Wydarzenia

Dla kogo dodatkowa kasa za zakupy z mBank na Allegro?

Rafał: Wakacje to okres dobry na bankowa promocję, jak każdy inny. Wie o tym mBank, który powoli domyka akcję promocyjną konta mobilnego, która umożliwia odzyskanie zwrotu do 50 zł za zakupy kartą. W międzyczasie rozpoczyna nową, skierowaną do osób aktywnie korzystających z serwisu zakupowo-aukcyjnego Allegro.

Dominik: Promocja o nazwie „Z mBankiem zyskuj na Allegro” jest mocno ograniczona w czasie. Wystartowała bowiem 13 lipca, a zakończy się już 26 lipca. Oczywiście chodzi tu o okres, w którym musimy otworzyć rachunek, aby objęły nas warunki promocji. Na skorzystanie z nich przewidziano więcej czasu. O co w promocji dokładnie chodzi? Najogólniej rzecz biorąc, osoby posiadające eKonto mobilne oraz kupujące na Allegro mogą liczyć na zwrot nawet 500 zł. To całkiem pokaźna sumka, więc wielu zapalonych allegrowiczów, zastanawiających się obecnie nad zmianą ROR-u, może się ofertą mBanku zainteresować. Pytanie, co dostaną i jak bardzo muszą się nagimnastykować, aby otrzymać obiecane pół tysiąca złotych.

eKonto mobilne w mBank: rynkowy standard

Sylwia: Na początek jednak sprawdźmy, kto może z promocji skorzystać. Przeznaczona jest ona dla nowych klientów mBanku, przy czym za takich uważane są zarówno osoby, które nigdy wcześniej z oferty banku nie korzystały, ale też ci, którzy z mBankiem zdążyli się rozstać. Regulamin promocji nie wskazuje na okres karencji, więc możliwe jest zamknięcie rachunku, aby następnego dnia ponownie go otworzyć i załapać się na promocyjne warunki.

Martyna: Zanim jednak o nich, najpierw co nieco o eKoncie mobilnym w mBank. Przybliżaliśmy je przy okazji jednego z poprzednich odcinków, więc dziś tylko krótkie przypomnienie. Prowadzenie rachunku jest darmowe. Bank nie pobierze opłaty za użytkowanie karty płatniczej, jeżeli w ciągu miesiąca dokonamy transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 200 zł. W przeciwnym wypadku z konta znikać nam będzie co miesiąc 4 zł. Nie zapłacimy również za internetowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne oraz wypłaty z bankomatów. Bank szczyci się, że bez prowizji można wypłacać środki z 7,8 tys. urządzeń sieci Euronet, Planet Cash i BZ WBK. Wniosek o otwarcie ROR można złożyć online, telefoniczne lub w placówce banku.

Rafał: Jak już mówiłem przed kilkoma tygodniami, to typowe konto osobiste, plasujące się w średnich standardach rynkowych. Stąd też bank pewnie przyciąga klientelę liczących na zyski płynące z jego prowadzenia w postaci zwrotów i nagród. W przypadku promocji „Z mBankiem zyskuj na Allegro” możemy liczyć nawet na 500 zł. Od razu wyjaśnijmy, że pięć stówek nie jest dla każdego, bo trzeba sobie na nie zasłużyć. Jak?

Kupuj na Allegro, a mBank wynagrodzi

Dominik: Bank wynagradza za spełnienie wymogów promocji stopniowo. Oznacza to, że im bardziej się postaramy, tym więcej środków trafi na nasze konto.

Sylwia: Przez „staranie się” rozumiesz zakupy na Allegro opłacane z eKonta mobilnego?

Dominik: Tak, ale trzeba zrobić coś więcej. Promocją objęte jest konto mobilne, więc zdobycie premii pieniężnych wymaga od nas sięgnięcia po smartfona. Najprościej jest zdobyć 100 zł. Po założeniu rachunku musimy aktywować „mOkazję za mTransfer mobilny”. Później czeka nas pobranie aplikacji mobilną serwisu aukcyjnego. Gdy to zrobimy, pozostaje nam wykonać jeszcze dwa kroki: aktywować usługę mTransfer mobilny oraz za pośrednictwem aplikacji Allegro zakupić produkt – uwaga: za dowolną kwotę – za który zapłacimy mobilnie z konta mBanku. Bank wypłaci nam na konto 100 zł w ciągu 4 dni roboczych. Innymi słowy, za zakup wiązki sznurka za 1 zł może zarobić stówkę. Z mOkazji można skorzystać tylko raz w ciągu 150 dni od jej wystawienia.

Sylwia: Kolejny próg nagród wynosi 200 zł. Trzeba jednak wydać na zakupy 1000 zł, bowiem zwrot 20 zł możliwy będzie przy transakcji w wysokości min. 100 zł + koszty przesyłki. 200 zł także nie otrzymamy od razu, bowiem premia rozłożona jest na 10 rat. Bank daje klientowi 5 miesięcy (od dnia zawarcia umowy) na wykonanie transakcji wymaganych, aby premia została wypłacona. Wcześniej trzeba aktywować „mOkazję za zakupy na Allegro”. Zakup i płatność musi zostać zrealizowana poprzez aplikację Allegro.

Martyna: Na koniec pozostaje nam omówić sposób na otrzymanie kolejnych 200 zł, co daje nam reklamowane 500 zł. Pieniądze otrzymamy ponownie za zakupy na Allegro lub w dowolnym punkcie handlowo-usługowych, ale tym razem opłacone za pomocą karty wydanej do konta. Warunki są podobne do opisanych przed chwilą przez Sylwię: znów mamy 5 miesięcy, aby wykonać 10 transakcji na minimum 100 zł, za które bank zwróci nam 20 zł. Zwrot 200 zł oznacza więc wydatek 1000 zł.

Rafał: Czyli uzyskanie zwrotu 500 zł wymaga wydania przynajmniej 2000 zł plus kilku złotych za pierwszą transakcję. Do tego konieczne jest korzystanie z aplikacji mobilnych banku i Allegro, co nie wszyscy klienci muszą chcieć robić, z różnych powodów zresztą.

Martyna: Może premia finansowa ma ich do tego przekonać?

Rafał: Owszem, być może. Niemniej jednak najwięcej z promocji mBanku wycisną ci, którzy naprawdę sporo kupują na Allegro (21 transakcji przez 5 miesięcy, co daje mniej więcej jedną tygodniowo, z czego wszystkie poza jedną muszą być na 100 zł). Okazjonalni allegrowicze muszą się zastanowić, czy warto jest korzystać z tej oferty i przenosić konto do mBank, bowiem znacznie bardziej prawdopodobne jest, że uzyskają „ledwie” stokilkadziesiąt zł premii. Ale to zawsze coś. I tylko stali klienci będą się pewnie zżymać, że mBank znów „dopieszcza” nową klientelę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *