Wiadomości

przewaga Wonga wobec konkurencji

Założona w Wielkiej Brytanii w 2006 roku firma Wonga, udzielająca krótkoterminowych pożyczek, szybko zdobyła światową pozycję na rynku finansowym. Firma świadczy swoje usługi w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, a także w Południowej Afryce, gdzie stała się dla wielu mieszkańców rzetelnym i niezawodnym źródłem dodatkowego finansowania.

Firma na polskim rynku

Firma Wonga działa na polskim rynku zgodnie z ustawą z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim, z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz Kodeksem Cywilnym. Pożyczkodawca podlega też kontroli Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dlatego właśnie Wonga jest rzetelną firmą pożyczkową, w której klienci mogą w pełni bezpiecznie zaciągać pożyczki.

Rynek firm pożyczkowych w Polsce

Rynek firm pożyczkowych rośnie z roku na rok, ponieważ przybywa konsumentów chętnych do zaciągania szybkich pożyczek na małe kwoty. Choć polskie społeczeństwo ufa jednak jeszcze bardziej bankom niż niebankowym instytucjom finansowym, firmy pożyczkowe obserwują, że liczba ich klientów wzrasta z każdym rokiem.

Choć Wonga jest dość młodą firmą na polskim rynku, nie ma dla siebie konkurencji. Jej konkurencyjność wynika ze sposobu działania firmy i zasad, którymi się kieruje.

Serwis, za pośrednictwem którego możesz zaciągnąć szybką pożyczkę, jest dla swoich klientów bardzo elastyczny. Ty sam decydujesz, jaką kwotę chcesz pożyczyć i na jaki okres (może być to okres od 1 do 60 dni). Serwis nie proponuje Ci automatycznie większej kwoty pożyczki, niż ta, na którą się zdecydowałeś. Wonga nie prezentuje Ci specjalnych promocji zachęcających do zaciągania większego zobowiązania. Firma przedłuża termin spłaty pożyczki jedynie na Twoją wyraźną prośbę.

Limity pożyczki

Wonga ustala indywidualnie dla każdego klienta limit pożyczek. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 2,5 tysiąca złotych. Serwis szczegółowo zapoznaje się z Twoją historią kredytową i na tej podstawie podejmuje decyzję, ile pieniędzy może Ci pożyczyć. Limit pożyczki zależy też od tego, czy wcześniej korzystałeś już z usług firmy.

Wonga zawsze jasno i przejrzyście prezentuje swoim klientom zasady pożyczki. Zanim jeszcze złożysz wniosek w serwisie, na stronie głównej, możesz zobaczyć dokładny koszt pożyczki. Serwis podaje nie tylko dane o RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, ale informuje Cię o całkowitym i rzeczywistym koszcie pożyczki. Całkowita kwota pożyczki do spłacenia widoczna na stronie głównej zawiera już wszystkie opłaty. Serwis nie ukrywa przed Tobą dodatkowych kosztów, prowizji ani nie stosuje tzw. małego druczku i gwiazdek.

Nieterminowe spłaty i konsekwencje

Zanim otrzymasz od serwisu Wonga swoją pierwszą pożyczkę, dowiesz się o konsekwencjach przekroczenia spłaty pożyczki lub braku spłaty pożyczki. Sprawdzisz, ile wynoszą odsetki karne i co dzieje się w przypadku braku spłaty pożyczki. Wonga chce, żebyś podjął świadomą i przemyślaną decyzję o zaciągnięciu pożyczki.

Stałe oprocentowania

Biorąc pożyczkę w serwisie Wonga, możesz być pewien, że przez cały okres, na jaki zaciągnąłeś pożyczkę, nie zmieni się jej oprocentowanie. Prowizja od pierwszej wypłaty pożyczki również nie wzrośnie w tym okresie. Po podpisaniu umowy obowiązują Cię wszystkie warunki w niej zawarte i możesz być pewien, że firma ich nie zmieni.

BIK

Wonga jako jedyna firma w Polsce spoza sektora bankowego nawiązała bezpośrednią współpracę z BIK-iem, czyli Biurem Informacji Kredytowej. Oznacza to, że pożyczkodawca może sprawdzić Twoją historię kredytową i na jej podstawie podjąć decyzję o udzieleniu Ci pożyczki. BIK przekazuje najczęściej informacje o pozytywnej historii kredytowej konsumentów, więc firma pożyczkowa, taka jaka Wonga, może szybciej wydać decyzję o udzieleniu pożyczki.

BIG

Pożyczkodawca korzysta również z rejestrów biur informacji gospodarczej, w której śledzi Twoją aktualną sytuację finansową i ewentualne opóźnienia w spłacie innych zobowiązań. Na tej podstawie Wonga może podjąć właściwą decyzję o tym, czy udzielić Ci pożyczki i czy jesteś wypłacalnym klientem.

Elastyczne podejście do klienta

Firma sprawdza Twoją historię kredytową, ale decyzję o pożyczce podejmuje też na podstawie wniosku, który wypełniasz. Wonga wie, że problemy finansowe mogą być tymczasowe i że Twoja sytuacja finansowa ulega zmianom. Dlatego, jeśli pożyczkodawca uzna, że jesteś niewypłacalnym klientem (na podstawie informacji z BIK i BIG-ów), odrzuci Twój wniosek pożyczkowy. Możesz jednak za jakiś czas ponownie złożyć wniosek.

Krótki okres pożyczkowania

Maksymalny okres pożyczki, na jaki możesz ją zaciągnąć, to 60 dni. Krótki okres pożyczkowania pozwala uniknąć odkładania spłaty pożyczki na później i nadmiernego zadłużania się. Kiedy tylko na Twoim koncie pojawi się kolejna miesięczna wypłata, spłać w pierwszej kolejności swoje zobowiązanie wobec pożyczkodawcy.

Wcześniejsza spłata

Serwis nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji za wcześniejszą spłatę pożyczki. Wonga zawsze zachęca Cię do terminowego, a nawet wcześniejszego spłacenia swojego zobowiązania. W każdym momencie możesz porównać wysokość kosztów pożyczki należnych na dany dzień z kosztami należnymi przy spłacie pożyczki w uzgodnionym terminie. Jeśli dysponujesz środkami do spłaty pożyczki, spłacając pożyczkę wcześniej, zaoszczędzisz pieniądze.

Przedłużanie terminu spłaty

Termin spłaty pożyczki w serwisie jest przedłużany wyłącznie na Twoją prośbę i tylko wtedy, jeśli służy Twojemu dobremu interesowi. Wonga nigdy nie przedłuża terminu spłaty automatycznie. Kiedy zdecydujesz się na przedłużenie spłaty pożyczki, serwis jasno przedstawi Ci dodatkowe koszty z tym związane i zachęci do jak najszybszej spłaty większej części zobowiązania.

Uczciwe podejście

Wonga zawsze uczciwie i rzetelnie informuj swoich klientów o swojej ofercie. Serwis nie namawia do pożyczania więcej i zachęca swoich klientów do wcześniejszego spłacania pożyczek. Kiedy wnioskujesz o pożyczkę, serwis dokładnie informuje Cię o konsekwencjach zaciągnięcia pożyczki i ewentualnych skutkach braku spłaty zobowiązania. Każdy klient jest traktowany przez serwis z szacunkiem i kiedy pogorszy się Twoja sytuacja finansowa, możesz ustalić z serwisem indywidualne warunki spłaty pożyczki.

Wykwalifikowani pracownicy

Pracownicy serwisu są wykwalifikowani i każdy proces windykacyjny wykonują zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i etyką zawodową. W każdej sytuacji postarają się ustalić z Tobą indywidualne rozwiązanie spłaty pożyczki korzystne dla obu stron.

Pozytywna historia kredytowa

Kiedy zaciągasz pożyczkę w serwisie i terminowo ją spłacasz, budujesz swoją pozytywną historię kredytową. Pożyczkodawca przekazuje informacje do BIK-u, dzięki czemu stajesz się rzetelnym pożyczkobiorcą.

Windykacja należności

Pożyczkodawca podchodzi do swoich klientów ze zrozumieniem i wie, że mogą pojawić się u Ciebie nieprzewidziane trudności finansowe. Dlatego przy indywidualnym ustaleniu terminu spłaty pożyczki, serwis zawiesza czynności windykacyjne i związane z nimi spłaty.

Szybki i łatwy kontakt z pożyczkodawcą

Z serwisem Wonga możesz szybko i łatwo skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Zawsze wtedy, kiedy masz jakieś uwagi odnośnie pożyczki, możesz zgłosić reklamację i liczyć na jej dokładne rozpatrzenie. Twój wniosek reklamacyjny pożyczkodawca rozpatrzy w ciągu 14 dni, a jeśli sprawa się przedłuży, serwis poinformuje Cię o terminie decyzji.

Firma wyróżnia się na rynku firm pożyczkowych, ponieważ prezentuje swoim klientom jasne i uczciwe zasady. Serwis już od samego początku procesu zaciągania pożyczki informuje Cię o wszystkich kosztach pożyczki i nie ukrywa przed Tobą dodatkowych opłat. Umowa pożyczkowa jest prosta i zrozumiała dla każdego konsumenta; nie ma w niej tzw. małego druczku i gwiazdek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *