Kredyt gotówkowy Pekao

Bank Pekao (Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) działa na polskim rynku finansowym już prawie sto lat. Jest państwową instytucją finansową o charakterze komercyjnym. Władzę nad bankiem sprawuje Powszechny Zakład Ubezpieczeń oraz Polski Fundusz Rozwoju. Pekao, wraz z innymi podmiotami, współtworzy Grupę Banku Pekao SA. W jej skład wchodzą m.in. Centralny Dom Maklerski Pekao SA, Pekao Leasing Sp. z o. o. czy Pekao Faktoring Sp. z o. o. Sam bank jest jednostką dominującą, sprawującą kontrolę nad pozostałymi 13 instytucjami należącymi do Grupy Banku Pekao SA.

W ofercie tej instytucji finansowej znajduje się wiele różnorodnych produktów bankowych, np. konta ROR, karty kredytowe czy system bankowości elektronicznej. Na szczególną uwagę zasługuje jednak kredyt gotówkowy, a to ze względu na korzystne warunki i wysoką maksymalną kwotę tego rodzaju finansowania. Co więcej, produkt ten skierowany jest nie tylko do klientów Pekao ale też do osób, które nie posiadają konta w tej instytucji finansowej.

Pekao kredyt gotówkowy – 250 000 zł na dowolny cel

Kredyt gotówkowy w Pekao udzielany jest na kwotę od 1 000 do nawet 250 000 zł, w zależności od oceny zdolności kredytowej danej osoby. Udzielone środki można przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku tej oferty minimalny okres kredytowania to 12 miesięcy. Jeśli chcemy, możemy zaciągnąć kredyt na nawet 10 lat, pod warunkiem pożyczenia kwoty minimum 30 000 zł. Poniżej tej wartości bank udziela kredytu z okresem kredytowania do maksymalnie 8 lat. Jeśli chodzi o RRSO, to jego wysokość ustanowiono na 12,71 proc.

Warto zaznaczyć, że nie tylko klienci banku mogą skorzystać z oferty. Jednak aby szybciej otrzymać finansowanie, niezbędne jest posiadanie konta w tej instytucji finansowej – wniosek można wtedy złożyć przez serwis Pekao 24.

Najważniejsze informacje
Potrzebne dokumenty
 • dowód osobisty
 • zaświadczenie o zatrudnieniu/decyzja o przyznaniu emerytury
 • dokumenty potwierdzające wysokość zarobków
Dochód
 • umowa o pracę
 • umowa o dzieło
 • umowa zlecenie
 • emerytura
 • inne zatrudnienie (mianowanie, powołanie, pełnienie funkcji kadencyjnej)
Czas wypłaty kredytu nawet w 1 dzień po zawarciu umowy
Wnioskowanie
 • serwis internetowy
 • aplikacja mobilna
 • w oddziale banku
Promocje
 • zawieszenie spłaty do 3 miesięcy
 • możliwość aktywacji karty kredytowej
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę kredytu
Wiek min. 18 lat
RRSO 12,71 proc.
Oprocentowanie 8,31 proc. (zmienne)
Ubezpieczenie tak, dobrowolne

Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Pekao wynosi 8,31 proc. i jest zmienne, jednak zobowiązanie spłacane jest zawsze w równych ratach. Co ciekawe, ubezpieczenie finansowania jest dobrowolne, a w dodatku można z niego zrezygnować w dowolnym momencie. Warto też zaznaczyć, że posiadanie już aktywnego zobowiązania w Pekao nie wyklucza skorzystania z tego produktu finansowego.

[button class=”btn-cta” link=”/out/pekao”]Sprawdź ofertę[/button]

Pekao – Opinie

Bank Pekao jako państwowa instytucja finansowa może pochwalić się ugruntowaną pozycją na rynku. Bogata oferta zachęca klientów do korzystania z proponowanych usług. Oprócz stałych produktów finansowych bank wprowadza nowe, korzystne oferty. Dzięki uruchomieniu internetowego serwisu i aplikacji mobilnej Pekao 24 zarządzanie finansami stało się proste i wygodne. Dodatkowo fachowa obsługa sprawia, że współcześni konsumenci często wybierają właśnie ten bank.

 • Jędrzej
  “Niemal natychmiastowa decyzja. Szukałem kredytu z długim okresem spłaty i jestem zadowolony”
 • Marcin
  “Pekao sprostało moim oczekiwaniom. Rozsądna wysokość rat i do tego nic nie zapłaciłem za wcześniejszą spłatę”
 • Eliza
  “Zachęciła mnie wysoka kwota kredytu i niskie raty. A do tego można go rozłożyć na długi czas. Z czystym sumieniem polecam”

Pekao – wymagania wobec kredytobiorcy

Kredyt gotówkowy w Pekao jest jedną z wielu ofert tego typu finansowań. Dostępne produkty różnią się maksymalną kwotą, RRSO czy okresem spłaty. Podobnie jest z wymaganymi dokumentami – każdy bank ma trochę inne zasady. Na szczęście Pekao dba o swoich klientów, dlatego postawione wymagania nie są restrykcyjne i wymaga się jedynie podstawowych zaświadczeń, które zwykle należy dostarczyć w przypadku ubiegania się o to finansowanie.

Aby wnioskować o kredyt gotówkowy w Pekao, trzeba spełnić następujące warunki:

 • wiek – minimum 18 lat;
 • pozytywna zdolność kredytowa;
 • dobra historia finansowa;
 • aktywne konto bankowe;
 • telefon komórkowy;
 • stały dochód (może pochodzić z różnych umów);
 • zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu.

Podstawowym zadaniem kredytu gotówkowego jest wykorzystanie udzielonej kwoty na wybrane przez kredytobiorcę cele, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej płynności finansowej. Pekao zdaje sobie z tego sprawę, dlatego dokładnie dokonuje oceny zdolności kredytowej każdego zainteresowanego, a do tego w stosunkowo krótkim czasie. Ta instytucja finansowa bierze pod uwagę źródło i wysokość zarobków, ewentualne inne zadłużenia czy figurowanie w bazach dłużników. Jednak niezbyt dobra zdolność kredytowa nie wyklucza otrzymania pieniędzy – Pekao do klientów podchodzi indywidualnie i proponuje najkorzystniejsze dla danego kredytobiorcy warunki. Co za tym idzie, kredyt mogą otrzymać osoby stosunkowo młode, a także te pobierające świadczenia emerytalne.

[button class=”btn-cta” link=”/out/pekao”]Weź kredyt[/button]

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy w Pekao?

Osoby zainteresowane kredytem gotówkowym w Pekao mogą liczyć na szybkie uzyskanie przyznanych środków – nawet do 1 dnia od momentu wydania pozytywnej decyzji kredytowej. Wnioski o finansowanie można składać na kilka sposobów:

 • przez internet w serwisie Pekao 24;
 • poprzez aplikację mobilną banku;
 • bezpośrednio w oddziale.

Z dwóch pierwszych wariantów mogą skorzystać klienci Pekao, posiadający konto w tej instytucji finansowej. Trzeci sposób jest przeznaczony dla tych, którzy nie korzystają z usług banku. Każda osoba zainteresowana ofertą Pekao może natomiast skontaktować się z infolinią, w celu zadania dodatkowych pytań o kredyt gotówkowy.

Aby otrzymać pieniądze poprzez serwis internetowy lub aplikację mobilną, należy zalogować się przy użyciu ustalonego wcześniej loginu i hasła. Następnie należy znaleźć odpowiednią ofertę, wybrać interesującą nas kwotę kredytu oraz termin spłaty. W tym momencie można także zaznaczyć opcję ubezpieczenia. Po wysłaniu wniosku skontaktuje się z nami konsultant, który przeprowadzi nas przez dalsze formalności. Konieczne będzie także wypełnienie oświadczenia o rodzaju i wysokości uzyskiwanych dochodów. Po analizie wniosku i ocenie zdolności kredytowej zapada decyzja. Jeśli jest pozytywna, sporządzona umowa wysyłana jest preferowaną przez klienta drogą. Aby dopełnić formalności, należy ją podpisać i odesłać do Pekao. Kwota przyznanego kredytu zostanie wysłana nawet w ciągu jednego dnia.

Może się zdarzyć, że bank będzie wymagał dostarczenia dodatkowych dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy. Pekao może poprosić nas o inne formy potwierdzenia wysokości i źródła dochodów, jeśli wystąpią wątpliwości co do poprawności danych wprowadzonych do wysłanego przez klienta wniosku.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w Pekao

Oprócz tego produktu finansowego, Pekao w swojej ofercie posiada opcjonalne ubezpieczenie w kilku wariantach, różniących się zakresem ochrony. Proponowane formy zabezpieczenia zostały przygotowane specjalnie dla klientów banku.

Pierwszy wariant to Ubezpieczenie na życie do 200 000 zł. Zapewnia ono ochronę na wypadek śmierci. W przypadku zdarzenia, kwota kredytu zostanie spłacona, a pozostała wartość zabezpieczenia trafi do bliskich.

Kolejny rodzaj tej usługi to Ubezpieczenie “Zdrowie Plus”, które obejmuje wsparcie finansowe w sytuacji, gdy doszło do nieszczęśliwego wypadku w wyniku którego kredytobiorca trafił do szpitala na minimum 4 dni. Do zakresu ochrony zalicza się także pomoc na wypadek śmierci, trwałego uszczerbku na zdrowiu czy poważnej choroby. Ubezpieczyciel zajmie się także zapewnieniem i opłaceniem dodatkowych usług assistance, np. opieki nad dziećmi.

Ubezpieczenie “Zdrowie i Praca” natomiast obejmuje zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych wydarzeń, nie tylko jeśli chodzi o zdrowie, ale też pracę (gdy np. kredytobiorca straci źródło dochodów).

Co ważne, powyższe ubezpieczenia da się łączyć i tworzyć z nich pakiety. W wyborze zakresu ochrony może pomóc wypełnienie przygotowanej dla klientów ankiety ubezpieczeniowej.

[button class=”btn-cta” link=”/out/pekao”]Zobacz ofertę[/button]

Pekao – promocja dla klientów

Aby uatrakcyjnić ofertę, Pekao przygotowało dla kredytobiorców różne promocje. Każdy klient, który weźmie kredyt gotówkowy w banku, może odłożyć spłatę swoich rat na 3 miesiące. Dodatkowo, przy korzystaniu z tego produktu finansowego, możliwe staje się aktywowanie karty kredytowej o nazwie Elastyczna, która zapewnia nowoczesne korzystanie z przyznanego limitu. Co więcej, przy płatnościach za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub dowolnej karty płatniczej klienci uzyskują dostęp do specjalnych ofert w ponad 2 000 punktów handlowo-usługowych oraz sklepach internetowych – a to wszystko dzięki programowi Galeria rabatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *