Wiadomości

Millennium przejmuje eurobank

1 października dojdzie do połączenia Millennium Banku z eurobankiem. W ten sposób sfinalizowana zostanie umowa przejęcia eurobanku, która została podpisana już w listopadzie 2018 r. Co się zmieni dla klientów obu tych instytucji?

1 października dojdzie do przejęcia eurobanku przez Millennium Bank. Na ten ruch musiały wcześniej wyrazić zgodę UOKiK oraz KNF. Pierwszy organ już na początku roku zaopiniował transakcję pozytywnie. Na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego trzeba było poczekać do maja. Zielone światło obu instytucji umożliwiło ustalenie dokładnej daty przejęcia banku na 1 października. Bank Millennium zyska na tej zmianie aż 1,4 miliona nowych klientów.

Zmiany dla klientów

Na szczęście dotychczasowi klienci eurobanku w związku z przejęciem nie będą musieli wypełniać żadnych dodatkowych formalności. Cała zmiana zajdzie bowiem automatycznie. Wraz z dniem 1 października administratorem danych osobowych dotychczasowych klientów eurobanku stanie się Bank Millennium.

Klientom ta zmiana przyniesie jednak kilka dodatkowych korzyści. Sieć bankomatów, które oferują bezpłatną wypłatę gotówki z kont klientów eurobanku, zostanie bowiem powiększona o bankomaty Banku Millennium. Jednocześnie wzrośnie również liczba placówek bankowych, ponieważ już po 11 listopada wszystkie punkty eurobanku zmienią się w placówki Banku Millennium. Na tej zmianie skorzystają klienci obu instytucji.

Powody do niezadowolenia mają ci, którzy przyzwyczajeni są do bankowości informatycznej eurobanku oraz jego aplikacji mobilnej. Na tym polu zajdzie bowiem największa zmiana. Przejęcie banku wiąże się z połączeniem systemów informatycznych instytucji. Już w listopadzie wszyscy logujący się na stronę eurobanku zostaną automatycznie przekierowani na stronę Millennium. Na szczęście zmiana ta nie będzie wiązała się z koniecznością zmiany loginu do serwisów bankowości internetowej. Nowy system będzie wymagał od klientów jedynie zmiany hasła, z którego dotychczasowi klienci eurobanku będą później korzystać w bankowości internetowej Millennium.

Warto podkreślić, że zmianie nie ulegną numery produktów finansowych, z których do tej pory korzystali klienci eurobanku. Numery rachunków osobistych, kont oszczędnościowych, lokat terminowych oraz kart płatniczych i kart kredytowych pozostaną takie same. Swój obecny kształt zachowają również harmonogramy spłat kredytów i pożyczek, złotówkowych kredytów ratalnych i hipotecznych, a także kody PIN do kart. Jedyną większą zmianą w tym zakresie będzie zmiana rachunków do spłaty kredytów indeksowanych oraz kredytów we frankach szwajcarskich. Klienci, którzy posiadają tego typu zobowiązania, otrzymają od banku wszelkie szczegóły w odrębnej korespondencji.

Klienci eurobanku mogą nieco ucierpieć również w ramach przerwy technicznej, która wiąże się z połączeniem obu systemów. W dniach 8-10 listopada będą pozbawieni dostępu do serwisu internetowej i aplikacji mobilnej swojego banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *