W poszukiwaniu zyskownej lokaty

 

Przyjrzeliśmy się dwóm sytuacjom – lokowaniu 10 tys. zł na 3 miesiące oraz 12 miesięcy. W przypadku krótkoterminowego depozytu w dwóch bankach możemy zarobić aż 4 proc. w skali roku. Liderami są Lokata Happy w Idea Banku oraz Lokata Bezkarna w BGŻOptima. Po upływie 3 miesięcy, dzięki tym produktom oszczęnościowym będziemy bogatsi o 81 zł.

 

Idea Bank kieruje ofertę do nowych klientów, ale uruchomienia lokaty nie uzależnia od założenia konta osobistego czy skorzystania z innych dostępnych produktów. Lokatę można otworzyć przez internet (wystarczy wypełnić wniosek online i wpłacić kwotę na numer rachunku podesłany przez bank w mailu) lub w oddziale stacjonarnym. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego.

 

Natomiast Lokata Bezkarna ma charakter nieodnawialny i wymaga założenia Konta Indywidualnego BGŻOptima. Jak sama nazwa wskazuje, zerwanie jej przed czasem nie grozi utratą odsetek wypracowanych przez okres ich przechowywania na lokacie.

 

Numer

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Okres lokaty

Zysk z lokaty

Sprawdź

Lokata Happy 4 % 3 miesiące 81,00 PLN
Lokata Bezkarna 4 % 3 miesiące 81,00 PLN
Lokata Standardowa Internetowa 2,90 % 3 miesiące 58,73 PLN
Lokata Standardowa w PLN 2,80 % 3 miesiące 56,70 PLN
4 Lokata Stabilna 2,60 % 3 miesiące 52,65 PLN
5 Lokata Terminowa 2,50 % 3 miesiące 50,63 PLN

 

Myśląc o długoterminowym deponowaniu nadwyżki środków, najwięcej zyskamy z Lokatą Standardową Internetową w Meritum Banku. Wpłacając 10 tys. zł po 12 miesiącach będziemy bogatsi o 251,1 zł. Lokatę założymy w placówce banku, online lub przez aplikację Meritum Bank Mobilny. Nie wiąże się ona z koniecznością otwierania konta osobistego. Oprocentowanie jest stałe przez cały okres deponowania.

 

Numer

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Okres lokaty

Zysk z lokaty

Sprawdź

Lokata Standardowa Internetowa 3,10 % 12 miesięcy 251,10 PLN
Lokata Standardowa w PLN 3,05 % 12 miesięcy 247,05 PLN
Lokata Wznosząca 3,00 % 12 miesięcy 243,00 PLN
4 Lokata Stabilna 2,80 % 12 miesięcy 226,80 PLN
5 Lokata Plus 2,50 % 12 miesięcy 202,50 PLN

 

Oprocentowanie przekraczające 3 proc. obowiązuje również na Lokacie Standardowej w PLN w Invest Banku oraz Lokacie Wznoszącej w Getin Banku. Pierwsza opcja umożliwia wybór między stałym a zmiennym oprocentowaniem oraz podwyższanie oprocentowania wraz z powiększaniem deponowanej kwoty. Natomiast Lokata Wznosząca charakteryzuje się stałym progresywnym oprocentowaniem, co oznacza, że z każdym miesiącem rośnie wysokość oprocentowania lokowanych środków. Kapitaizacja następuje na koniec okresu umowy, jednak zerwanie lokaty przed terminem nie powoduje utraty odsetek – bank wypłaci zdeponowaną kwotę powiększoną o odsetki za pełne miesiące utrzymywania środków (zgodnie ze skalą progresji). Po zakończeniu okresu umownego można przedłużyć lokatę automatycznie z oprocentowaniem takim jak w przypadku standardowej oszczędnościowej lokaty terminowej Getin Banku obowiązującym w dniu odnowienia.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o