Pożyczka na remont

Pożyczka na remont jest potrzebna nie tylko do sfinansowania koniecznych zakupów, np. kupna farb czy narzędzi, ale także do uzyskania niezbędnych pozwoleń. Zarówno budowa garażu czy balkonu wymaga bowiem odpowiedniego zezwolenia z urzędu, a tamtejsze sprawy często okazują się kosztowne. Dodatkowa gotówka na remont pozwoli nam także wynająć ekipę fachowców, którzy wykonają za nas trudniejsze prace naprawcze.

Pożyczka na remont – skąd ją wziąć?

W polskich realiach bardzo ciężko odłożyć jakiekolwiek oszczędności, a jeśli już gromadzimy dodatkowe środki to w zupełnie innym celu niż wykonanie remontu. W ten sposób sponsorujemy wymarzone wakacje czy zakup sprzętu elektronicznego Tymczasem prace remontowe często okazują się nie tylko konieczne pod względem estetycznym, ale także i praktycznym. Rozwiązaniem nagłej potrzeby gotówki na remont w ciepłe dni są pożyczki pozabankowe, które błyskawicznie dostarczą nam potrzebną gotówkę.

Pożyczki pozabankowe oferta

Pożyczka pozabankowa na remont to popularna forma finansowania potrzeb tu i teraz. Klienci korzystający z rozwiązań pożyczek pozabankowych chwalą sobie prostotę oraz szybkość usługi, ponieważ pieniądze z pożyczki mogę być jeszcze tego samego dnia na rachunku bankowym. Dla swoich klientów firmy pożyczkowe przygotowały oferty pożyczek w kwocie od 350 do nawet 40 tys złotych. Pożyczkę taką można wziąć na okres od 1 do 48 miesięcy. Zobowiązanie w firmie pożyczkowej możemy całkowicie dostosować do swoich potrzeb, samodzielnie wybierając kwotę oraz okres spłaty. W ten sposób uzyskujemy zindywidualizowaną pożyczkę, której rata ma wysokość dopasowaną do naszej sytuacji finansowej. Taki zabieg umożliwia uniknięcie problemów ze spłatą zobowiązania oraz ograniczenie ryzyka popadnięcia w spiralę zadłużenia.

Pożyczka na remont czy kredyt?

Wiele osób trafia do firm pożyczkowych, bo ich kredyt został zablokowany przez Komisję Nadzoru Bankowego. W ten sposób na pożyczki pozabankowe przerzuciło się niemal 100 tysięcy klientów. Co ciekawe, jak pokazują badania Instytutu PBS, aż 63% osób biorących szybką gotówkę jest zadowolonych z jakości oferowanych im usług. Dalsze 29% ocenia je jako raczej dobre, a tylko 9% uważa za zdecydowanie złe. Być może na tak pozytywne postrzeganie branży wpływ miała polityka informowania klientów przez firmy oferujące tego typu pożyczki. Każdy, kto chce podpisać pierwszą umowę, jest proszony o dokładne zapoznanie się ze wszystkimi jej warunkami. Może też sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy w spisie nadzoru finansowego

Rafal Tomkowicz

Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, dzięki której będziemy mogli sfinansować nieoczekiwany niedobór środków w domowej kasie, należy upewnić się, czy firma pożyczkowa działa zgodnie z prawem. Jednym z argumentów potwierdzających rzetelność jest przestrzeganie zasad responsible lending, które potwierdza m.in. certyfikat Odpowiedzialnego pożyczkodawcy Loan Magazine. Marki pożyczające odpowiedzialnie w czasie weryfikacji zdolności kredytowej klienta korzystają z usług biur informacji gospodarczej – Krajowego Rejestru Dłużników, Rejestru Dłużników ERIF i BIG InfoMonitora, a niektóre również Biura Informacji Kredytowej. Dzięki tym środkom zachowawczym mamy pewność, że otrzymamy zobowiązanie na jasnych warunkach i w takiej wysokości, która nie będzie stanowić dla nas problemów w terminowej spłacie.

[wbsft type=”ranking popularnych”]


Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o