Wiadomości
Ubezpieczenie ekranu smartfona

Ubezpieczenie ekranu smartfona

W dzisiejszych czasach utrata telefonu oznacza utratę wielu bardzo ważnych danych. Chodzi o dostęp do naszych zdjęć, notatek, kalendarza czy nawet o brak kontaktu z przyjaciółmi. Z kolei same smartfony to urządzenia bardzo kruche. Właśnie z tego powodu bardzo niewiele osób może powiedzieć, że nigdy nie stłukło ekranu swojego telefonu.

Dzisiejsze telefony zapewniają nam natychmiastowy dostęp do szeregu różnych funkcjonalności, jednak ma to również swoją cenę. Smukłe smartfony, które nosimy w kieszeni, są niezwykle wrażliwe na upadki i uderzenia. Statystyki nie kłamią. Z ankiety przeprowadzonej przez markę Screenity wynika wyraźnie, że aż 60% Polaków zdarzyło się uszkodzić swój telefon. Aż 80% spośród tych przypadków to sytuacje, w których uszkodzeniu uległ ekran.

Ekran dotykowy to jeden z najbardziej kruchych elementów całej konstrukcji smartfona. Choć przy zakupie tego urządzenia często jesteśmy informowali, że został wyposażony w specjalne szkło, które ma zapobiegać urazom, to w praktyce zbicie ekranu zdarza się bardzo często. Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi zwłaszcza przy codziennych czynnościach, gdy nieostrożnie złapiemy telefon. Śliskie urządzenia bowiem bardzo łatwo wysuwają się z ręki. Po takim upadku ekran urządzenia najczęściej jest zasnuty pajęczyną drobnych pęknięć.

Niemal połowa poszkodowanych w obliczu takiej sytuacji nie decyduje się na naprawę telefonu. Nierzadko bowiem uszkodzonego urządzenia nadal można używać, a wymiana ekranu związana jest ze zbyt dużym kosztem.

Mądry Polak przed szkodą

Jednak na polskim rynku istnieją specjalne ubezpieczenia, które pozwalają uchronić się przed wysokimi kosztami naprawy telefonu. Umożliwiają zabezpieczenie się właśnie na wypadek zbitego ekranu. Produkty te są bardzo przydatne, choć mało popularne na polskim rynku.

Jedno z takich ubezpieczeń oferuje Screenity od Grupy Europa. To zupełna nowość na polskim rynku. Screenity umożliwia zakup ubezpieczenia ekranu smartfona zaledwie w kilka minut. Wszystko to całkowicie online i bez zbędnych formalności.

Aby skorzystać z takiego ubezpieczenia, wystarczy tylko pobrać specjalną aplikację na swój telefon. Mogą tego dokonać zarówno posiadacze urządzeń z Androidem, jak i iOS. Następnie należy się zarejestrować oraz wybrać sposób płatności, a także jej częstotliwość.

Ubiegając się o ubezpieczenie trzeba także potwierdzić, że ekran naszego smartfona w danym momencie jest nienaruszony. W przeciwieństwie do innych tego typu ubezpieczeń, Screenity nie wymaga jednak odwiedzin w punkcie ubezpieczyciela, gdzie pracownik ogląda telefon i robi zdjęcia panelu dotykowego.

Marka umożliwia weryfikację ekranu przez Internet. Jej pierwszy etap wymaga od użytkownika odsłonienia schowanego obrazu, czego dokonuje się poprzez zmazanie całej powierzchni ekranu. Drugi etap ma potwierdzić dobrą kondycję samego szkła. W tym celu na ekranie wyświetlany jest kod QR, który powinien zostać odczytany przez przednią kamerkę. To żaden kłopot, jeśli ekran telefonu jest cały.

Kilkanaście minut wystarczy, by ubezpieczyć ekran swojego telefonu, a cała procedura nie wymaga żadnych potwierdzeń czy podpisów. Ponadto w Screenity można ubezpieczać nie tylko nowe telefony. Równie dobrze możemy zadbać o bezpieczeństwo telefonu kupionego z drugiej ręki czy urządzenia, którym posługujemy się już od jakiegoś czasu. To unikatowa możliwość na polskim rynku.

Ile to kosztuje?

Koszt samego ubezpieczenia w Screenity wynosi 9,99 złotych miesięcznie lub dokładnie 108 złotych w przypadku płatności za rok z góry. Warto jednak wspomnieć, że za tę kwotę Screenity gwarantuje ubezpieczenie door to door. Oznacza to, że w przypadku pęknięcia lub rozbicia ekranu, nie będziemy musieli biegać po serwisach. Telefon odbierze od nas kurier i błyskawicznie dostarczy do serwisu.

Suma ubezpieczenia w Screenity wynosi dokładnie 1000 złotych. Oznacza to, że jeśli koszt naprawy zmieści się w tej kwocie, w całości pokryje ją ubezpieczyciel. Warto jednak mieć na uwadze, że jeśli koszt naprawy przewyższy 1000 zł, to resztę kosztów związanych z naprawą będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Za 9,99 złotych miesięcznie możemy się jednak pozbyć wielu stresów związanych z obawą o rozbicie telefonu i wysokie koszty z tym związane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *