Ratado

Ratado – informacje o firmie

Ratado jest firmą, która działa na rynku pożyczek pozabankowych. Specjalizuje się w agregowaniu ofert, czyli zbieraniu propozycji od wielu pożyczkodawców i prezentowaniu ich konsumentom – pełni funkcję pośrednika. Ma to niewątpliwą zaletę, ponieważ wypełniony wniosek trafia do wielu firm pożyczkowych, co zwiększa szansę na otrzymanie finansowania. Ratado zapewnia minimum formalności – jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Nie trzeba przy tym wysyłać przelewów weryfikacyjnych i zaświadczeń o dochodach. Ratado proponuje pożyczki ratalne w wysokości od 500 do nawet 20 000 zł z okresem spłaty od 2 do 48 miesięcy. Klienci mogą wybrać kwotę i liczbę rat przy użyciu wygodnego kalkulatora pożyczkowego.

Darmowe nie dotyczy
Bazy BIK, BIG InfoMonitor, ERIF, KRD
Formy zatrudniania
 • umowa o pracę
 • umowa zlecenie
 • umowa o dzieło
 • działalność gospodarcza
 • emeryt / rencista
 • gospodarstwo rolne
 • inne, stałe źródła dochodu
Dokumenty
 • dowód osobisty
Czas wypłaty natychmiast po dostarczeniu umowy
Czy wypłacają w weekend
Czy pożyczają zadłużonym
[button class=”btn-cta” link=”/out/ratado”]Weź pożyczkę[/button]

Ratado – opinie

Ratado cieszy się dużym zaufaniem i popularnością wśród konsumentów polskiego rynku pożyczkowego, przede wszystkim ze względu na proste wnioskowanie o finansowanie i współpracę z najlepszymi pożyczkodawcami. Dzięki temu klienci mają pewność, że otrzymają pieniądze na przejrzystych zasadach i atrakcyjnych warunkach. Jak prezentują się opinie klientów Ratado?

 • Kazimierz
  “Potrzebowałem dodatkowych pieniędzy, niestety trudno jest znaleźć pożyczkę na raty dla osób w moim wieku. Synowa poleciła mi Ratado. Myślałem, że sobie nie poradzę z wypełnieniem wniosku. Okazało się, że trzeba było tylko wpisać kilka informacji. Dostałem pieniądze i teraz mogę spać spokojnie”
 • Tomek
  “Co tu dużo pisać – jestem bardzo zadowolony. Nie wiedziałem, czy dostanę pożyczkę w Ratado ze względu na moje zarobki (studiuję i pracuję jednocześnie). Na szczęście otrzymałem upragnioną gotówkę i mogę wreszcie odnowić swój pokój ”
 • Magda
  “Przez kilka miesięcy odkładałam pieniądze na wyjazd windsurfingowy nad morze. Zabrakło jednak funduszy na dokupienie nowej deski i żagla. Skorzystałam z Ratado. Teraz spłacam wygodnie raty i nie mogę się doczekać, kiedy znów popływam! ”

Jak wziąć pożyczkę w Ratado?

Wnioskowanie o pożyczkę w Ratado opiera się na wybraniu preferowanych warunków i wypełnieniu wniosku przez internet. Następnie konsultant zadzwoni do nas w celu wstępnego zaakceptowania oferty. Później kurier dostarczy umowę w formie papierowej i potwierdzi naszą tożsamość. Kiedy podpisane przez nas dokumenty trafią do pożyczkodawcy, pieniądze zostaną przelane na konto natychmiast. Całość można sprowadzić do kilku prostych kroków:

Aby wziąć pożyczkę ratalną w Ratado:

 1. Wybierz kwotę oraz termin spłaty na wygodnym kalkulatorze pożyczkowym.
 2. Wypełnij wniosek.
 3. Odbierz telefon od konsultanta.
 4. Poczekaj na umowę dostarczoną przez kuriera.
 5. Przejdź weryfikację tożsamości i podpisz odpowiednie dokumenty.

Jak się zalogować w Ratado?

Aby otrzymać pieniądze przez Ratado, nie trzeba zakładać konta. Wszelkie operacje przeprowadzane na stronie agregatora wymagają jedynie wybrania kwoty pożyczki i określenia czasu spłaty w miesiącach. Umowę otrzymujemy w formie papierowej, dostarczonej przez kuriera. Dzięki temu nie trzeba ustawiać hasła i pamiętać o danych do logowania. Jeśli chcemy wnioskować o nową pożyczkę, musimy ponownie wypełnić wniosek – nie jest to jednak skomplikowany proces.

[button class=”btn-cta” link=”/out/ratado”]Zobacz ofertę[/button]

Warunki pożyczki w Ratado

Wnioskowanie o pożyczkę ratalną w Ratado jest bardzo proste. Firma nie stawia wygórowanych wymagań wobec wnioskodawców. Wystarczy mieć od 20 do 80 lat, stałe źródło dochodu, polskie obywatelstwo i mieszkać na stałe w Polsce. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby historia kredytowa była pozytywna, choć należy zaznaczyć, że każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie.

Warunki ubiegania się o pożyczkę ratalną w Ratado:

 • dowód osobisty
 • wiek od 20 do 80 lat
 • konto w polskim banku
 • stałe źródło dochodów
 • telefon komórkowy
 • pozytywna historia kredytowa
 • polskie obywatelstwo
 • zamieszkanie na stałe w Polsce

Czy Ratado wysyła umowę do domu?

Tak – choć wniosek wypełniamy całkowicie online, to po otrzymaniu pozytywnej decyzji zadzwoni do nas konsultant w celu potwierdzenia szczegółów oferty. Po wstępnym zaakceptowaniu przez nas warunków zobowiązania kurier dostarczy umowę w formie papierowej do domu, pod wskazany adres. Wtedy też sprawdzi on naszą tożsamość. Po pozytywnej weryfikacji wystarczy podpisać umowę. Jeden egzemplarz jest przeznaczony dla nas, a drugi trafia do pożyczkodawcy. W ten sposób nie musimy logować się do konta, aby przejrzeć umowę ponownie, ponieważ będziemy ją mieli zawsze pod ręką.

Czy Ratado sprawdza zatrudnienie?

Aby ubiegać się o pożyczkę przez Ratado nie trzeba wysyłać dokumentów potwierdzających formę zatrudnienia. Wystarczy podać we wniosku informacje dotyczące miejsca pracy, wysokości dochodów oraz rodzaju umowy. Dzięki temu Ratado może mieć pewność, że pieniądze z tytułu przyznania pożyczki otrzyma osoba, która będzie w stanie spłacić zadłużenie w terminie.

Czy Ratado dzwoni do pracodawcy?

W trakcie wypełniania wniosku o pożyczkę należy podać dane dotyczące dochodu i zatrudnienia, m.in. wysokości zarobków czy rodzaju umowy, która nas obowiązuje. W przypadku, gdy Ratado nie będzie miał wątpliwości związanych z możliwością terminowej spłaty zadłużenia, to nie zadzwoni do naszego pracodawcy. Jeśli jednak wystąpią pewne zastrzeżenia, to może to zrobić. W ten sposób Ratado ma możliwość upewnienia się czy wprowadzone przez nas informacje są prawdziwe.

Czy Ratado wypłaca pożyczki w weekendy?

Ratado jest agregatorem pożyczek, więc w zależności od danej oferty wypłaty mogą czasowo się różnić. Szczegółowych informacji dotyczących warunków otrzymania pieniędzy udzielają konsultanci firmy. Choć nie w każdym przypadku dostaniemy gotówkę w weekend, to wnioski można składać całodobowo, w dowolnym miejscu i czasie przez internet.

[button class=”btn-cta” link=”/out/ratado”]Weź pożyczkę[/button]

Jak szybko pożyczka Ratado pojawi się na koncie?

Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę i wysłaniu go do Ratado wnioskodawcy otrzymują natychmiastową decyzję w sprawie zobowiązania. Aby dostać pożyczkę przez tę firmę, należy podpisać proponowaną umowę dostarczoną przez kuriera, który zweryfikuje także naszą tożsamość. Gdy dokumenty trafią do pożyczkodawcy, pieniądze zostają przelane na konto bankowe natychmiast. Cały proces może potrwać kilka dni – często jest jednak krótszy.

Jak przedłużyć pożyczkę w Ratado?

Ratado nie podaje informacji dotyczących możliwości przedłużenia pożyczki. W przypadku jakichkolwiek problemów z terminową spłatą zadłużenia należy skontaktować się biurem obsługi pod numerem telefonu 611 100 416. Konsultanci Ratado, dostępni za pośrednictwem infolinii, pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie kłopotów z uregulowaniem należności w terminie.

Czy Ratado oferuje pożyczki dla zadłużonych?

Ratado udziela pożyczek także osobom zadłużonym, które terminowo regulują lub spłaciły wcześniej podjęte zobowiązania. Pożyczkodawca weryfikuje informacje o klientach w bazach BIK, BIG InfoMonitor, ERIF oraz KRD. Figurowanie w rejestrze nie wyklucza możliwości otrzymania pożyczki – historia kredytowa musi być jednak pozytywna. Należy przy tym zaznaczyć, że w Ratado można mieć jednocześnie aktywne tylko jedno finansowanie.

[button class=”btn-cta” link=”/out/ratado”]Sprawdź ofertę[/button]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *