Getin Bank

Getin Bank

Getin Bank to stosunkowo młoda instytucja finansowa, która powstała w latach 90. XX wieku jako Górnośląski Bank Gospodarczy SA. Przełomową datą dla tej firmy był 24 września 2004 roku, kiedy to zmieniono jej nazwę na Getin Bank. Niecałe trzy miesiące później bank został przejęty przez łódzki Bank Przemysłowy. W 2010 roku doszło do fuzji Noble Bank oraz Getin Bank i dziś funkcjonuje on pod pełną nazwą jako Getin Noble Bank S.A. Obsługuje miliony klientów indywidualnych, biznesowych czy tych zaliczanych do sektora publicznego.

Getin Bank - kontakt

Getin Bank umożliwia swoim klientom kontakt na różne sposoby. Osoby zainteresowane ofertą lub te już z niej korzystające mogą skontaktować się z bankiem przez infolinię. Ta przeznaczona dla klientów indywidualnych jest dostępna 24/7 – godziny pracy pozostałych oddziałów zależne są od rodzaju produktów, które obsługują. Dodatkowo Getin Bank umożliwia wymianę wiadomości e-mail, kontakt przez formularze dostępne na stronie banku, a także za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy aplikacji mobilnych. Jeśli chodzi o zastrzeżenie karty, to można tego dokonać w dowolnym momencie dzwoniąc na numer (+48) 32 604 31 61.

Infolinia Kontakt Dostępność
Infolinia ogólna

konsultanci dostępni 24/7 – obsługa klientów indywidualnych
pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-16:00 – produkty samochodowe i hipoteczne

(+48) 664 919 797
197 97
(+48) 32 604 30 01 (połączenia zagraniczne)

Infolinia premium

197 00
(+48) 32 604 30 25 (połączenia zagraniczne)

pn-pt 08:00-20:00

Infolinia bankowość prywatna

(+48) 22 203 03 01
(+48) 32 604 30 01 (połączenia zagraniczne)

pn-nd 7:00-22:00

Infolinia biznes i przedsiębiorstwa

(+48) 22 203 03 01
(+48) 32 604 30 01 (połączenia zagraniczne)

(+48) 22 203 03 01
(+48) 32 604 30 01 (połączenia zagraniczne)

Zastrzeganie kart

(+48) 32 604 31 61

24/7

Aktualne promocje Getin Bank

Klienci Getin Bank mogą skorzystać z wielu promocji, które często towarzyszą konkretnym produktom. Pierwsza z nich dotyczy posiadaczy kart Mastercard oraz Visa. Dzięki ich używaniu możliwe staje się dołączenie do programów Mastercard Bezcenne Chwile i Visa Oferty, które opierają się na dostępie do rabatów, zniżek, ofert specjalnych czy nawet zwrocie kosztów za zakupy kartą. W skład aktualnych promocji wchodzi także ta powiązana z płatnością przez BLIK, pozwalająca na uzyskanie zniżek w księgarniach sklepach czy niższych opłat za bilety u przewoźników.

Ta instytucja finansowa przygotowała też program polecający. Jego działanie opiera się na polecaniu indywidualnego konta bankowego Proste Zasady. Za każdą osobę, która spełni warunki promocji, można otrzymać 80 zł w formie karty podarunkowej do sklepów sieci Decathlon, salonów Empik czy serwisu Allegro. W ten sposób można otrzymać nawet 800 zł.

W przypadku oferty Getin Bank także określone produkty finansowe mają charakter promocyjny: karty kredytowe, konta osobiste czy kredyty gotówkowe. Sprawdź szczegóły tych promocji.

NAZWA PRODUKTU OPIS PRODUKTU
Konto Proste Zasady Rachunek osobisty z korzyściami takimi, jak darmowe prowadzenie konta przy jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub płatności BLIK-iem w miesiącu, brak opłat za wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce oraz na terenie UE, a także darmowe przelewy krajowe dokonywane przez aplikację mobilną czy bankowość internetową. Dodatkowo klienci mogą otrzymać bonus za aktywność na koncie osobistym w postaci 3,5 proc. na Koncie Oszczędnościowym. Co więcej, istnieje odmiana Konta Proste Zasady dla młodzieży w wieku 13-18 lat.
Karta kredytowa Standard Karta kredytowa Standard umożliwia łatwy dostęp do dodatkowych środków. Tę ofertę charakteryzuje odnawialny limit, 52 dni okresu bezodsetkowego oraz wysoka maksymalna kwota do wykorzystania – nawet 50 000 zł. Klienci mogą także rozłożyć transakcje na raty przy minimalnej kwocie 300 zł i prowizji 0,8 proc.
Kredyt gotówkowy z prowizją 0 proc. Ta oferta kredytu gotówkowego to promocyjne 0 proc. prowizji i atrakcyjne RRSO na poziomie 8.3 proc. Minimalne wymagane miesięczne wpływy na konto to tylko 1 000 zł miesięcznie. O finansowanie mogą się starać osoby na umowie o pracę, ale także te uzyskujące dochody z tytułu umowy o dzieło czy umowy zlecenia. Ponadto istnieje możliwość dobrowolnego ubezpieczenia kredytu.

Getin Bank - IBAN i SWIFT/BIC

Klienci wykonujący przelewy międzynarodowe powinni sprawdzić numery IBAN oraz SWIFT. Podanie kodu IBAN odbiorcy jest obowiązkowe przy przelewach typu SEPA. SWIFT umożliwia identyfikację instytucji, do której adresowany jest dany przelew.

IBAN PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew
SWIFT/BIC GBGCPLPK

Getin Bank - opinie klientów indywidualnych

Ta instytucja finansowa cieszy się zaufaniem swoich klientów nie tylko ze względu na bogatą ofertę ale także szereg innych wprowadzonych rozwiązań, takich jak wygodny serwis bankowości elektronicznej czy aplikacje mobilne. Ponadto Getin Bank stawia na pomoc osobom niepełnosprawnym, które mogą wnioskować o wzory dokumentów w formie audio, czy w formach wizualnych w języku migowym, a nawet w postaci wydruków w alfabecie Braille’a. O popularności banku świadczy wiele nagród przyznawanych w różnych kategoriach np. Przyjazny Bank Newsweeka. Dodatkowo cyklicznie pojawia się on na podium rankingów w serwisach internetowych o tematyce finansowej. Nie dziwi więc fakt, iż w świadomości konsumentów Getin Bank ma renomę dobrego banku.

Podstawowa oferta Getin Bank

Getin Bank w ramach podstawowej oferty produktów finansowych proponuje swoim klientom konta osobiste i oszczędnościowe czy karty kredytowe. Swoją uwagę zwraca także szeroki wybór kredytów. W ich ofercie znaleźć można kredyty gotówkowe, konsolidacyjne czy kredyty samochodowe.

Warto wspomnieć, że działalność Getin Bank opiera się nie tylko na obsłudze klientów indywidualnych ale także na oferowaniu produktów związanych z bankowością osobistą i prywatną. Ta instytucja finansowa kieruje swoją ofertę także do firm oraz sektora publicznego (obsługa samorządów i spółek komunalnych czy szpitali).

Korzystając z Getin Bank klienci mogą dokonywać płatności przez BLIK, Google Pay, Garmin Pay czy Apple Pay. Dodatkowo do dyspozycji oddano im serwis bankowości elektronicznej oraz nowoczesne aplikacje mobilne.

Pozostałe usługi Getin Bank

Oprócz standardowych produktów bankowych Getin Bank posiada w swojej ofercie szereg usług dodatkowych. Obejmują one ubezpieczenia, lokaty i konta oszczędnościowe, rozwiązania inwestycyjne czy opcję fotopłatności za domowe rachunki. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z szybkich przelewów Express Elixir.

USŁUGA OPIS
Ubezpieczenia
 • ubezpieczenie nieruchomości Mój Bezpieczny Dom
 • ubezpieczenie turystyczne Bezpieczna Wyprawa
 • pakiet Niezawodny
 • Pakiet Ochrona Karty
 • Ubezpieczenie Ochronne do Kredytów Gotówkowych
 • ubezpieczenia kredytów hipotecznych
 • ubezpieczenia kredytów samochodowych
Oszczędności
 • Elastyczne Konto Oszczędnościowe
 • Konto Oszczędnościowe na Nowe środki w EUR/USD
 • Konto Oszczędnościowe Premium
 • Celowe Konto Oszczędnościowe
 • konto oszczędnościowe Skarbonka
 • Indywidualne Konto Emerytalne
 • Lokata na Nowe Środki
 • Lokata Powitalna w EUR/USD
 • Lokata Mobilna
Inwestycje
 • fundusze inwestycyjne (akcji, mieszane, obligacji, gotówkowe i pieniężne
Płatności za domowe rachunki
 • opłacanie rachunków przez wygodne polecenie zapłaty
 • fotopłatności (skanowanie faktur telefonem)
 • 56 dni na wycofanie płatności
Przelewy natychmiastowe Express Elixir
 • bezpieczne i szybkie przelewy
 • dowolna liczba transakcji
 • maksymalna kwota transferu to 10 000 zł

Podsumowanie oferty Getin Bank

Choć Getin Bank nie funkcjonuje na rynku finansowym bardzo długo, to zdążył wypracować dobrą pozycję z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Do skorzystania z produktów tego banku zachęca szeroka oferta usług dodatkowych, kredytów czy kont osobistych oraz oszczędnościowych. Na korzyść Getin Bank przemawiają również liczne promocje – zarówno te stałe (Mastercard Bezcenne Chwile, Visa Oferty), jak i te cykliczne. Z większości produktów banku klienci mogą skorzystać za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnych czy infolinii. Z drugiej strony minusem może być tutaj brak możliwości założenia ePUAP.

Zalety

 • Darmowe wypłaty gotówki w bankomatach na terenie UE.
 • Przelewy Express Elixir.
 • Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay i płatności BLIK.
 • Oferta kredytu gotówkowego z prowizją 0 proc.
 • Bogata oferta produktów oszczędnościowych.
 • Konto Proste Zasady Junior
 • Blik Promocje, Visa Oferty oraz Mastercard Bezcenne Chwile.
 • Usługa fotopłatności za rachunki

Wady

 • Brak możliwości założenia Profilu Zaufanego.
 • Brak kart prepaid.
 • Inwestycje tylko w postaci funduszy inwestycyjnych.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Kliknij, aby skomentowaćx
()
x