latex documentclass for master thesis writing of research paper a personal statement of goals and objectives the great gatsby research paper

Ranking kont bankowych

Ranking kont bankowych, czyli możliwość sprawdzenia które konto jest obecnie najlepsze. Co miesiąc prześwietlamy ofertę banków by klienci mogli kierować się faktycznymi warunkami rachunków osobistych, a nie hasłami reklamowymi. Zobacz które konto najbardziej się opłaca.

opłata za konto0
karta3
bankomaty0
opłata za konto0
karta0
bankomaty0
opłata za konto0
karta0
bankomaty0

Na co trzeba zwrócić uwagę w rankingu kont osobistych?

Każdy, kto planujemy założenie konta bankowego powinien koniecznie przeanalizować kwestie dotyczące funkcjonalności rachunku, opłat, z jakimi wiążą się poszczególne usługi oraz bonusów oferowanych przez bank. W naszym rankingu znajdziesz oferty rachunków, które cieszą się obecnie największą popularnością wśród konsumentów. Sprawdź i przekonaj się, która z propozycji spełni twoje potrzeby!

Na pozycje ofert kont bankowych w zestawieniu ma również wpływ kilka czynników takich jak:

W przygotowywaniu rankingu zawsze też są brane pod uwagę opinie klientów, którzy wyrażają swoje zdanie na temat poszczególnych ofert na różnych stronach internetowych o tematyce finansowej.

Rachunek bankowy – podstawowe informacje

Rachunek bankowy, to nic innego jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), który pozwala gromadzić środki finansowe, przeprowadzać rozliczenia pieniężne, zlecać przelewy internetowe oraz realizować wpłaty i wypłaty gotówki. Każde konto zawiera 26-cyfrowy Numer Rachunku Bankowego (NRB) lub 28-znakowy Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego (IBAN). Co jeszcze trzeba wiedzieć o takim rachunku?

Konto bankowe można otworzyć na podstawie pisemnej umowy na czas określony lub nieokreślony. W bankach znajdziemy oferty zarówno z rachunkami indywidualnymi, jak i wspólnymi, które w głównej mierze są przewidziane dla małżeństw. W tym miejscu warto również podkreślić, że niektóre konta dają możliwość powiększania sumy zebranych środków poprzez oprocentowanie.

Jakie są funkcje rachunku bankowego?

Każdy, kto planuje założyć konto w wybranej przez siebie instytucji, najpierw powinien zapoznać się ze wszystkimi funkcjami, jakie zawiera ten produkt bankowy. Poniżej wymieniliśmy wszystkie usługi, które powinien zawierać każdy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz wskazaliśmy, czy się wyróżniają. Zapoznaj się! Do najważniejszych funkcji rachunku bankowego należy zaliczyć:

Do najważniejszych funkcji rachunku bankowego należy zaliczyć:

Rodzaje kont bankowych – co trzeba o nich wiedzieć?

Na naszym rynku jest dostępnych mnóstwo ofert z różnymi rachunkami bankowymi. Dzięki temu z pewnością znajdziemy konto, które będzie dostosowane do naszych nawet najbardziej wymagających potrzeb. Jakie rodzaje rachunków znajdziemy w bankach? Poniżej wymieniliśmy je wszystkie, sprawdź!

Trzeba też zdawać sobie sprawę, że rachunki bankowe dzielimy również pod względem podmiotu otwierającego konto (konta indywidualne i konta firmowe) oraz funkcji (konto osobiste, oszczędnościowe, walutowe, maklerskie/inwestycyjne).

Jakich opłat za prowadzenie konta będzie wymagał bank?

W zależności od tego, na jaki bank się zdecydujemy, opłaty za prowadzenie konta mogą się różnić. Banki mogą wymagać uregulowania kosztów od klientów za korzystanie z różnych usług na rachunku bankowym. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na stronie instytucji w zakładce “Tabela Opłat i Prowizji”. Zachęcamy również do przeanalizowania wymienionych poniżej podstawowych opłat związanych z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym:

Jak założyć konto przez internet?

W tym przypadku najprostszym sposobem jest wejście na stronę internetową wybranego banku i złożenie wniosku dotyczący założenia rachunku bankowego. Wypełnienie takiego formularza jest naprawdę proste i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, wystarczy, że uzupełnimy w nim podstawowe dane oraz kilka informacji wymaganych przez instytucję.

Po uzupełnieniu wniosku trzeba zaznaczyć odpowiednie punkty potwierdzające zapoznanie się z regulaminem oraz tabelą opłat i prowizji konta. Umowę otrzymamy od kuriera, następnie musimy się z nią zapoznać i podpisać. Gdy dokument zostanie dostarczony z powrotem do banku, wtedy będziemy mogli zacząć korzystać z naszego rachunku i np. dokonywać różnych transakcji.

Zawsze możemy też założyć konto w wybranej placówce banku lub poprzez infolinię. Największym atutem tych rozwiązań jest to, że podczas procesu starania się o otwarcie rachunku jednocześnie będziemy mogli omówić wszelkie niezrozumiałe kwestie z konsultantem, który z pewnością będzie starał się je wyjaśnić w szczegółowy sposób.

Najlepsze konto bankowe – jak je wybrać?

Podjęcie decyzji w kwestii wyboru korzystnej oferty z rachunkiem bankowym może być naprawdę trudnym zadaniem, przede wszystkim dlatego, że w bankach dostępnych jest zbyt duża ilość interesujących propozycji z kontami. Na jakie czynniki podczas wyboru konta trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Z pewnością trzeba w dokładny sposób przeanalizować informacje na temat następujących elementów:

Jeżeli w przynajmniej kilku ofertach zapoznamy się z wyżej wymienionymi czynnikami, wtedy z pewnością wybierzemy najlepszą ofertą z kontem bankowym!