PKO Konto za ZERO w PKO BP

Opłaty za PKO Konto za ZERO w PKO BP

PKO Konto za ZERO, jak sama nazwa wskazuje, to konto darmowe. Samo prowadzenie konta nic nie kosztuje. Należy jednak pamiętać, aby wykonać minimum 5 transakcji bezgotówkowych (bez przelewów) kartą lub przez numer BLIK w okresie rozliczeniowym. W przeciwnym wypadku opłata za kartę wyniesie 10 zł.

PKO Konto za Zero
Prowadzenie rachunku płatniczego 0 zł
Obsługa karty debetowej 0 zł / 10 zł
Standardowe przelewy internetowe 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów 0 zł / 10 zł / 3 proc., nie mniej niż 10 zł
Dodatkowe funkcje
 • BLIK
 • aplikacja mobilna IKO
 • serwis internetowy iPKO
 • płatności zbliżeniowe
 • możliwość prowadzenia jako konto wspólne
Warunek darmowości rachunku Dokonanie minimum 5 transakcji bezgotówkowych (nie licząc przelewów) lub przez BLIK w okresie rozliczeniowym. Inaczej opłata wynosi 10 zł.

Wypłaty gotówki w bankomatach PKO BP S.A. przy użyciu karty debetowej lub BLIK są darmowe. Pozyskiwanie pieniędzy poprzez bankomaty na terenie Polski, które nie należą do PKO BP, kosztuje 0 zł przy użyciu BLIK, jednak korzystając z karty debetowej koszt takiej operacji to 10 zł. Cena wypłat w oddziałach innych banków, urzędach pocztowych lub punktach świadczących usługi wypłaty gotówki w terminalu płatnicznym to 3 proc. wartości transakcji, jednak nie mniej niż 10,00. Klienci mają także dostęp do aplikacji mobilnej IKO czy serwisu internetowego iPKO, które umożliwiają korzystanie z konta w nowoczesny sposób i pozwalają na wygodne zarządzanie swoimi finansami.

[button class=”btn-cta” link=”/out/bank-pko-bp”]Załóż konto[/button]

Opłaty za przelewy w PKO Konto za Zero

W przypadku wykonywania przelewów z konta PKO Konto za Zero bardziej opłacalne jest korzystanie z bankowości elektronicznej, ponieważ wtedy wszystkie zwykłe przelewy internetowe, przelewy SEPA w trybie zwykłym i te przy użyciu BLIK są darmowe. Jeśli chodzi o zlecenie przelewu natychmiastowego, poprzez IKO lub serwis iPKO, opłata za jeden przelew wynosi 4,99 zł. Korzystnie wychodzi także zlecanie przez internet przelewów w walucie obcej lub przelewów zagranicznych SWIFT – za jeden transfer gotówki klienci płacą 25 zł.

Przelewy na koncie PKO Konto za Zero
Internetowy zwykły 0 zł
BLIK 0 zł
Natychmiastowy
 • 4,99 (bankowość elektroniczna),
 • 11,99 (w oddziale PKO BP SA lub za pośrednictwem usługi bankowości telefonicznej)
SEPA (tryb zwykły)
 • 10,00 zł (w oddziale PKO BP SA lub za pośrednictwem bankowości telefonicznej)
 • 0,00 zł (bankowość elektroniczna)
W walucie obcej lub przelew zagraniczny (SWIFT)
 • 50 zł (w oddziale PKO BP S.A. lub za pośrednictwem bankowości telefonicznej)
 • 25 zł (bankowość elektroniczna)

Trzeba jednak ponieść dużo wyższe koszty, jeśli przelewy zlecane są w oddziale PKO lub za pośrednictwem bankowości telefonicznej. W przypadku tych natychmiastowych transferów opłata wynosi 11,99 zł. Niewiele mniej trzeba zapłacić za operację typu SEPA w trybie zwykłym – 10 zł. Największym obciążeniem obarczone są przelewy w walucie obcej lub przelewy zagraniczne, które kosztują 50 zł za jedną transakcję.

[button class=”btn-cta” link=”/out/bank-pko-bp”]Zobacz ofertę[/button]

Promocje za założenie konta w PKO BP

Niestety, bank PKO BP nie wypłaca nagród pieniężnych za otwarcie Konta za Zero. Z drugiej strony jednak oferuje wiele dodatkowych promocyjnych usług sprawiających, że warto skorzystać z oferty tej instytucji finansowej.
Na początek trzeba wspomnieć, że przypisana do rachunku karta debetowa ma funkcję wielowalutową. Dzięki temu możliwe staje się otwarcie subkonta walutowego i płacenie bez przewalutowania, również przez internet. Dla korzystających z PKO Konta za Zero bank aktywował debet do 1 000 zł bez odsetek przez 30 dni, a także usługę Autooszczędzanie, która pozwala na odłożenie określonej wartości dostępnych środków przy każdorazowej transakcji bezgotówkowej.

Co więcej, dla osób ceniących swój czas istnieje możliwość stworzenia Profilu Zaufanego, który znacznie skraca czas załatwiania wielu spraw urzędowych.

Należy także zaznaczyć, iż klienci posiadający PKO Konto za Zero mogą dokupić 1 z 3 dostępnych wariantów ubezpieczenia od NNW i śmierci, ze stosunkowo niskimi opłatami (od 20 do 30 zł miesięcznie, w zależności od wybranej opcji).

Aplikacja mobilna IKO

IKO to nowoczesna aplikacja mobilna stworzona przez PKO BP dla wszystkich klientów tego banku. Dzięki niej w wygodny sposób można kontrolować swoje finanse i korzystać z wielu przydatnych funkcji takich, jak:

 • Przelewy BLIK na telefon.
 • Wykonywanie standardowych przelewów internetowych.
 • Dostęp do salda i historii rachunku.
 • Dostęp do produktów takich jak kredyty czy lokaty.
 • Uiszczenie opłaty za miejsce parkingowe.
 • Możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej.
 • Wirtualny kantor z tabelą kursów walut.
 • Logowanie przez czterocyfrowy PIN.
 • Płatności w sklepie telefonem.
 • Aktualne oferty banku.
 • Bezpośredni kontakt z infolinią.

Oprócz IKO klienci mogą logować się do iPKO, które jest narzędziem funkcjonującym z poziomu przeglądarki internetowej – posiada takie same funkcje, jak mobilna aplikacja.

[button class=”btn-cta” link=”/out/bank-pko-bp”]Załóż konto[/button]

Jak założyć PKO Konto za Zero w PKO BP

PKO Konto za Zero w PKO BP można założyć przez internet, w aplikacji mobilnej IKO lub bezpośrednio w oddziale banku. W przypadku otwierania konta przez internet i za pośrednictwem aplikacji, należy wprowadzić wymagane dane i przeczytać wysłaną przez bank wiadomość e-mail na wskazany przez klienta adres. PKO wysyła umowy w formie papierowej do domu, dlatego po udzieleniu przez bank zgody na otwarcie konta należy poczekać na kontakt od kuriera, który dostarczy niezbędne do podpisu dokumenty. Ostatni krok to aktywacja konta przez IKO lub iPKO. Instrukcji dotyczącej aktywacji rachunku bankowego udzielają pracownicy banku (w przypadku załatwiania formalności w placówce) lub są one zawarte razem z umową dostarczoną przez kuriera. Od tej pory można cieszyć się atrakcyjnym darmowym kontem od PKO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *