Lokata w Getin Bank

Lokaty złotówkowe w banku Getin Bank

Na ofertę lokat w walucie PLN składają się cztery propozycje. Jeśli chodzi o oprocentowanie, to najbardziej atrakcyjną jest Lokata Progresywna, gdzie można zyskać do 3 proc. w skali roku. Pod tym względem dobrze wypadają też Lokata na Nowe środki z oprocentowaniem do 2,7 proc. oraz Mobilna, gdzie ta wartość jest stała i wynosi 2,7 proc. Niestety, w przypadku ostatniego rozwiązania, to jest ono dostępne jedynie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ponadto odznacza się stosunkowo krótkim okresem trwania wynoszącym 3 miesiące. Najdłużej z kolei trwa lokata Progresywna – bezwzględnie 12 miesięcy. W przypadku pozostałych produktów można wybrać między 2,3,6 lub 12 miesiącami.

Warto także zaznaczyć, iż w przypadku każdej oferty klienci mają możliwość wybrania charakteru lokaty – Getin Bank pozostawił swobodę jeśli chodzi o to, czy dana propozycja ma być odnawialna czy nieodnawialna.

Lokata Lokata na Nowe Środki Mobilna Tradycyjna Progresywna
Zysk w skali roku do 2,7 proc. 2,7 proc. do 1,4 proc. do 3 proc.
Czas 2,3,6 lub 12 miesięcy 3 miesiące 2,3,6 lub 12 miesięcy 12 miesięcy
Kwota od 500 do 400 000 zł 500 – 10 000 zł od 500 zł od 500 zł
Charakterystyka
  • Na nowe środki
  • Nieodnawialna lub odnawialna
  • Tylko w aplikacji mobilnej
  • Nieodnawialna lub odnawialna
  • Odnawialna lub nieodnawialna
  • Odnawialna lub nieodnawialna

[button class=”btn-cta” link=”/out/lokata-w-getin-bank”]Sprawdź ofertę[/button]

Lokaty walutowe w banku Getin Bank

W przypadku lokat walutowych w ofercie Getin Bank znajdują się dwie propozycje: Lokata Powitalna w EUR/USD oraz zwykłe Lokaty Walutowe. Jeśli chodzi o tego typu rozwiązania, to klienci, tak jak w przypadku lokat złotowych, mogą wybrać charakterystykę produktu (odnawialny/nieodnawialny).

Co ciekawe, oprocentowanie ofert od Getin Bank jest jednym z wyższych na rynku, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokość stóp procentowych za granicą. Najkorzystniej wypada tu Lokata Powitalna, jeśli zdecydujemy się inwestować w walucie USD, ponieważ w ten sposób możemy zyskać do 1,3 proc. w skali roku. Należy jednak zaznaczyć, że ta opcja jest dostępna jedynie dla osób, które wcześniej nie korzystały z tego typu produktu.

Oczywiście ostateczne oprocentowanie jest zależne od wysokości wpłaconej kwoty, wybranej charakterystyki oraz rodzaju waluty. Jeśli chodzi o standardowe Lokaty Walutowe, to możemy zainwestować dolary, euro, funty brytyjskie czy franki szwajcarskie.

Lokata Powitalna w EUR/USD Lokaty Walutowe
Zysk w skali roku do 1,3 proc. dla USD, do 0,8 proc. dla EUR do 0,85 proc.
Czas 3 miesiące 3,6, 12 miesięcy
Kwota 100 EUR/USD – 100 tys. EUR/USD od 100 USD/EUR/GBP/1000 CHF
Charakterystyka
  • Odnawialna lub nieodnawialna
  • Odnawialna lub nieodnawialna

Ile zyskasz z lokatą na Nowe Środki?

Aby zaprezentować możliwy zysk na lokacie na Nowe Środki, dokonano symulacji jej założenia na okres 12 miesięcy z obowiązującym dla tego czasu oprocentowaniem 1,4 proc. w skali roku. Należy zaznaczyć, że przy obliczeniach uwzględniono podatek belki w wysokości 19 proc. od zysków kapitałowych.

[button class=”btn-cta” link=”/out/lokata-w-getin-bank”]Zobacz ofertę[/button]

Środki Zysk netto po 12 miesiącach
5 000 zł 56,7 zł
50 000 zł 567 zł
100 000 zł 1 134 zł
300 000 zł 3 402 zł
400 000 zł 4 536 zł

Lokata Progresywna – ile można zyskać po 12 miesiącach?

W lokacie Progresywnej oprocentowanie rośnie wraz upływem okresu lokaty. W tym przypadku średnie oprocentowanie wynosi 1,4 proc., jednak przy 12 miesięcznej opcji zysk za pierwszy miesiąc wyniesie 0,50 proc., a za ostatni 3 proc. W poniższej tabeli dokonano symulacji skorzystania z Progresywnej poprzez inwestycję kwoty 10 000 zł. Tym razem także uwzględniono podatek belki.

Zysk Miesiąc
40,5 zł 1
48,6 zł 2
56,7  zł 3
72,9 zł 4
81 zł 5
89,1 zł 6
105,3 zł 7
121,5 zł 8
153,9 zł 9
170,1 zł 10
178,2 zł 11
243 zł 12

Lokata Mobilna w Getin Bank – ile można zarobić przez 3 miesiące?

Lokata Mobilna w Getin bank posiada jedno z najwyższych oprocentowań w ofercie tej instytucji finansowej w wysokości 2,7 proc. w skali roku. Maksymalny czas takiej inwestycji to 3 miesiące, a największa kwota którą można wpłacić to 10 tysięcy złotych. Poniższa tabela przedstawia zysk, jaki możemy otrzymać przy korzystaniu z tego rozwiązania.

Środki Zysk netto po 3 miesiącach
1000 zł 5,39 zł
5000 zł 26,96 zł
10 000 zł 53,93 zł

[button class=”btn-cta” link=”/out/lokata-w-getin-bank”]Załóż lokatę[/button]

Oprocentowanie lokat w Getin Bank

Oprocentowanie lokat w Getin Bank jest zależne od typu oferty, ponieważ dla jednych jest ono stałe, a dla drugich zmienne i zależy od okresu, na jaki ulokowaliśmy nasze środki.
Najwyższym ze wszystkich odznacza się Lokata Progresywna. Należy jednak pamiętać, iż wartość 3 proc. w skali roku pojawia się dopiero w ostatnim miesiącu okresu trwania lokaty. Średnie oprocentowanie dla tej opcji to 1,4 proc. w skali roku. Korzystnie wypada tutaj lokata na Nowe Środki, gdzie ta wartość może wynieść nawet 2,7 proc. przy inwestycji na okres 2 miesięcy. Przy produktach w Getin Banku klienci mogą wybrać, czy ich lokata będzie odnawialna lub nieodnawialna. Pierwsze rozwiązanie oznacza automatyczne przedłużenie – podjęcie z niej środków będzie wymagało zgłoszenia takiej chęci do banku. Z drugiej strony lokata nieodnawialna skutkuje tym, że po zakończeniu okresu inwestycji, dana kwota zostanie przelana z powrotem na konto, bez kontynuowania takiej opcji pomnażania środków.

Promocje na lokaty w Getin Bank – warunki

Jedna z bardziej korzystnych lokat, czyli lokata na Nowe Środki jest dostępna tylko w przypadku ulokowania nadwyżki powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Bank. Warto dodać, że dla każdego okresu lokowania istnieje możliwość założenia trzech lokat objętych tym promocyjnym oprocentowaniem, wynoszącym maksymalnie 2,7 proc. w skali roku.

Nieco wyższe oprocentowanie można znaleźć w przypadku Lokaty Progresywnej, gdzie może ono osiągnąć wartość 3 proc. w skali roku. Należy zaznaczyć, że taką lokatę można zerwać w dowolnym terminie bez utraty odsetek, które są naliczane za pełne miesiące według progresywnego oprocentowania (rosnącego z czasem).

Na uwagę zasługuje także promocyjna Lokata Powitalna w EUR lub USD dla osób, które wcześniej nie korzystały z takiego produktu dostępnego w ofercie Getin Bank. To rozwiązanie dostępne jest jedynie w placówce banku lub placówce franczyzowej. Decydując się na to opcję i inwestując w dolarach, oprocentowanie może wynieść nawet stałe 1,3 proc. w skali roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *