnie korzystaj z oferty banku i firmy pożyczkowej, bo w kwestiach pieniądza możesz ufać tylko sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *