Provident

Provident – informacje o firmie

Provident jest jedną z najbardziej znanych firm pożyczkowych działających w Polsce. Ta instytucja finansowa zaczęła na dobre funkcjonować już od 1997 roku. Należy do międzynarodowej grupy International Personal Finance, która jest obecna także w innych krajach na całym świecie, np. Hiszpanii, Australii czy Meksyku. Polscy konsumenci mogą skorzystać z szerokiej oferty pożyczek na raty w wielu wariantach – różnym sposobem spłaty (tygodniowo lub miesięcznie), odbiorem pieniędzy na konto lub w gotówce, podpisaniem umowy elektronicznie czy osobiście, a także możliwość wykupienia pakietów ubezpieczeń.

W przypadku Providenta wnioskodawcy mogą ubiegać się o kwoty od 500 do 15 000 zł, z okresem spłaty od 3 do 36 miesięcy. W odróżnieniu od wielu innych pożyczkodawców, klienci mogą wystąpić o przyznanie dodatkowego finansowania nawet wtedy, gdy mają już aktywne zobowiązanie względem tej instytucji. Co ważne, nie ma tu ograniczeń dla nowych klientów – istnieje możliwość wnioskowania o maksymalną kwotę już za pierwszym razem.

Darmowe nie dotyczy
Bazy BIK, BIG Infomonitor, KRD, KBIG
Formy zatrudniania
 • umowa o pracę
 • umowa zlecenie
 • umowa o dzieło
 • działalność gospodarcza
 • emeryt / rencista
 • student
 • gospodarstwo rolne
 • inne stałe źródło dochodu
Dokumenty
 • dowód osobisty
 • potwierdzenie dochodów (opcjonalnie)
Czas wypłaty nawet w 15 minut
Czy wypłacają w weekend
Czy pożyczają zadłużonym
[button class=”btn-cta” link=”/out/provident”]Weź pożyczkę[/button]

Provident – opinie

Provident wyróżnia się na tle innych firm charakterystyczną ofertą, którą można dopasować do różnych wymagań i oczekiwań. Do tego klienci mają możliwość skorzystania z udogodnień np. przedłużenia okresu spłaty czy dostarczenia pieniędzy w gotówce. Pożyczkobiorcy cenią indywidualne podejście Providenta i rozpatrywanie każdego wniosku z uwzględnieniem potrzeb czy sytuacji danego wnioskodawcy.

 • Stanisława
  “Nie lubię podpisywać umów na odległość i szukałam dobrej pożyczki w gotówce. W Providencie dostałam pieniądze wygodnie, bez wychodzenia z domu, a warunki zaakceptowałam przez własnoręczny podpis..”
 • Artur
  “Byłem trochę zrażony stereotypem Providenta, zdecydowałem się jednak skorzystać z pożyczki na raty. Jestem pozytywnie zaskoczony – szybka decyzja, przejrzyste warunki, a w dowolnej chwili mogę przedłużyć spłatę. Polecam.”
 • Michał
  “Nie potrzebowałem dużej sumy, ale zależało mi na długim czasie na oddanie pieniędzy. Złożyłem wniosek przez internet i dostałem pożyczkę na konto – bez wypełniania szeregu skomplikowanych formularzy. Teraz bez problemu spłacam raty.”

Jak wziąć pożyczkę w Provident?

Aby wziąć pożyczkę ratalną w Provident, wystarczy w wygodnym Kalkulatorze Pożyczki wybrać interesującą nas kwotę oraz sposób i długość spłaty (miesięcznie lub tygodniowo). Należy też przygotować swój dowód osobisty, a następnie postępować wedle instrukcji. Na pewno konieczne będzie podanie podstawowych danych osobowych i tych dotyczących zatrudnienia. Kolejnym krokiem jest wysłanie przelewu weryfikacyjnego na wskazany rachunek bankowy. Istnieje także możliwość wnioskowania o pieniądze przez infolinię – jednak w ten sposób będzie trzeba czekać dłużej na analizę dokumentów aplikacyjnych i decyzję.

Aby wziąć pożyczkę ratalną w Provident:

 1. Wybierz preferowaną kwotę i okres spłaty.
 2. Wypełnij formularz rejestracyjny poprzez podanie podstawowych danych.
 3. Dokonaj przelewu weryfikacyjnego o wartości 1 zł na wskazane konto.
 4. Przejrzyj umowę zaproponowaną przez Provident wysłaną SMS-em lub na e-mail.
 5. Poczekaj na wizytę Doradcy Klienta.
 6. Zapoznaj się ponownie z dokumentami i podpisz umowę.
 7. Jeśli wybrałeś Pożyczkę na Konto, pieniądze zostaną przelane na Twój rachunek.

Warto także zaznaczyć, że w ofercie Provident znajduje się Pożyczka Wynajmowana na kwotę od 500 do 4 000 zł z okresem spłaty trwającym 5 miesięcy z umową podpisywaną zdalnie. Możemy także wybrać Pożyczkę w Gotówce, gdzie pieniądze dostarczy bezpośrednio Doradca Klienta – w tym wypadku raty spłacane są tygodniowo.

[button class=”btn-cta” link=”/out/provident”]Zobacz ofertę[/button]

Jak się zalogować w Provident?

Aby móc zalogować się w Provident, należy najpierw dokonać rejestracji, czyli złożyć wniosek o pożyczkę. W jej trakcie zweryfikowany zostanie adres e-mail oraz telefon komórkowy. Po rejestracji zyskujemy dostęp do panelu klienta, gdzie można uzyskać informacje o wszelkich parametrach naszej pożyczki, takich jak pozostały okres i kwota do spłaty, liczba rat, oraz inne informacje. By zalogować się w serwisie Provident wystarczy podać na stronie internetowej pożyczki swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. W razie problemów należy skontaktować się z obsługą klienta. Co ważne, w przypadku Pożyczki Dopasowanej nie trzeba zakładać konta i można przejść bezpośrednio do wniosku online.

Warunki pożyczki w Provident

Provident to pożyczkodawca, który nie stawia swoim klientom wygórowanych wymagań. Aby móc ubiegać się o pożyczkę, wystarczy być osobą pełnoletnią, posiadać stałe zameldowanie, dowód osobisty, obywatelstwo polskie i stałe źródło dochodu bez względu na jego formę. Dzięki temu z oferty może skorzystać wiele osób, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki.

Podsumowując, klienci Provident muszą posiadać:

 • dowód osobisty,
 • co najmniej 18 lat,
 • polskie obywatelstwo,
 • stałe źródło dochodów,
 • stały meldunek na terenie RP.

Czy Provident wysyła umowę do domu?

W przypadku niektórych pożyczek ratalnych np. Pożyczki w Gotówce, należy podpisać umowę papierową własnoręcznie – nie trzeba przy tym wychodzić z domu. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji odwiedzi nas Doradca Klienta, który dostarczy odpowiednie dokumenty i pomoże dopełnić wszelkich formalności. Przed spotkaniem można zapoznać się ze wzorem umowy – Provident wysyła do niej link na adres e-mail lub przez wiadomość SMS na nasz telefon komórkowy.

[button class=”btn-cta” link=”/out/provident”]Sprawdź ofertę[/button]

Czy Provident sprawdza zatrudnienie?

Przy wypełnianiu wniosku o pożyczkę należy podać formę oraz miejsce zatrudnienia, wraz ze stanowiskiem, wysokością dochodów, adresem miejsca pracy i innymi informacjami o pracodawcy. Provident sprawdza zatrudnienie i to już na etapie wniosku pożyczkowego. Z drugiej strony nie musi to być umowa o pracę – jedynym wymogiem jest tutaj stałe źródło dochodu. Provident akceptuje nawet zarobki z tytułu emerytury czy renty. Forma zatrudnienia i stanowisko to jedynie dodatkowe czynniki, które zwiększają naszą zdolność kredytową.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy?

Co ważne, wnioskując o pożyczkę ratalną w Provident nie trzeba martwić się o telefon pożyczkodawcy do pracodawcy. Firma nie kontaktuje się z naszym miejscem zatrudnienia – weryfikacja odbywa się na inne sposoby, np. przez przelew weryfikacyjny.

Czy Provident wypłaca pożyczki w weekendy?

Tak – po wydaniu pozytywnej decyzji o pożyczce przelew z przyznanymi środkami może trafić na konto także w weekendy. Dodatkowo wnioski dostępne są 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Warto jednak pamiętać, że w razie dodatkowych pytań i wątpliwości można skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-21:00 i w soboty od 09:00-17:00.

Jak szybko pożyczka Provident pojawi się na koncie?

Aby otrzymać pożyczkę w Provident, na samym początku należy złożyć krótki wniosek. Wtedy trzeba też dokonać weryfikacji rachunku poprzez przelew 1 zł na wskazane konto. Ważne jest to, aby użyć numeru konta wprowadzonego w części “Dane finansowe” wniosku o pożyczkę. Następnie wystarczy podpisać umowę – pieniądze wpłyną na konto nawet w 15 minut.

Jak przedłużyć pożyczkę w Provident?

Klienci, którzy korzystają z oferty pożyczek ratalnych od Provident, mają możliwość aktywowania Okresowej Przerwy w Spłacie. Ta usługa polega na odroczeniu terminu spłaty danej raty bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W przypadku produktów z ratą tygodniową okres Przerwy obejmuje od 1 do 4 rat, a dla spłaty comiesięcznej to 1 rata. Należy jednocześnie pamiętać, iż dostęp do tej usługi można mieć tylko od 5 tygodnia po wzięciu pożyczki i jednoczesnym spłaceniu minimum 4 rat dla finansowania tygodniowego lub 2 rat dla pozostałych opcji.

Czy Provident oferuje pożyczki dla zadłużonych?

W przypadku pożyczki ratalnej w Provident każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Przy jego analizie badana jest także zdolność kredytowa oddzielnie dla każdego wnioskodawcy. Dlatego też nawet gdy mamy już inne zobowiązania finansowe, to oczywiście istnieje szansa na otrzymanie pieniędzy od Provident. Po rozpatrzeniu wniosku skontaktuje się z nami Doradca Klienta, który zaproponuje ofertą dopasowaną do naszej aktualnej sytuacji. Warto więc ubiegać się o pożyczkę w Provident, nawet gdy zostaliśmy wpisaniu do rejestru bazy dłużników np. BIK.

[button class=”btn-cta” link=”/out/provident”]Weź pożyczkę[/button]

11 thoughts on “Provident

  • Author gravatar

   Provident dał mi pożyczkę bez żadnych problemów. Nie chciałam pożyczać od znajomych bo to zawsze wiąże się z tysiącem pytań a po co a na co itd. A tutaj cicho i dyskretnie, pożyczyłam i załatwiłam sprawę szybko i po kłopocie. Polecam

  • Author gravatar

   Pierwszy raz z pożyczki Providenta skorzystałam 10 lat temu i do dziś, jak tylko potrzebuję kasy na dodatkowe wydatki, składam wniosek tylko u nich.Wczoraj wzięłam tę nową pożyczkę 1000 zł na 3 miesiące. Mam oddać tylko 1200 zł, ale za to nie muszę kombinować, żeby zwrócić je w ciągu miesiąca.

  • Author gravatar

   Czlowieku pozyczasz 2 tys oddajesz 4 …kaman tosz to czysta lichwa!

  • Author gravatar

   Dla mnie provident jest jak najbardziej OK. Chwilówki mnie nie urządzają bo często nie miałbym na spłatę całości po 30 dniach a tu sobie pykam raty cotygodniowe i wyrabiam się !

  • Author gravatar

   Ja wysłałam wniosek przez waszą stronę w niedzielę rano. Jeszcze tego samego dnia praktycznie po dwóch godzinach otrzymałam telefon od providenta z pytaniem, jaką kwotą jestem zainteresowana. Po wypełnieniu krótkiej ankiety też jeszcze w niedzielę zadzownił do mnie przedstawiciel, który chciał się umówić na spotkanie w celu spisania umowy. Ponieważ zależało mi na czasie poprosiłem, czy nie może to być dziś. Nie było problemu. Przedstawiciel pojawił się u mnie wieczorem i udzielił pożyczki zostawiając pieniądze w domu. Jasno przedstawił, ze będę płacić za obłsugę w domu i stąd ten wyższy koszt, ale zaznaczył, że pieniądze potrzebowałam i dostałam tego samego dnia. To fakt, któremu nie mogą zaprzeczyć. Bardzo dobra obsługa.

  • Author gravatar

   Zgadzam się z karoliną – pożyczka w providencie jest szybka i w pełni dyskretna. Sympatyczna pani Grażyna, która mnie obsługiwała to wzór kultury i kindersztuby. Bałam sie Providenta, bo znajomi mówili, że to lichwa, ale to stek bzdur. Poważna firma, której można zaufać.

  • Author gravatar

   Jednak nie zawsze udzielają pożyczek. Mi np. się nie udało u nich pożyczyć, choć chciałam tylko 500 zł

  • Author gravatar

   Jedna z najtańszych pożyczek pozabankowych. Pożyczyłam 3 tysiące złotych i naprawdę raty na ratka są najniższe w porównaniu z innymi ofertami

  • Author gravatar

   bralem pozyczke w providencie nie raz jak brakowalo kilku stowek do wyplaty i nigdy nie mialem zadnego problemu. obluga mila, formalnosci latwe szybkie i przyjemne (na tyle na ile moze byc cos przyjemnego w zaciaganiu pozyczki) no i kasa od razu reki. provident to dobre sprawdzone rozwiazanie, chyba cala Polska sie u nich zapozycza

  • Author gravatar

   Brałam pożyczke w providencie. Przyjechał przedstawiciel z gotówką do domu, teraz spłacam raty tygodniowe ale tanio nie jest…

  • Author gravatar

   otrzymałam pożyczkę od providenta w jeden dzień. Pieniądze przyszły do domu wraz z przedstawicielem firmy. Trzeba przyznać, że załatwiają wszystko sprawnie i szybko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *