Logowanie Rejestracja
Złoty zyskuje, frank traci

Strona główna Wiadomości Złoty zyskuje, frank traci Złoty zyskuje, frank traci

Złoty zyskuje, frank traci

Frank szwajcarski kosztuje już mniej niż 3,90 zł. To dobra wiadomość dla osób zadłużonych w helweckiej walucie.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 28 lipca 2015
Zobacz więcej:

 

Od pewnego czasu widać tendencję do osłabiania się franka szwajcarskiego w stosunku do złotego. W ciągu ostatniego miesiąca CHF potaniał o 3 proc., a wczoraj trzeba było za niego zapłacić 3,88 zł.

 

Złoty nie umacnia się tylko w stosunku do franka, co zapewne ucieszyło kredytobiorców spłacających zobowiązania zaciągnięte w tej walucie, ale również do dolara i euro. W odniesieniu do amerykańskie waluty złoty umocnił się o 1,3 proc. Do środy, gdy zbierze się Bank Rezerw Federalnych USA, aby dyskutować o przesłankach do podniesienia stóp procentowych w Stanach, co może nastąpić we wrześniu, nie powinno dojść do większych zmian na rynku.

 

Wczorajszemu wzmocnieniu złotego nie zaszkodziła sytuacja na światowych giełdach, które notowały spadki w reakcji na głęboki dołek chińskiego parkietu. Analitycy wskazują, że na aprecjację polskiej waluty wpłynęła deklaracja PiS w sprawie likwidacji podatku od miedzi i srebra, którego jedynym płatnikiem jest KGHM, jedna z największych polskich firm.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Kantory online - w pełni bezpieczne?
Zobacz następny artykuł:
Kantory online - w pełni bezpieczne?
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.