Wiadomości
The Weeknd przeniesie fanów do metawersum na PGE Narodowym

The Weeknd przeniesie fanów do metawersum na PGE Narodowym

Wielokrotnie nagradzany artysta The Weeknd już 9 sierpnia wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. Polskę odwiedzi w ramach europejskiej części swojej trasy After Hours Til Dawn Tour, której głównym sponsorem jest Binance, wiodący ekosystem blockchain i jednocześnie największa na świecie giełda kryptowalut. Sponsor przygotował dla uczestników koncertu możliwość jego doświadczenia w rozszerzonej rzeczywistości metawersum na PGE Nardowym, a także pamiątkę w postaci unikatowego tokenu NFT. Uczestnicy koncertu będą także mieli możliwość zakupu cyfrowej kolekcji dzieł sztuki, która zostanie wkrótce wydana przez artystę we współpracy z Binance. Część dochodu z jej sprzedaży zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Abel „The Weeknd” Tesfaye to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie. Trasa jest uhonorowaniem jego albumu “After Hours” z 2020 roku (pochodzący z niego przebój „Blinding Lights” został nowym #1 na liście Billboard Hot 100 wszechczasów), a także docenionego przez krytyków albumu “Dawn FM”, który ukazał się w styczniu 2022 roku. Na wszystkich europejskich koncertach, w tym także w Warszawie, artyście towarzyszą jako support Kaytranada i Mike Dean. Trasa cieszy się olbrzymią popularnością, a bilety na koncerty wyprzedają się ze znacznym wyprzedzeniem. Koncerty są także olbrzymim spektaklem promującym technologie Web3.

Zanurzenie w metawersum na PGE Narodowym

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników koncertów będzie możliwość jego doświadczenia w rozszerzonej rzeczywistości metawersum, która zostanie wpleciona w scenerię PGE Narodowego. Przeniesienie się do tego świata wymaga zeskanowania specjalnie przygotowanego symbolu, który będzie znajdował się przy wejściach na stadion. Potem na fanów czekają dodatkowe atrakcje wizualne inspirowane muzyką The Weeknd’a, a także szereg wirtualnych wyzwań, do których podjęcia zachęca obietnica atrakcyjnych nagród.

„Uczestnicy koncertu mają także możliwość odebrania pamiątkowego tokena NFT, który jest dostępny dla każdego, kto zakupił bilety na koncert. To wyjątkowa okazja dla fanów, aby uzyskać oficjalny cyfrowy przedmiot kolekcjonerski, który będzie stanowił nie tylko pamiątkę z koncertu, ale także daje dostęp do ekskluzywnych treści The Weeknd’a w przyszłości” – mówi Katarzyna Wabik, Prezes Zarządu Binance Poland.

Jak odebrać pamiątkowe NFT i czym one są?

Jeśli mieliście szczęście i udało się wam kupić bilet na koncert, to powinniście także dostać od sprzedawcy biletu, czyli firmy TicketMaster, maila z linkiem i kodem, który umożliwia odebranie pamiątkowego tokena. Następnie na specjalnie przygotowanej stronie należy określić swoją lokalizację, a potem zalogować się do swojego konta na platformie Binance, gdzie można odebrać prezent.

„Tokeny NFT, czyli Non-Fungible Tokens, to specjalny rodzaj cyfrowych aktywów opartych na technologii blockchain. Są unikatowe i niepowtarzalne, co oznacza, że każdy z nich reprezentuje konkretne i odrębne od siebie przedmioty, jak dzieła sztuki, utwory muzyczne, czy kolekcjonerskie przedmioty. W przeciwieństwie do tradycyjnych kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum, które są zamienialne i mają równą wartość, NFT-y posiadają indywidualne cechy, co czyni je unikatowymi, a przez to cennymi dla kolekcjonerów i fanów” – tłumaczy przedstawicielka Binance.

Miliony ze sprzedaży cyfrowych dzieł sztuki na walkę z głodem

Jak zaznacza Katarzyna Wabik, udział w koncercie otwiera także fanom możliwość zakupu kolekcji cyfrowych dzieł sztuki Abela Tesfaye’go, która zostanie wydana we współpracy z Binance po zakończeniu trasy koncertowej. Cześć dochodu ze sprzedaży tych dzieł ma zostać przeznaczona na rzecz Funduszu Humanitarnego XO, stworzonego przez The Weeknd’a i zarządzanego przez Program Światowego Programu Żywnościowego. Binance już wcześniej przekazało 2 miliony dolarów na rzecz tego funduszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *