Lokata w Idea Bank

Lokaty złotówkowe w Idea Banku

W Idea Banku znajdziemy szeroką ofertę z lokatami złotówkowymi, do których należą: Lokata HAPPY, Lokata HAPPY PRO, Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS, Lokata NR 1, Lokata PING-PONG, Lokata BEZTROSKA i Lokata SHORT PLUS. Każda z wymienionych ofert gwarantuje atrakcyjne oprocentowanie w skali roku – dzięki temu możemy w znaczący sposób zwiększyć swoje zainwestowane pieniądze. Dużym atutem propozycji lokat od tego banku jest to, że można je założyć przez internet bez wychodzenia z domu!

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie, z którego dowiesz się wszystkich najważniejszych informacji na temat wyżej wymienionych lokat od Idea Banku. Zapoznaj się i sprawdź, która z ofert spełni twoje potrzeby!

Lokata Lokata HAPPY Lokata HAPPY PRO Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS Lokata NR 1 Lokata PING-PONG Lokata BEZTROSKA Lokata SHORT PLUS
Zysk w skali roku do 3,80 proc. do 3,00 proc. do 2,60 proc. do 2,10 proc. do 1,20 proc. do 1,40 proc. do 1,30%
Czas do 3 miesięcy do 3 miesięcy do 12 miesięcy do 24 miesięcy tylko jeden dzień do 3 miesięcy do 21 dni
Kwota od 500 zł do 20 000 zł od od 20 000,01 zł do 200 000 zł od 500 zł do 1 000 000 zł od 500 zł do 1 000 000 zł od 500 zł do 20 000 zł od 500 zł do 1 000 000 zł od 500 zł do 1 000 000 zł
Charakterystyka
 • oferta dla nowych klientów,
 • możliwość zerwania bez utraty odsetek.
 • oferta dla nowych klientów,
 • klient może założyć tylko jedną Lokatę HAPPY PRO.
 • lokata tylko dla nowych środków i posiadaczy konta indywidualnego w Idea Bank.
 • lokata dostępna dla wszystkich klientów,
 • brak konieczności zakładania konta.
 • do założenia lokaty niezbędne jest posiadanie konta w Idea Banku.
 • możliwość zerwania depozytu bez utraty odsetek.
 • produkt dedykowany wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Cloud

Konta walutowe w Idea Banku

W Idea Banku dostępna jest również Lokata WALUTOWA, dzięki której możemy pomnażać swoje środki finansowe w obcej walucie. W tym miejscu należy podkreślić, że ten rodzaj lokaty dostępny jest tylko i wyłącznie w walucie euro – z pewnością dla wielu klientów będzie to niewystarczające rozwiązanie.

Lokatę WALUTOWĄ można założyć za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz Bankowości Mobilnej. Więcej informacji dotyczącej tej lokaty znajdziesz w przygotowanej przez nas tabelce, zapoznaj się!

[button class=”btn-cta” link=”/out/idea-bank”]Załóż lokatę[/button]

Lokata Lokata WALUTOWA
Zysk w skali roku do 0,50 proc.
Czas 3, 6 lub 12 miesięcy
Kwota od 100 EUR do 500 000 EUR
Charakterystyka -dedykowany wyłącznie dla posiadaczy Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego prowadzonego w obcej walucie, w której będzie zakładana lokata.

Ile zyskasz z lokatą na nowe środki?

Jeżeli dopiero masz planach zainwestowanie swoich oszczędności w lokatę, z pewnością zastanawiasz się, jak duże pieniądze możesz uzyskać. W Idea Banku dostępna jest specjalna oferta z lokatą NA NOWE ŚRODKI PLUS, która zawiera wysokie oprocentowanie w skali roku – aż do 2,60 proc.

W poniższej tabeli wskazaliśmy, jak zmienia się oprocentowanie pod względem tego, na jaki okres lokacyjny się zdecydujemy. Sprawdź!

Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS
2 miesiące 2,60 proc.
3 miesiące 2,40 proc.
6 miesięcy 2,00 proc.
12 miesięcy 2,00 proc.

Lokata na jeden dzień – czy warto z niej skorzystać?

Idea Bank oferuje swoim klientom niezwykle interesującą ofertę lokaty na jeden dzień, która pozwoli pomnożyć zainwestowany kapitał w naprawdę dużym stopniu! Lokata PING-PONG, to propozycja, z której warto skorzystać, ponieważ zawiera wysokie oprocentowanie do 1,20 proc. w skali roku i można ją założyć w szybki i prosty sposób.

Zapoznaj się z naszą tabelką, w której wskazaliśmy najważniejsze cechy Lokaty PING-PONG.

[button class=”btn-cta” link=”/out/idea-bank”]Sprawdź ofertę[/button]

Lokata PING-PONG
 • wysokie oprocentowanie – aż 1,20% w skali roku,
 • kwota minimalna to tylko 500 zł,
 • kwota maksymalna to 20 000 zł,
 • lokata tylko na jeden dzień,
 • do założenia lokaty niezbędne jest posiadanie konta w Idea Banku.

Oprocentowanie lokat w Idea Banku

Trzeba przyznać, że w porównaniu do ofert konkurencyjnych banków Idea Bank gwarantuje naprawdę wysokie oprocentowanie w skali roku przy każdej z wyżej wymienionych lokat. Na jaki rodzaj lokaty warto się zdecydować? Która z nich przyniesie nam najwięcej korzyści i zagwarantuje znaczne powiększenie zainwestowanych środków?

Na pewno trzeba przeanalizować ofertę z lokatą HAPPY, ponieważ zawiera oprocentowanie w wysokość aż 3,80 proc. w skali roku. Do interesujących propozycji Idea Banku możemy również zaliczyć: Lokatę HAPPY PRO oraz Lokatę Numer 1. Pierwsza z nich gwarantuje oprocentowanie do 3,00 proc., natomiast druga 2,60 proc.

Jeżeli będziemy chcieli przedłużyć okres danej lokaty musimy uzgodnić tę kwestię z bankiem. Oczywiście należy mieć na uwadze, że może się to nie udać, ponieważ każda z lokat posiada inną specyfikę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *