Vivus.pl pożyczy najkorzystniej

Loan Magazine sprawdził pożyczkodawców dwutorowo. Analizom została poddana pożyczka dla nowych klientów w wysokości 300 zł z 15-dniowym okresem spłaty oraz zobowiązanie rzędu 900 zł, na którego oddanie klient ma 30 dni.

Kto udziela najlepszych pożyczek?

– Niezależny ranking wykonany przez ekspertów Loan Magazine pokazuje całe spektrum ofert firm udzielających mikropożyczek online. Przy ocenie braliśmy pod uwagę okres spłaty oraz maksymalną możliwą kwotę pożyczki o jaką może starać się potencjalny klient – podkreśla Rafał Tomkowicz, redaktor prowadzący Loan Magazine.

Ranking zdominowała marka Vivus, która nowym klientom oferuje nawet do 1400 zł bez odsetek, co oznacza, że do spłaty pożyczkobiorca ma tyle samo, ile pożyczył. Przykładowo, jeśli otrzymał 300 zł, odda dokładnie tę kwotę. Darmową pierwszą pożyczką, która ma zachęcić osoby dotychczas niekorzystające z usług instytucji pozabankowych do zadłużenia się bez nadmiernego nadwyrężania budżetu, kusi również SohoCredit i OKMoney. Jednak dotyczy to wyłącznie zobowiązań do 500 zł. Dwukrotnie więcej bez naliczania odsetek pożyczy NetCredit, natomiast Kredito24.pl uzależnia ostateczną wysokość kwoty do oddania od okresu spłaty. Jeśli klientowi uda się zwrócić zadłużenie w ciągu 7 dni od momentu, gdy pieniądze znajdą się na jego koncie bankowym, wówczas pożyczkodawca nie doliczy ani grosza do udzielonego zobowiązania.

 

Najkorzystniejsze pożyczki

Vivus.pl okazał się także liderem pod względem wysokości kosztów związanych z zaciągnięciem 900 zł na okres 30 dni. Po miesiącu klient będzie musiał oddać 1026 zł, podczas gdy w drugiej firmie w rankingu – ViaSMS.pl, będzie to o 9 zł więcej (1035 zł). Trzecia najkorzystniejsza oferta na rynku, zarówno dla pożyczki rzędu 300 zł, jak i 900 zł pochodzi od marki Kasomat, która w przypadku pierwszego zobowiązania każe zwrócić 347,42 zł, a drugiego – 1042,27 zł. Najwięcej za modelową pożyczkę przyjdzie zapłacić klientowi Ekspres Kasa i Ofin.pl – po 1180 zł.

Vivus.pl sprawdzi się również w przypadku stałych pożyczkobiorców. Osoby rzetelnie spłacające dotychczasowe zadłużenie mogą liczyć na aż 3500 zł. O 500 zł mniej można dostać będąc klientem SMS365, Lendon, OKMoney czy NetCredit. Przeciętnie maksymalna wysokość mikropożyczki online zamyka się na poziomie 2000 zł. Wyjątkiem jest Kasomat z górnym pułapem wyznaczonym na 1000 zł, na którego uregulowanie można mieć najwięcej 28 dni.

Oferty pożyczek pod lupa

Dodatkowo, decydując się na pożyczkę od firmy działającej zgodnie z hasłem „Pieniądze współczesnych ludzi”, można zarobić. Za każde skuteczne polecenie znajomemu oferty Vivus.pl, można otrzymać bonus w postaci 30 zł.

Warto podkreślić, że Loan Magazine wziął pod lupę oferty firm pożyczkowych działających w oparciu o zasady odpowiedzialnego pożyczania, których głównym założeniem jest zaspokojenie potrzeby dodatkowej gotówki nie tylko zgodnie z oczekiwaniami klienta, ale także w oparciu o jego rzeczywiste możliwości finansowe. Oznacza to, że pożyczkodawca ma tak dobrać produkt, aby ten nie niósł za sobą ryzyka wpadnięcia pożyczkobiorcy w spiralę zadłużenia. W tym celu oprócz własnych systemów scoringowych, a także, w przypadku stałych klientów, historii spłaty dotychczasowych zobowiązań, firmy pożyczkowe korzystają z rejestrów biur informacji gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *