Wiadomości

Hipoteka bez odsetek? Takie rzeczy tylko w Danii

Po raz pierwszy w historii kredyt hipoteczny będzie całkowicie pozbawiony odsetek. Nordea Bank zapowiedział bowiem, że zacznie oferować 20-letnie hipoteki o zerowej stopie procentowej. To dobra wiadomość dla Duńczyków, którzy w najbliższym czasie zamierzają kupić mieszkanie. 

Nordea Bank wprowadzi do swojej oferty 20-letnie kredyty hipoteczne o stałej, zerowej stopie procentowej. To pierwsza w historii tego kraju sytuacja, kiedy bank nie będzie pobierał oprocentowania za udzielony kredyt. Ten niezwykle atrakcyjny produkt finansowy przeznaczony będzie przede wszystkim dla stałych klientów banku.

Jednak hipoteka w Nordea Banku to dla Duńczyków niejedyna możliwość pozyskania taniego finansowania na zakup własnego mieszkania. Podobne lub nawet atrakcyjniejsze warunki mogą znaleźć w Jyske Banku. Niedawno instytucja ta ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty 10-letnich kredytów hipotecznych o ujemnym oprocentowaniu (-0,5 proc.). W ten sposób klienci nie tylko nie zapłacą odsetek od kredytu, ale nawet zyskają od banku dopłatę. Teraz w ślad za Jyske Bankiem podąża Nordea. Instytucja niedawno skorygowała swój prospekt emisyjny, by w przyszłości móc udzielać 30-letnich hipotek o ujemnych stopach.

Niestety te niezwykle korzystne z punktu widzenia konsumentów zmiany wzbudzają wiele niepokoju wśród przedstawicieli sektora bankowego. Specjaliści przypuszczają, że powodem tak gruntownych zmian w warunkach kredytowych może być obecna trudna sytuacja na rynkach finansowych.

Sam Nordea Bank podkreśla, że przy pomocy tego niezwykle atrakcyjnego kredytu chce wpłynąć na zmian ceny nieruchomości w Danii. Kredyt hipoteczny z zerowym oprocentowaniem może całkowicie odmienić oblicze tamtejszego rynku mieszkaniowego i doprowadzić do znacznego wzrostu cen własnego M.

Co na to polskie banki?

A jakie oprocentowanie kredytów hipotecznych mamy w Polsce? Niestety na rodzimym rynku finansowym próżno szukać kredytów z zerowymi odsetkami. W Polsce oprocentowanie kredytów hipotecznych waha się od 2,8 do ponad 4 proc. Jego wysokość zależy przede wszystkim od wybranej oferty, warunków banku oraz indywidualnej sytuacji klienta. Nierzadko całkowity koszt długoterminowych kredytów może być nawet o 50 proc. wyższy niż pożyczona kwota. Aby znaleźć kredyt hipoteczny najlepiej dopasowany do swoich możliwości finansowych, warto skorzystać z porównywarki finansowej sfera-finansów.pl. Dzięki niej w szybki i prosty sposób sprawdzisz, który bank oferuje najkorzystniejsze warunki.

[social_share style=”square” align=”horizontal” heading_align=”inline” text=”” heading=”Podziel się informacją z innymi” facebook=”1″ twitter=”1″ google_plus=”0″ linkedin=”1″ pinterest=”1″ link=”” /]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *