BGK

BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego jest jedynym w kraju bankiem państwowym. Jego status jest określony przez specjalną ustawę z 17 marca 2003 r. oraz przez ustawę Prawo bankowe z 23 sierpnia 2001 r. Podstawowym zadaniem BGK jest wspieranie rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego. Ustawa określa także sposoby realizowania tego zadania a mianowicie BGK może: obsługiwać fundusze utworzone, powierzone lub przekazane, obsługiwać rachunki budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz osób prawnych wykonujących zadania publiczne, obsługiwać transakcje eksportowe z zastosowaniem instrumentów wspierania eksportu, wykonywać inne czynności realizowane z wykorzystaniem środków publicznych, określonych umowami zawartymi z organami administracji rządowej, wykonywać czynności określone przez Prawo Bankowe.

Spis treści

Infolinia Kontakt Dostępność
Infolinia ogólna
Infolinia premium
Infolinia bankowość prywatna
Infolinia biznes i przedsiębiorstwa
Zastrzeganie kart

Bank Gospodarstwa Krajowego logowanie

Aby zyskać dostęp do bankowości internetowej, należy wejść na stronę internetową BGK i kliknąć przycisk „strefa logowania”. Następnie należy podać swój identyfikator oraz hasło. Warto wspomnieć, że bank nigdy nie wymaga od klienta podania całego hasła, a jedynie jego określoną część.

Bank Gospodarstwa Krajowego kontakt

Nazwa: BGK

Data ustanowienia: 1924-01-01

Strona WWW: www.bgk.com.pl

Adres: al. Jerozolimskie 7 00-955 Warszawa

tel. (0-22) 522 91 12

fax. (0-22) 627 03 78

Historia BGK

Historia: BGK został powołany do życia w 1924 r. w okresie reformy monetarnej Władysława Grabskiego. W okresie międzywojennym był drugim największym – po Pocztowej Kasie Oszczędności – bankiem i odegrał olbrzymią rolę w stymulowaniu rozwoju gospodarczego kraju. Finansował najważniejsze państwowe przedsięwzięcia, jak np. budowa Gdyni, Centralnego Okręgu Przemysłowego, przemysłu obronnego. Po wojnie, w 1948 roku zawieszono jego działalność. Bank reaktywowano w 1989 r. jako bank specjalizujący się w obsłudze sektora finansów publicznych. Z dniem 1 grudnia 2002 roku BGK przejął obsługę operacyjną działalności depozytowo-kredytowej prowadzonej dotychczas przez Bank Rozwoju Budownictwa Mieszkaniowego S.A. (Bud-Bank S.A.). Ustawa o BGK z 2003 r. formalnie potwierdziła specjalizację Banku.

BGK Opinie

Poniżej znajdziesz opinie naszych czytelników na temat usług Banku BGK. Ich głosy są podzielone – niektórzy chwalą produkty tej instytucji, a inni zdecydowanie je odradzają. Być może sam miałeś jakieś doświadczenia z tym bankiem? Opowiedz nam o tym!

IBAN
SWIFT/BIC

Zalety

Wady

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
katarzyna
katarzyna
1 rok temu

Bgk promuje bylejjakość.

hermiona89
hermiona89
1 rok temu

razem z mezem zaciagnelismy w BGK kredyt, bo kupowalismy mieszkanie w ramach mdm. formalnosci nie byly jakies latwe do przebrniecia, ale dopytalam na infolinii i konsultant mi duzo pomogl. W koncu mamy wlasne cztery konty!!!

2
0
Kliknij, aby skomentowaćx
()
x