Logowanie Rejestracja
Zmiany w MdM z korzyścią dla rodzin wielodzietnych

Strona główna Wiadomości Zmiany w MdM z korzyścią dla rodzin wielodzietnych Zmiany w MdM z korzyścią dla rodzin wielodzietnych

Zmiany w MdM z korzyścią dla rodzin wielodzietnych

Rząd przyjął projekt zmian w programie Mieszkanie dla Młodych, które ułatwić mają uzyskanie wyższej dopłat dla rodzin wielodzietnych.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 4 marca 2015
Zobacz więcej:

 

Do tej pory z programu "Mieszkanie dla Młodych" korzystali najchętniej single. Było to często krytykowane, bowiem MdM miał być w założeniach następcą "Rodziny na swoim". Zmiany zaproponowane przez Radę Ministrów mają premiować małżeństwa posiadające troje lub więcej dzieci. Jeżeli wejdą one w życie, wówczas rodziny wielodzietne nie będą objęte limitem wieku 35 lat. Dotyczyć on będzie jedynie osób samotnych i par małżeńskich z mniejszą liczną pociech.

 

Rodziny wielodzietne będą także zwolnione z ograniczenia posiadania innego lokalu mieszkaniowego lub domu, który nadal dotyczyć będzie pozostałych beneficjentów MdM. Projekt nowelizacji ustawy zwiększa także poziom dopłat. Obecnie osoby bezdzietne mogą liczyć na 10 procent wartości nieruchomości. Gdy w rodzinie jest co najmniej 1 dziecko - dopłata wyniesie 15 procent. To się nie zmieni, ale już rodziny z dwójką dzieci otrzymają 20 procent dopłaty, a z trójką lub więcej 30 procent. Zmienie ulegną też zasady obliczania dopłaty dla rodzin wielodzietnych. Dotychczas dopłata przysługuje maksymalnie do 50 mkw mieszkania, a po zmianach dla największych rodzin będzie to 65 mkw.

 

Nowelizacja ustawy przewiduje również, iż mieszkania spółdzielcze będą się kwalifikować do programu MdM. Nowe przepisy wprowadzą też sankcję za wcześniejszą, przedterminową spłatę kredytu. W myśl dotychczas obowiązujących przepisów zwrot dopłaty był wymagany w przypadku sprzedaży mieszkania w ciągu 5 lat od jego nabycia, jednak kredyt można spłacić nawet następnego dnia po jego uruchomieniu. Po wejściu w życie zmian, wcześniejsza spłata będzie także ograniczona przez 5 lat od nabycia mieszkania.

 

Projekt ustawy trafi teraz do Sejmu. Rząd zakłada, że znowelizowane przepisy wejdą w życie 1 lipca br.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Zmiany w MdM z korzyścią dla rodzin wielodzietnych

Prawna strona crowdfundingu
Zobacz następny artykuł:
Prawna strona crowdfundingu
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.