Kredyt gotówkowy Alior Bank

Alior Bank działa na polskim rynku już ponad 10 lat. Od tamtego momentu zdołał zdobyć zaufanie milionów klientów. Cechą charakterystyczną tej instytucji finansowej jest to, że bada ona zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami, m.in. takie jak sztuczna inteligencja czy rozproszone bazy danych w modelu open source. Swoją ofertę kieruje do klientów biznesowych, ale przede wszystkim do tych indywidualnych. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność, Alior Bank cieszy się połączeniem sprawdzonych procedur z innowacyjnymi rozwiązaniami z dziedziny fintech.

Dzięki dobrze rozwiniętym systemom bankowości elektronicznej, Alior Bank ułatwia konsumentom korzystanie z produktów tej instytucji finansowej. Są one nie tylko dopasowane do aktualnych i indywidualnych potrzeb klientów, ale również dostępne całkowicie online. Choć Alior bank oferuje różnorodne usługi i produkty finansowe, na szczególną uwagę zasługuje oferta kredytu gotówkowego z 0 proc. prowizji. dla klientów indywidualnych.

Alior Bank kredyt gotówkowy – 200 000 zł na dowolny cel

Kredyt gotówkowy w Alior Bank udzielany jest na kwoty od 1 000 do 200 000 zł. Każdy kredytobiorca może przeznaczyć otrzymane środki na dowolny cel. Warto jednak wnioskować o pieniądze odpowiedzialnie, pamiętając jednocześnie o okresie kredytowania wynoszącym od 3 do 120 miesięcy dla tej oferty.

Propozycja Alior Banku skierowana do indywidualnych klientów jest dostępna online lub przez aplikację mobilną – tylko w ten sposób można wypełnić wniosek. Pozwala to jednak na zaoszczędzenie czasu i uniknięcie zbędnych formalności. Co ważne, do kwoty 4600 zł jedynym wymogiem jest posiadanie rachunku bankowego i dowodu osobistego. Dzięki skróconemu procesowi wnioskowania przyznane środki mogą zostać przelane nawet w 1 dzień. Dodatkowo, do skorzystania z oferty zachęca niskie RRSO na poziomie 9,92 proc., korzystne oprocentowanie wynoszące 9,50 proc. oraz 0 proc. opłat z tytułu prowizji.

Najważniejsze informacje
Potrzebne dokumenty
 • dowód osobisty
 • zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu/PIT za ostatni rok/

wyciąg z przelewami wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące (opcjonalnie)

Dochód
 • umowa o pracę
 • umowa o dzieło
 • umowa zlecenie
 • renta
 • emerytura
 • świadczenia przedemerytalne
Czas wypłaty kredytu jeden dzień roboczy
Wnioskowanie przez internet lub aplikację mobilną
Promocje 0 proc. prowizji
Wiek min. 21 lat
RRSO 9,92 proc.
Oprocentowanie 9,50 proc.
Ubezpieczenie Tak, dobrowolne

Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Alior Bank wynosi 9,50 proc. Kwotę i liczbę rat można dopasować do swoich możliwości oraz w zależności od indywidualnych potrzeb. Dodatkowo kredytodawca zapewnia brak ukrytych opłat za usługi wchodzące w skład tej oferty.

Alior Bank – Opinie

Stałe udoskonalanie i poszerzanie oferty Alior Bank skutkuje zadowoleniem wielu osób, które skorzystały z produktów tej instytucji finansowej. Kredytodawca cieszy się dużym zaufaniem, dzięki udzielaniu pieniędzy na atrakcyjnych i przejrzystych warunkach. Dodatkowo klienci doceniają fachową obsługę oraz sprawnie działający system bankowości elektronicznej, a przede wszystkim szybką decyzję w sprawie składanych wniosków.

 • Maciek
  “Dla mnie to najlepszy bank w Polsce. Wybrałem ten kredyt ze względu na niskie opłaty i wysoką dostępna kwotę. Z czystym sumieniem polecam.”
 • Renata
  “Zdecydowanie warto wziąć tu kredyt. Nie musiałam długo czekać na decyzję, a pieniądze dostałam bardzo szybko. Spłacałam raty w terminie i nie miałam żadnych problemów z bankiem.”
 • Olek
  “Skusiła mnie prowizja 0 proc. i nie żałuję. Chciałem zabrać swoją rodzinę na wakacje do Grecji, bo zawsze marzyliśmy o takiej wycieczce. Alior pomógł nam w realizacji celu.”

Alior Bank- wymagania wobec kredytobiorcy

Choć na polskim rynku finansowym istnieje wiele ofert kredytów gotówkowych, które różnią się okresami spłaty, wysokościami limitu czy całkowitym kosztem, ubieganie się o takie produkty finansowe często wiąże się ze skomplikowanymi formalnościami. Klienci mogą tego uniknąć, korzystając z propozycji Alior Bank. Dodatkowo, zyskują atrakcyjne warunki. Co ważne, nie trzeba spełniać trudnych do zrealizowania wymogów. Kredytodawca dba o to, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej oferty.

Aby wnioskować o kredyt gotówkowy w Alior Bank, należy spełnić następujące wymagania:

 • wiek – minimum 21 lat;
 • pozytywna zdolność kredytowa;
 • dobra historia finansowa;
 • aktywne konto bankowe;
 • telefon komórkowy;
 • stały dochód;
 • zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu (opcjonalnie).

Alior Bank zastosował sprytne rozwiązanie, pozwalające na szybsze otrzymanie finansowania. Dla kwot do 4 600 zł formalności ograniczają się do wypełnienia wniosku i potwierdzenia tożsamości przez dokonanie przelewu 1 zł z rachunku, na który mają być wypłacone pieniądze. W przypadku wyższych stawek Alior Bank sprawdza historię kredytową klienta i wymaga przedstawienia dokumentów potwierdzających źródło oraz rodzaj dochodu. Nie oznacza to, że osoby z niską zdolnością kredytową nie dostaną pieniędzy – w takich sytuacjach bank zaproponuje warunki umowy dostosowane do danego kredytobiorcy.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy w Alior Bank?

Jeśli zdecydujemy, że chcemy skorzystać z oferty kredytu gotówkowego w tej instytucji finansowej, możemy być pewni szybkiej decyzji o przyznaniu pieniędzy. Aby złożyć wniosek, wystarczy wypełnić go na stronie głównej banku lub przez aplikację mobilną Alior Mobile. Należy wybrać opcję “złóż wniosek”. Następnie wpisujemy podstawowe dane i wnioskowaną kwotę oraz okres kredytowania. Jeśli staramy się o kwotę do 4 600 zł, będzie trzeba dokonać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł z rachunku, na którym mają pojawić się pieniądze.

W przypadku wyższych kwot, po niedługim czasie skontaktuje się z nami konsultant Alior Bank, aby dopełnić formalności – może także poprosić o dostarczenie dodatkowych dokumentów, np. wyciągu z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy czy potwierdzenia źródła dochodu z zakładu pracy. Jeśli jednak nie otrzymaliśmy pozytywnej oceny zdolności kredytowej, warto zadbać o jej poprawienie i znów wnioskować o żądaną kwotę.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w Alior Bank

Alior Bank przygotował dla swoich klientów możliwość wykupienia ubezpieczenia na życie PZU Życie, które zapewnia pomoc finansową przy spłacie kredytu na wypadek zdarzeń losowych. W przypadku śmierci kredytobiorcy bank wypłaci 100 proc. sumy ubezpieczenia i dodatkowe 50 proc., jeśli klient zmarł wskutek nieszczęśliwego wypadku. Warto dodać, że wykupiona usługa działa na całym świecie i można z niej korzystać też po wcześniejszej spłacie kredytu. Ubezpieczenie może sięgać nawet 250 000 zł, jednak tylko dla osób poniżej 70. roku życia, które przedstawią oświadczenie o swoim stanie zdrowia.Co ważne, umowę ubezpieczenia należy podpisać wraz z zawarciem umowy kredytu.

Warto wiedzieć, że zakres ochrony PZU Życie będzie ograniczony, jeśli zdarzenie nastąpiło:

 • wskutek samobójstwa popełnionego w okresie 2 lat od początku działania ubezpieczenia,
 • w wyniku popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa,
 • wskutek przebywania w stanie nietrzeźwym, użycia narkotyków czy substancji psychotropowych,
 • w wyniku zatrucia spowodowanego spożyciem alkoholu, użyciem narkotyków czy substancji psychotropowych,
 • w wyniku umyślnego nadużycia środków farmakologicznych.

Jeśli chodzi o okres ochrony, jest on uzależniony od długości trwania umowy kredytu gotówkowego. Wynosi 24 miesiące dla kredytów z okresem spłaty krótszym niż 36 miesięcy, a 36 miesięcy dla dłuższych zobowiązań. O PZU Życie mogą starać się osoby, które ukończyły 18. rok życia i nie mają więcej niż 78 lat (dla umów na 24 miesiące) i 77 lat (dla umów zawieranych na 36 miesięcy). Ubezpieczenie nie może przekraczać kwoty 70 000 zł, gdy kredytobiorca ma więcej niż 70 lat.

Warto też zaznaczyć, że składka ubezpieczeniowa jest płatna jednorazowo za cały okres ochrony w dniu uruchomienia kredytu i oblicza się ją na podstawie iloczynu sumy ubezpieczenia, miesięcznej stawki składki ubezpieczeniowej oraz liczby miesięcy trwania tej usługi. Jest ona także kredytowana

Alior Bank – promocja dla klientów

Promocyjny wymiar oferty przygotowanej przez Alior Bank zawiera się przede wszystkim w braku prowizji za korzystanie z udzielonego kredytu gotówkowego. Dodatkowo, każdy klient wnioskujący o kwotę do 4 600 zł w celu jej otrzymania musi jedynie wypełnić wniosek i zweryfikować swoje dane przez wykonanie przelewu o wartości 1 zł na wskazane w instrukcjach konto.

To nie wszystko, ponieważ kredytobiorcy mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji doładowań telefonów na kartę w sieciach Orange, T-Mobile i Lycamobile. A jeśli klienci zadowoleni z kredytu gotówkowego w Alior zdecydują się na korzystanie z innych ofert, np. konta osobistego czy karty kredytowej, mogą liczyć na jeszcze więcej programów promocyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *