Karta kredytowa w PKO BP

Karty kredytowe w PKO BP – oferta

Wszystkie z trzech kart kredytowych dostępnych w ofercie PKO BP są bezpłatne, jeśli spełnimy określone wymogi. W przypadku karty Przejrzysta, wystarczy dokonać transakcji na minimalną kwotę 600 zł w miesiącu. Jeśli wartość będzie mniejsza niż 500 zł, opłata wyniesie 5 zł. W innych okolicznościach będzie trzeba zapłacić 2,50 zł.

Jeśli chodzi o Mastercard Platinum, to warunkiem darmowości jest wysokość transakcji na minimum 5 000 w miesiącu. Gdy kwota będzie mniejsza niż ta wartość, lecz większa niż 2 500 zł, opłaty będą nas kosztować 20,83 zł. W innej sytuacji zostanie naliczona opłata za kartę w wysokości 10,42 zł.

Najwięcej jednak możemy płacić za Visa Infinite – jeśli wykonamy transakcje na kwoty od 8 200 zł do 11 000 zł, obsługa karty wyniesie 33,33 zł, a w pozostałych przypadkach 66,66.

Należy jednak pamiętać, że PKO BP nalicza opłaty za obsługę karty w stosunku rocznym, więc podane wyżej obciążenia należałoby pomnożyć przez 12 miesięcy. Co za tym idzie, wymienione wcześniej progi transakcji są uśredniane przy rozliczeniu. Warto o tym wiedzieć, ponieważ jednego miesiąca możemy wykonać operacje na trochę mniejszą wymaganą kwotę, a następnego na nieco większą, aby wyrównać średnią.

[button class=”btn-cta” link=”/out/karta-kredytowa-w-pko-bp”]Zobacz ofertę[/button]

Typ karty Przejrzysta Mastercard Platinum Visa Infinite
Miesięczna opłata za kartę 0 / 2,50 / 5 zł 0 / 10,42 / 20,83 zł 0 / 33,33 / 66,66 zł
Karta dodatkowa 0 zł 0 zł 0 zł
Uniknięcie opłaty dokonanie transakcji na kwotę minimum 600 zł miesięcznie dokonanie transakcji na kwotę minimum 5000 zł miesięcznie dokonanie transakcji na kwotę minimum 11 000 zł miesięcznie
Wypłaty z bankomatów 4 proc. kwoty, nie mniej niż 10,00 zł 3 proc. 3 proc.
Wypłaty z bankomatów za granicą 4 proc. kwoty, nie mniej niż 10,00 zł 0 proc. 0 proc.
Przelew z karty na konto 4 proc., nie mniej niż 15,00 zł 4 proc., nie mniej niż 15,00 zł 4 proc., nie mniej niż 15,00 zł
Przewalutowanie 3,5 proc. 0 proc. 0 proc.
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł

Klienci PKO BP korzystający z kart kredytowych od tego banku mają dostęp do różnego rodzaju usług. Jedne są wspólne dla każdego “plastiku”, a drugie dotyczą tylko oferty Mastercard Platinum oraz Visa Infinite. Wszyscy posiadacze kart otrzymują bezpłatne powiadomienia SMS, a także w aplikacji IKO, które informują m.in. o terminach spłaty czy dokonanych transakcjach. Istnieje również opcja czasowego zablokowania, która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Co więcej, wcześniej wspomniana aplikacja mobilna oraz serwis iPKO pozwalają m.in. na spłacenie wykorzystanego limitu, sprawdzenie szczegółów i historii transakcji lub nadanie czy zmianę numeru PIN. Do tego wszystkiego PKO umożliwia korzystanie z Apple Pay lub Garmin Pay i wybranie wyglądu karty z galerii wizerunków.

W przypadku Mastercard Platinum najbardziej charakterystyczna jest usługa Concierge, czyli indywidualnego asystenta, a także dostęp do programu Mastercard Priceless Specials, którego działanie polega na zbieraniu punktów za dokonywane transakcje i wygrywanie atrakcyjnych nagród. PKO dla posiadaczy Mastercard Platinum przygotował też ubezpieczenie podróżne bez dodatkowych opłat.

Jeśli chodzi o Visa Infinite, to wyróżnia się na tle innych przede wszystkim dzięki Priority Pass. Usługa ta pozwala na wstęp do sieci elitarnych saloników wypoczynkowych w portach lotniczych, niezależnie od linii i rodzaju biletu. W tym wypadku Concierge i bogaty pakiet ubezpieczeń także są dostępne. A do tego wszystkiego użytkownicy Visa Infinite mogą liczyć na atrakcyjne rabaty i zniżki w ekskluzywnych sklepach.

Limit kredytowy i okres bezodsetkowy na kartach Przejrzysta, Mastercard Platinum i Visa Infinite

Najniższy limit kredytowy ustalono dla karty Przejrzysta, który może wynosić od 1 000 do 20 000 zł. Na drugim miejscu znajduje się Mastercard Platinum, gdzie minimalna kwota to 5 000 zł, a maksymalna 200 000 zł. Największe wrażenie robi jednak Visa Infinite z limitem, który może oscylować między 50 000 zł do 1 000 000 zł.

Jeśli przyjrzymy się opcji opłaty wydatków z kart, to miesięczna spłata minimalna jest taka sama dla każdej oferty i wynosi 4 proc. Oprocentowanie nominalne także stoi na tym samym poziomie, niezależnie od rodzaju produktu, a jego wartość to 10 proc. Różnicę widać natomiast w RRSO, które dla karty Przejrzysta wynosi 15,39 proc., Mastercard Platinum – 12,30 proc., a Visa Infinite – 12,06 proc.

Okres bezodsetkowy dla każdej karty kredytowej od PKO BP wynosi 55 dni w przypadku spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie. Przekroczenie limitu kosztuje 35 zł dla Przejrzystej, a jeśli chodzi o Mastercard Platinum i Visa Infinite, to jest ono darmowe.

[button class=”btn-cta” link=”/out/karta-kredytowa-w-pko-bp”]Załóż kartę[/button]

Typ karty Przejrzysta Mastercard Platinum Visa Infinite
Oprocentowanie nominalne 10 proc. 10 proc. 10 proc.
RRSO 15,39 proc. 12,30 proc. 12,06 proc.
Limit kredytowy 1 000-20 000 zł 5 000-200 000 zł 50 000-1 000 000 zł
Okres bezodsetkowy 55 dni 55 dni 55 dni
Przekroczenie limitu 35 zł 0 zł 0 zł
Miesięczna spłata minimalna 4 proc. 4 proc. 4 proc.
Ratalna spłata wydatków

Kto może otrzymać kartę kredytową w PKO BP? Warunki wstępne

Karta kredytowa Visa Infinite jest dostępna jedynie dla osób korzystających z Bankowości Osobistej w PKO BP. Na szczęście Przejrzysta i Mastercard Platinum są przeznaczone również dla nowych klientów. Aby móc ubiegać się o powyższe karty kredytowe, należy spełnić poniższe wymagania:

 • Posiadanie konta osobistego w PKO BP (wymóg dla Visa Infinite).
 • Status osoby posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych.
 • Dowód tożsamości.
 • Telefon komórkowy.
 • Stałe, legalne źródło dochodów (dopuszczalne różne rodzaje).
 • Ukończony 18. rok życia
 • Potwierdzenie źródeł i wysokości dochodów.

Potwierdzeniem dochodu może być zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i jego warunkach lub oświadczenia, których wzory są dostępne na stronie PKO BP. Jeśli klient korzysta z konta bankowego w PKO BP od minimum 3 miesięcy, dostarczanie innych dokumentów nie musi być koniecznością.

Promocje i programy rabatowe dla kart kredytowych w PKO BP

PKO BP stara się, aby karty kredytowe były dostępne dla jak największego grona osób, dlatego aby móc otrzymać Przejrzystą, wystarczy stały dochód nawet w wysokości 1 000 zł miesięcznie. Dla użytkowników Mastercard Platinum bank przygotował możliwość udziału w programie Mastercard Priceless Specials (Bezcenne Chwile), który pozwala na otrzymywanie atrakcyjnych nagród oraz voucherów na wiele usług i produktów. Jeśli chodzi o Visa Infinite, PKO zapewnia specjalne rabaty w ramach Programu Przywilejów oraz Visa Oferty. Natomiast wszyscy klienci mogą liczyć na różnego rodzaju atrakcyjne oferty (pożyczek, ubezpieczeń czy kredytów hipotecznych), które pojawiają się cyklicznie i mogą być dostępne tylko dla osób, które korzystają z usług PKO BP.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową w PKO BP?

ZAMÓW KARTĘ (button)

Wnioski o karty kredytowe z PKO BP, w przypadku Przejrzystej oraz PKO Mastercard Platinum, można składać przez serwis internetowy iPKO, aplikację mobilną IKO, telefon lub bezpośrednio w placówce banku. Jeśli chcemy otrzymać PKO Visa Infinite, to możemy się o nią ubiegać tylko w oddziale tej instytucji finansowej.

Każdy wnioskodawca, bez względu na wybraną metodę, będzie musiał udostępnić informację na temat swoich dochodów czy ich źródła. Dodatkowo PKO w ramach zachowania zasad bezpieczeństwa wymaga przejścia przez proces weryfikacji tożsamości

Niska zdolność kredytowa nie przekreśla szans na dostanie najmniej zaawansowanej karty, czyli Przejrzystej. PKO zaznacza, że wystarczy zarabiać nawet 1 000 zł miesięcznie i nie posiadać złej historii kredytowej. Warto także wspomnieć, że możliwe jest wydanie dodatkowej karty za darmo, także dla osób od 13. roku życia.

Wady i zalety oferty kart kredytowych w PKO BP

Karty kredytowe oferowane przez PKO BP to przede wszystkim wysokie maksymalne limity i wygoda w spłacie rat. Należy także zwrócić uwagę na możliwość łatwego kontrolowania opłat i historii wydatków dzięki iPKO oraz IKO. Oferta banku została stworzona tak, aby każdy klient mógł wybrać odpowiednią kartę do swoich potrzeb. Największym plusem w przypadku PKO Przejrzystej, Mastercard Platinum oraz Visa Infinite jest to, że bank akceptuje różne źródła dochodu, które muszą być jedynie stałe. Do skorzystania z produktów PKO BP zachęcają także stosunkowo niskie RRSO i długi okres bezodsetkowy, wynoszący 55 dni. Korzyścią dla klientów jest też możliwość łatwiejszego uniknięcia opłat za obsługę karty, gdyż jest ona rozliczana w stosunku rocznym, a wymagane wartości operacji są obliczane przez średnią arytmetyczną wydatków z całego roku. Oznacza to, że mniejszą kwotę operacji w jednym miesiącu można zrekompensować wyższą w kolejnym. Warto jednak, aby PKO BP pomyślało o większej liczbie dodatkowych usług i promocji, nie tylko dla osób korzystających z droższych kart kredytowych.

[button class=”btn-cta” link=”/out/karta-kredytowa-w-pko-bp”]Sprawdź ofertę[/button]

Zalety:

 • Apple Pay i Garmin Pay.
 • Niskie wymagania zarobkowe dla PKO Przejrzysta.
 • Łatwiejsze uniknięcie opłaty za obsługę karty.
 • Stosunkowo niskie RRSO.
 • Możliwa ratalna spłata wydatków.
 • Długi okres bezodsetkowy – 55 dni.
 • Akceptowane różne źródła stałych dochodów.
 • Darmowe duplikaty kart.

Wady:

 • Stosunkowo mało usług dodatkowych dla podstawowej karty kredytowej..
 • Koszty związane z użytkowaniem w przypadku niespełnienia warunków darmowości.
 • Płatne przekroczenie limitu dla PKO Przejrzysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *