Wiadomości

Automatyczne płacenie za autostradę już z Bankiem Millennium

Przejazd autostradą bez konieczności stania w kolejce na bramkach? Niebawem będzie to możliwe! Bank Millennium zamierza uruchomić usługę, która umożliwi automatyczne płacenie za autostradę. System rozpozna samochód, a szlaban sam się podniesie – wszystko to bez pobierania biletu.

Bank Millennium to pierwszy bank w Polsce, który wprowadzi możliwość automatycznych płatności za przejazd autostradami. Dzięki temu kierowcy nie będą musieli zatrzymywać się przy bramkach – opłata pobierze się bowiem automatycznie przy zjeździe z autostrady. Innowacyjna usługa może okazać się szczególnie przydatna w okresie wakacyjnym, kiedy wszyscy Polacy ruszają na upragniony urlop. Dzięki aplikacji Millennium Banku nie będą już musieli stać w długich kolejkach do bramek.

Codzienne ułatwienia

Automatyczne płacenie za autostrady to kolejny krok Millennium Banku w ułatwianiu konsumentom codziennego życia. Ze zrealizowanego na zlecenie banku badania #finanseprzyszłości wynika, że klienci banków mają coraz większe zaufanie do tego typu instytucji, a jednocześnie akceptują rosnącą rolę technologii na świecie.

Konsumenci deklarują, że od aplikacji mobilnej swojego banku oczekują niestandardowych, przydatnych możliwości. Bank Millennium nieustannie udoskonala swoją aplikację w taki sposób, by stanowiła dla nich centrum wygodnego zarządzania własnymi finansami. Klienci banku z poziomu aplikacji mobilnej mogą między innymi zapłacić za parking czy kupić bilet komunikacji miejskiej.

Za realizację innowacyjnej usługi automatycznych płatności za przejazdy autostradą odpowiada system Autopay firmy Blue Media, który w tej chwili działa na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne autostrady A1. W najbliższej przyszłości Autopay ma swoim zasięgiem objąć również odcinek Katowice-Kraków autostrady A4. Przedstawiciele Banku Millennium podkreślają, że w planach jest rozbudowa usługi automatycznych płatności za przejazd autostradą o kolejne funkcje. W najbliższej przyszłości pojawi się m.in. możliwość generowania faktur.

Jak płacić automatycznie?

Aby rozpocząć korzystanie z automatycznych płatności za przejazd autostradą, należy wcześniej zarejestrować się w usłudze Autopay. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty i można tego dokonać z poziomu aplikacji mobilnej Millennium Banku. W tym celu należy wybrać opcję “Transport – Autostrady” i podać dane swojego pojazdu. Należy również wskazać numer konta lub karty kredytowej, z którego ma być pobierana opłata za przejazd. Rejestracja automatycznie aktywuje usługę i po jej zakończeniu klient bez przeszkód może przejeżdżać przez wszystkie bramki bez konieczności pobierania biletu. System zidentyfikuje bowiem numer rejestracyjny samochodu i pojazd zostanie przepuszczony przez szlaban.

Usługa automatycznych płatności będzie dostępna w najnowszej wersji aplikacji mobilnej banku (4.34). Swoim zasięgiem obejmie wszystkie pojazdy zarejestrowane w Polsce. Korzystać z niej będą mogli zarówno klienci indywidualni, jak i właściciele firm z sektora MŚP.

[social_share style=”square” align=”horizontal” heading_align=”inline” text=”” heading=”Podziel się informacją z innymi” facebook=”1″ twitter=”1″ google_plus=”0″ linkedin=”1″ pinterest=”1″ link=”” /]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *