Wiadomości
Binance uruchamia Krypto Szkołę w Polsce

Binance uruchamia Krypto Szkołę w Polsce

Binance, wiodący ekosystem blockchain i jednocześnie największa na świecie giełda kryptowalut, uruchomił pierwszą w Polsce Krypto Szkołę skierowaną głównie do młodych osób i studentów. W ramach tej inicjatywy Polacy mogą zdobyć za darmo podstawową wiedzę na temat blockchain’a, kryptowalut i podstaw inwestowania. Dodatkowo Binance nagradza nowych użytkowników, którzy           wykonają przypisane im wstępne zadania edukacyjne, nagrodą finansową wypłacaną w USDT, czyli stabilnej kryptowalucie powiązanej z USD.

Krypto Szkoła to platforma online, na którą składa się sześć specjalistycznych kursów wideo opracowanych przez Binance Academy. Ich tematyka obejmuje:

 • Technologię blockchain – kurs w prostych słowach przedstawia, czym jest blockchain, jaka jest jego historia i obszary zastosowania;
 • Podstawy kryptowalut – kurs prezentuje cechy różnych kryptowalut, a także giełd i portfeli kryptowalutowych;
 • Decentralizację – pomoże zrozumieć pojęcia DeFI, inteligentnych kontraktów i DAO (autonomiczne organizacje);
 • WEB 3.0, Metawersum – kurs wyjaśnia kluczowe pojęcia i technologie związane z tymi zagadnieniami;
 • Podstawy handlu – zapewnia niezbędne informacje na temat handlu i ryzyka;
 • Strategie handlu i inwestowania – celem tego kursu jest dostarczenie podstawowych informacji, aby rozpocząć pracę z kryptowalutami.

Po ukończeniu tych kursów każdy nowy i obecny użytkownik Binance będzie mógł otrzymać certyfikat NFT, który potwierdzi odbycie edukacji z podstaw blockchain’a, kryptowalut i aktywów cyfrowych.

Natomiast nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na platformie Binance, używając kodu promocyjnego KRYPTOSZKOLA, aby dodatkowo otrzymać wspomniane wcześniej wstępne zadania edukacyjne (dostępne w module „Centrum Aktywności”). Za ich wykonanie użytkownicy będą mogli otrzymać nagrodę finansową w USDT. Nagrody będą przyznawane na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”.

“Edukacja pozostaje kluczowym elementem naszej strategii promowania aktywów cyfrowych. Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem poziomu adopcji kryptowalut, a naszym zadaniem jest dostarczenie użytkownikom wszelkiej niezbędnej wiedzy na temat kryptowalut oraz poinformowanie ich o związanym z nimi ryzyku” – powiedziała Katarzyna Wabik, Prezes Zarządu Binance Poland.

Po zakończeniu edukacji w Krypto Szkole, przedstawicielka Binance zachęca także do jej kontynuacji w Binance Academy. Jest to jedna z wiodących platform edukacyjnych promujących adopcję kryptowalut, która zapewnia szereg bezpłatnych materiałów edukacyjnych przybliżających różne obszary zastosowania technologii blockchain i kryptowalut. Obecnie dostępnych jest tam około 1000 artykułów oraz zaawansowanych kursów w ponad 30 językach. Łączna liczba odwiedzających Binance Academy w 2022 roku przekroczyła 26 milionów.

“Wydarzenia z minionego roku, kiedy to doszło do zamknięcia kilku giełd kryptowalutowych na świecie, bezdyskusyjnie potwierdzają, jak ważne jest, aby wszyscy zainteresowani korzystaniem z nich posiadali fundamentalną wiedzę na temat teorii i praktyki aktywów wirtualnych. Kursy dotyczą także tematyki blockchain, Web3 i metaverse, czyli technologii, które są przyszłością internetu i ważne jest, aby młodzi ludzie lepiej zrozumieli te zjawiska. Dlatego uważam, że nasz nowy projekt edukacyjny jest teraz bardziej potrzebny niż kiedykolwiek. Mamy nadzieję, że spotka się z życzliwym przyjęciem ze strony młodych Polaków” – powiedziała Katarzyna Wabik.

1 thought on “Binance uruchamia Krypto Szkołę w Polsce

  • Author gravatar

   Fajny pomysł. Ogólnie jestem za tym, aby przyłożyć większą wagę do edukacji finansowej (nie chodzi tylko o krypto), a ogólnie. Jakby dołóżyć solidną wiedzę w szkole, to każdy miałby inną świadomość finansową już wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *