Logowanie Rejestracja
Zachodnie banki tracą z powodu kursu franka szwajcarskiego

Strona główna Wiadomości Zachodnie banki tracą z powodu kursu franka szwajcarskiego Zachodnie banki tracą z powodu kursu franka szwajcarskiego

Zachodnie banki tracą z powodu kursu franka szwajcarskiego

Nawet 400 mln dolarów mogły stracić zachodnie banki na decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego od uwolnienia kursu franka. Na razie mowa o Citigroup, Barclays Bank i Deutsche Bank, ale analitycy sądzą, że wkrótce dołączą do nich kolejne instytucje finansowe.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 20 stycznia 2015
Zobacz więcej:

 

Mark T. Williams, ekonomista Boston University, uważa, że na wysokim kursie helweckiej waluty stracą nie tylko duże banki o światowym zasięgu, ale również firmy brokerskie, fundusze hedgingowe oraz inwestorzy walutowi,

 

Chociaż banki wciąż liczą straty to już wiadomo, że trzy z nich straciły łącznie ok. 400 mln dolarów. Amerykański Citigroup Inc. oraz niemiecki Deutsche Bank po 150 mln USD każdy, zaś brytyjski Barclays Bank - 100 mln dolarów.

 

Wysoki kurs CHF wymusił na Marko Dimitrijevicu, który od 5 lat kieruje funduszami hedgingowymi, zamknięcie największego z nich, bowiem stracił on wirtualnie wszystkie  pieniądze (pod koniec 2014 roku jego aktywa szacowano na 830 milionów dolarów).

 

Decyzja SNB, który w ubiegły czwartek uwolnił kurs franka i obniżył stopy procentowe do poziomu -0,75, spowodowała gwałtowny wzrost kursu franka względem najważnieszych walut światowych, jak również spadki na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych.

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Zachodnie banki tracą z powodu kursu franka szwajcarskiego

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.