BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

Początki BNP Paribas datuje się na 1966 rok, kiedy to poprzez fuzję BNCI oraz CNEP powstał państwowy bank BNP. Ponad 30 lat później doszło do jego prywatyzacji. Od 2000 roku ten bank uniwersalny działa pod obecną nazwą BNP Paribas. Jest stosunkowo popularny w Polsce, a to ze względu na bogatą ofertę produktów finansowych. Wśród nich znaleźć można atrakcyjne Konto Otwarte na Ciebie, przeznaczone dla klientów indywidualnych. Sprawdź, dlaczego warto otworzyć rachunek w BNP Paribas.


Opłaty za Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie to darmowy rachunek osobisty. Nie trzeba przy tym spełniać żadnych warunków, aby nic nie płacić za obsługę konta. Warto jednak wspomnieć o tym, że bank może naliczyć opłaty za użytkowanie karty debetowej – będą one różne, w zależności od rodzaju tego środka płatniczego.

Klienci mogą wybrać cztery dostępne warianty “plastików”, gdzie w przypadku Karty Otwartej Na Świat, Karty Multiwalutowej oraz Karty Otwartej na eŚwiat uniknięcie opłaty jest niemożliwe, a wynosi ona odpowiednio 10 zł, 8 zł oraz 6 zł za miesiąc. Darmowa może być jednak Karta Otwarta na Dzisiaj – warunkiem bezpłatnego korzystania jest wykonanie jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie i wiek poniżej 26. roku życia. W innym wypadku będzie naliczona – choć niewielka – opłata w wysokości 3 zł.

Załóż konto

Konto Otwarte na Ciebie
Prowadzenie rachunku płatniczego 0 zł
Obsługa karty debetowej 0 zł / 3 zł / 6 zł / 10 zł / 8 zł
Przelewy internetowe 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów 0 zł / 5 zł / 10 zł / 3 proc. min 8 zł
Dodatkowe funkcje
 • BLIK
 • aplikacja mobilna
 • pakiet ubezpieczenia
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności mobilne
 • kilka rodzajów kart debetowych
Warunek darmowości rachunku prowadzenie rachunku jest darmowe bez spełniania warunków

Przelewy internetowe wykonywane z Konta Otwartego na Ciebie są darmowe – tak też jest w przypadku wypłaty gotówki z bankomatów zlokalizowanych na terenie oddziałów BNP i wszystkich należących do sieci Planet Cash, bez względu na typ używanej karty. Jeśli chodzi o wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce, to nic nie zapłacimy używając do tego wszystkich kart chyba, że mamy więcej niż 26 lat i korzystamy z Otwartej na Dzisiaj – koszt takiej operacji wyniesie wtedy 5 zł.

Konto Otwarte na Ciebie posiada również przydatne funkcje dodatkowe, takie jak bezpłatne ubezpieczenia dla kart Otwarta na Świat i Otwarta na eŚwiat, płatności zbliżeniowe czy mobilne. Klienci mogą także skorzystać z płatności BLIK.

Opłaty za przelewy w BNP Paribas

Korzystnie wypadają również możliwości związane z przelewami w BNP Paribas. Zwykłe internetowe transfery środków, te przy użyciu BLIK i wykonywane w walucie obcej są darmowe. BNP Paribas pobierze opłatę w wysokości 5 zł za przelew natychmiastowy, jednak może to być jedynie transfer krajowy w złotówkach zlecony w Systemie Bankowości Internetowej. Przyjdzie nam także zapłacić za operację SEPA w EUR, o ile zlecamy ją w oddziale banku lub poprzez Centrum Telefoniczne – internetowe przelewy tego typu są darmowe.

Sprawdź ofertę

Przelewy na koncie Otwarte na Ciebie
Internetowy zwykły 0 zł
BLIK 0 zł
Natychmiastowy 5 zł
SEPA w EUR 0 zł / 10 zł
W walucie obcej lub przelew zagraniczny (SWIFT) 0 zł

Promocje za założenie konta w BNP Paribas

W ofercie BNP Paribas związanej z Kontem Otwartym na Ciebie na klientów czekają dwa rodzaje promocji – “Lekka premia” oraz “Majowa premia”. Sprawdź, co możesz dzięki nim zyskać.

”Lekka premia” pozwala na 100 zł nagrody pieniężnej. Aby ją otrzymać, wystarczy złożyć wniosek o otwarcie Konta Otwartego na Ciebie za pomocą linka promocyjnego do 10.05.2020 r., a następnie zawrzeć umowę do 29.05.2020 r. Następnie należy aktywować kartę, wykonać 4 transakcje BLIK-iem oraz przelać na konto 500 zł. BNP Paribas wyśle nagrodę w czerwcu 2020 r.

Choć do końca “Lekkiej premii” zostało niewiele czasu, trochę więcej mamy na skorzystanie z “Majowej premii”, gdzie można zyskać nawet do 200 zł. Żeby otrzymać nagrodę należy zarejestrować się i złożyć wniosek o konto osobiste za pomocą linka promocyjnego dostępnego na stronie banku do 17.05.2020 r. Następnie trzeba zawrzeć umowę z BNP do 05.06.2020 r. Kolejny krok to wykonanie 4 transakcji gotówkowych i przelanie 1000 zł na konto w czerwcu – za to dostaniemy 100 zł. Kolejną “stówę” otrzymamy poprzez powtórzenie tych operacji w lipcu 2020 r.

Jeśli z jakiegoś powodu spóźnimy się na powyższe promocje, możemy liczyć na oferty specjalne w przyszłości, ponieważ BNP Paribas cyklicznie zachęca do nowych okazji.

Aplikacja mobilna GOmobile BNP Paribas

BNP Paribas z myślą o wygodzie swoich klientów stworzył aplikację mobilną GOmobile. Program dostępny jest dla telefonów z systemami Android oraz iOS, poprzez Google Play i App Store. GOmobile umożliwia łatwe korzystanie z konta i dodatkowych usług w dowolnym miejscu i czasie. Aplikacja pozwala na sprawdzenie salda, historii transakcji, wykresów, wykonywanie przelewów między rachunkami, przelewów odroczonych czy płatności BLIK. GOmobile to także następujące funkcje:

 • Przelewy do ulubionych odbiorców.
 • Przelewy natychmiastowe do 5 000 zł.
 • Płatności Apple Pay (także zegarkiem).
 • Logowanie biometryczne.
 • Sprawdzenie stanu konta bez logowania.
 • Dostęp do ubezpieczeń, kredytów i lokat.
 • Powiadomienia o operacjach na rachunku.
 • Podgląd posiadanych produktów.

Zobacz ofertę

Jak założyć Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

Zainteresowani Kontem Otwartym na Ciebie w BNP Paribas mogą je otworzyć na trzy różne sposoby: poprzez aplikację mobilną GOmobile, przez internet lub tradycyjnie, bezpośrednio w placówce banku.

Aby założyć konto przez aplikację mobilną, wystarczy pobrać GOmobile z App Store lub Google Play. Następny krok to otwarcie aplikacji i wybranie opcji “Otwórz nowe konto w aplikacji”. Należy wtedy przygotować swój dowód osobisty oraz wypełnić odpowiedni wniosek. Później wystarczy zweryfikować swoją tożsamość przy pomocy wideo i podpisać umowę podpisem elektronicznym lub kodem SMS. Ostatni etap to zalogowanie się do GOmobile zgodnie ze wskazówkami zawartymi w przesłanych dokumentach.

Zakładanie Konta Otwartego na Ciebie jest równie proste przez internet. W tym celu trzeba wejść na stronę BNP Paribas, przygotować dowód osobisty i wypełnić wniosek w trzech krokach. Kolejnym etapem jest podpisanie umowy w ten sam sposób, jak przy otwieraniu konta przez GOmobile. Następnie należy poczekać na kuriera, który dostarczy umowę i ją podpisać. Na końcu wystarczy aktywować kartę i zalogować się do bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej.

Zalety i wady Konta Otwartego na Ciebie

Konto Otwarte na Ciebie to jedna z najlepszych propozycji na rynku bankowych kont osobistych. Za jego prowadzenie nie trzeba nic płacić – korzystanie z karty także może być darmowe. Do skorzystania z produktu zachęcają liczne usługi dodatkowe, dobrze rozwinięty system bankowości elektronicznej i mobilnej, darmowe wypłaty z większości bankomatów w Polsce czy promocje dla nowych klientów. Z drugiej strony należy uważać na to, którą kartę debetową wybierzemy –  jeśli mamy więcej niż 26 lat – nie da się uniknąć opłaty za ten środek płatniczy.

Zalety

 • Brak opłat za prowadzenie rachunku.
 • Apple Pay, Google Pay i BLIK
 • Większość przelewów jest darmowa.
 • Promocje z nagrodami pieniężnymi.
 • Funkcjonalna i rozbudowana aplikacja mobilna GOmobile.
 • Szybki proces aktywacji konta przez GOmobile
 • Bezpłatne ubezpieczenia do kart Otwarta na Świat oraz Otwarta na eŚwiat.

Wady

 • Tylko jedna karta debetowa może być darmowa.
 • Brak płatności Garmin Pay.
 • Konieczność oczekiwania na dostarczenie umowy przez kuriera przy wnioskowaniu online.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Kliknij, aby skomentowaćx
()
x