Nordea Bank

Dziś Nordea Bank to PKO Bank Polski —>>> Przejdź do PKO Banku Polskiego >>>

Nordea Bank Polska był częścią największej skandynawskiej grupy finansowej Nordea. Oferta tej instytucji dostępna była przez internet, telefon, WAP, SMS i oddziały banku, usytuowane w większych miastach Polski.

Zapytaj o kredyt eksperta

Historia:

Bank został założony w 1992 roku jako Bank Komunalny S.A. w Gdyni. Od września 1996 roku jego akcje notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W lipcu 1999 roku podpisana została umowa subskrypcyjno-inwestycyjna z Nordbanken AB (obecnie Nordea Bank Sweden AB). Tym samym największa skandynawska grupa bankowa Nordea stała się strategicznym inwestorem Banku Komunalnego, który jako pierwszy w Polsce otrzymał Międzynarodowy Certyfikat Jakości ISO 9002. 26 czerwca 2001 roku bank zmienił nazwę na Nordea Bank Polska S.A. W dniu 30 czerwca 2003 nastąpiła fuzja banku z LG Petro Bank S.A.

12 czerwca 2013 roku doszło do sprzedaży spółek Nordea Bank Polska, Nordea Finance Polska oraz Nordea Polska TunŻ. Podmioty te nabył PKO Bank Polski. Pod koniec października 2014 roku nastąpiło prawne połączenie Nordea Banku z PKO Bankiem Polskim, a 20 kwietnia 2015 roku przeprowadzona została fuzja operacyjna.

Nordea Bank Opinie

Nordea Bank cieszy się dobrą opinią wśród naszych czytelników. Większość z nich podjęła w tym banku kredyt i była bardzo zadowolona ze współpracy. Być może Ty również miałeś jakieś doświadczenia z Nordea Bank? Podziel się z nami swoją opinią!6
Dodaj komentarz

avatar
6 Wątki
0 Odpowiedzi w wątku
0 Osoby obserwujące
 
Najpopularniejszy komentarz
Osoby komentujące
0 Autorzy ostatnich komentarzy
blondyneczkamrówkaParkel Autorzy ostatnich komentarzy
  Powiadomienia o komentarzach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Miałem w tym banku dwa kredyty hipoteczne i oczywiście ROR. Generalnie, bardzo polecam bank, jeżeli chodzi o ofertę kredytową związaną z zakupem nieruchomości. Jeżeli chodzi o pozostałe usługi, to rachunek taki trochę archaiczny się wydaje w prowadzeniu, karty zdrapki jakoś nie przypadły mi do gustu. No i w większości placówek bez obsługi kasowej bardzo słaba obsługa pod względem kompetencji. Za to fachowość w obsłudze kredytów hipotecznych, pierwsza klasa. Polecam

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mam tam kredyt, a właściwie pożyczkę hipoteczną we franku. Polecam ich bardzo. Przede wszystkim, jeśli nie zarabiacie ogromnych sum i chcecie dobrą ofertę we franku, to chyba są najtańsi. W m-baku, multibanku i BPH jest drożej. Poza tym oni naprawdę chętnie te CHF-y dają. Ogólnie bardzo dobry bank. Jedyny minus, to to, że potrafią mocno obciąć cenę nieruchomości.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Również mam kredyt hipoteczny (od 3 miesięcy). Jak do tej pory współpraca przebiega wzorowo. Wywiążują się zgodnie z umoą, na podpisanie umowy długo nie czekałem.

Parkel
Gość
Parkel

mam tu konto osobiste i kredyt na mieszkanie. nie miałem większych problemów z załatwieniem wszelkich formalności, a do tego rzeczywiście bardzo pomógł mi doradca tego banku. z konta korzystam już 3 rok i nie mogę narzekać, przejrzyste zasady rozliczania wszelkich transakcji, naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić ten bank

mrówka
Gość
mrówka

mam konto w Nordea Banku i muszę przyznać że od kilku lat nie było żadnego problemu. Oby tak dalej

blondyneczka
Gość
blondyneczka

konto w nordea zalozylam jak bylo tak o nich glosno i duzo sie reklamowali w telewizji. ja akurat wtedy zaczynalam pierwsza prace i potrzebowalam swojego rachunku, wiec pomyslalam czemu nie sprobowac u nich. juz tyle lat minelo, ale nigdy nie pozalowalam. ze zdziwieniem czytam komentarze w internecie jakie ludzie potrafia miec problemy z bankami, ze kolejki, obsluga niemila czy znikajace z konta pieniadze – u mnie nigdy nie bylo zadnego najmniejszego problemU! po prostu bank i de a lny !