Wydarzenia

Kredyty dla rolników

Nieregularne zarobki rolników sprawiają, że pozyskanie dodatkowych funduszy na rozwój działalności może stanowić dla nich niemały problem. Mogą oczywiście skorzystać ze zwykłej pożyczki konsumenckiej, jednak na rynku są również dostępne specjalne kredyty dla rolników przeznaczone właśnie dla tej grupy zawodowej.

Kredyt w banku czy pożyczka dla rolnika

Gdy brakuje nam pieniędzy, swoje pierwsze kroki kierujemy zazwyczaj do banku. Niestety w przypadku opisywanym w tym artykule uzyskanie kredytu dla rolnika w banku może nastręczać pewnych trudności. Wszystko to dlatego, że rolnicy należą do specyficznej grupy zawodowej, której dochody bardzo trudno jest przewidzieć. Ich zysk zależy bowiem od wielu różnych zmiennych, np. od pogody, cen surowców czy sytuacji gospodarczej. Z tego powodu banki dość ostrożnie podchodzą do udzielania kredytów rolnikom. Pozyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki w banku jest oczywiście możliwe, jednak wymaga od rolnika spełnienia wielu wyśrubowanych warunków oraz przebrnięcia przez ogrom czasochłonnych formalności.

[inbound_button font_size=”20″ color=”#c8232b” text_color=”#ffffff” icon=”” url=”https://www.sfera-finansow.pl/bocian-pozyczki-wniosek” width=”” target=”_blank”]Zapytaj o pożyczkę dla rolnika[/inbound_button]

Zupełnie inaczej jest w przypadku pożyczek pozabankowych dla rolników. Firmy pozabankowe stawiają bowiem ogromny nacisk na łatwość i szybkość pozyskania dodatkowej gotówki. Oferowane przez nie zobowiązania opierają się na elastycznych warunkach, ograniczonych formalnościach i szybkim procesie decyzyjnym. Właśnie te czynniki mogą okazać się kluczowe dla osób prowadzących działalność rolniczą.

Wybór właściwej firmy

Niestety w codziennym zabieganiu zazwyczaj nie mamy czasu na przedzieranie się przez poszczególne oferty firm pożyczkowych i dokładne analizowanie ich warunków. Warto jednak poświęcić nieco czasu na wybór pożyczkodawcy, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Przy podejmowaniu tej decyzji nie należy kierować się wyłącznie wysokością oprocentowania, ale także renomą danej marki i jej stażem na rynku pozabankowym. Długi staż zwiększa bowiem wiarygodność firmy i świadczy o rzetelnym podejściu do prowadzenia działalności pożyczkowej. Niezwykle istotne jest również sprawdzenie opinii o wybranej marce jeszcze przed podpisaniem umowy. W tym celu należy przeczytać komentarze zamieszczane w internecie przez jej dotychczasowych klientów. Jeśli większość z nich będzie pozytywna, wówczas zyskujemy pewność, że pożyczkodawca działa uczciwie i z troską o dobro finansowe konsumentów.

Pożyczki dla rolnika

Wśród oferowanych na polskim rynku pożyczek dla rolników warto zwrócić uwagę na propozycję marki Bocian Pożyczki. To firma, która już od niemal 20 lat zaspokaja potrzeby finansowe Polaków. Znana jest przede wszystkim ze swoich pożyczek gotówkowych z obsługą domową. Są to zobowiązania, które cechuje ogromna wygoda, minimum formalności oraz szybka decyzja kredytowa.

Aby skorzystać z oferty tej marki, należy pozostawić swoje dane kontaktowe na jej stronie internetowej. W ciągu kilku minut na numer podany w formularzu dzwoni konsultant Bocian Pożyczki, który umawia klienta na spotkanie z doradcą. Takie spotkanie odbywa się w miejscu dla pożyczkobiorcy najwygodniejszym – w jego własnym domu. To rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla rolników. Dzięki niemu nie muszą tracić czasu na na poszukiwanie najbliższej placówki wybranej firmy pożyczkowej czy też na dojazd do niej.

Wszelkie warunki i szczegóły zobowiązania określane są na spotkaniu z przedstawicielem marki. Ten bezpośredni kontakt z doradcą pozwala dopytać o wszelkie wątpliwości czy niejasne zapisy w umowie. Przy ubieganiu się o pożyczkę dla rolnika należy również przedstawić potwierdzenie z gminy o osiąganych dochodach, akt własności ziemi, 3 ostatnie odcinki z KRUS-u oraz dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty lub prawo jazdy). Na tej podstawie przedstawiciel marki ocenia zdolność potencjalnego pożyczkobiorcy do spłaty zaproponowanego zobowiązania. Wtedy też ustalana jest maksymalna kwota pożyczki, która w Bocian Pożyczki dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb każdego rolnika.

[inbound_button font_size=”20″ color=”#c8232b” text_color=”#ffffff” icon=”” url=”https://www.sfera-finansow.pl/bocian-pozyczki-wniosek” width=”” target=”_blank”]Sprawdź pożyczkę dla rolnika[/inbound_button]

[social_share style=”square” align=”horizontal” heading_align=”inline” text=”” heading=”Podziel się z innymi” facebook=”1″ twitter=”1″ google_plus=”0″ linkedin=”1″ pinterest=”1″ link=”” /]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *