Logowanie Rejestracja
Wypłata dużej kwoty trudniejsza niż myślisz

Strona główna Wiadomości Wypłata dużej kwoty trudniejsza niż myślisz Wypłata dużej kwoty trudniejsza niż myślisz

Wypłata dużej kwoty trudniejsza niż myślisz

W przypadku, gdy musisz podjąć z konta osobistego kwotę, która przekracza limity wypłat bankomatowych niezbędna jest wizyta w banku. Uzbrój się w cierpliwość, bo zanim dostaniesz potrzebną kwotę, czeka Cię wcześniejsze zgłoszenie wypłaty. Zapomnisz o terminowym odebraniu gotówki? Będziesz musiał zapłacić.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 12 października 2012
Zobacz więcej:

Znaczna część placówek bankowych, w zależności od polityki firmy lub wielkości danego oddziału,  bez wcześniejszego uprzedzenia jest w stanie wypłacić klientowi od razu od 10 do 50 tysięcy złotych. Przy podejmowaniu większych kwot niezbędne jest poinformowanie banku o swoim zamiarze nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zwykle są to 2-3 dni.

 

 

Przykładowo, gdy z Polbanku EFG chcesz podjąć 15 tysięcy złotych musisz uprzedzić placówkę 3 dni wcześniej. Awizowania możesz dokonać telefonicznie. Możesz też spróbować osobiście odwiedzić bank z nadzieją, że może uda Ci się podjąć pieniądze. Jeśli dana instytucja finansowa będzie dysponowała odpowiednią sumą w kasie, procedura powinna odbyć się bez problemu. Jednak podejmując gotówkę z konta, zwykle internetowego, bank może pobrać stałą opłatę.

 

 

Tak jest w przypadku Banku BPH i rachunku Lubię to!, który za transakcję ściąga nawet 8,99 złotych. Z kolei w mBanku i ING Banku Śląskim,  w zależności od rodzaju konta, zapłacisz nawet do 9 złotych. Z kolei w Banku BGŻ podjęcie w placówce wcześniej nieawizowanej kwoty przekraczającej ustalony limit wiąże się z pobraniem 0,2 procenta od wypłacanej sumy.

 


Lepiej nie zapominać o wyznaczonym przez bank terminie odebrania gotówki, bo wówczas zostanie Ci naliczona opłata za niepodjęcie awizowanej wypłaty gotówkowej. Kwoty te wahają się od 0,1 do nawet 1 procenta od podejmowanej gotówki.  Opłat możesz uniknąć umawiając się na dogodny dla Ciebie termin.

 

 

Niestety, obrót kasowy gotówki jest bardzo drogi. Spowodowane jest to opłatami za jej konwojowanie czy nawet same sposoby zabezpieczania przed przejęciem przez niepowołane ręce. Dlatego też banki pobierają opłaty z tytułu zamówionych wcześniej i nieodebranych pieniędzy z racji, iż same musiały za ta operację zapłacić. Do tego dochodzą też kwestie bezpieczeństwa. Niejednemu z nas wydaje się, że w kasach bankowych leży dużo gotówki. Otóż wcale tak nie jest, banki ograniczają ilość posiadanej gotówki w oddziałach poprzez konwojowanie potrzebnych środków, a wszystkie nadwyżki przewożone są za pomocą specjalnych eskort do Centrum Obsługi Gotówki, aby nie leżały w placówce narażone na niepotrzebne napady, do których co jakiś czas niestety dochodzi. - komentuje Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny Banking-Magazine.

   
Banking-Magazine

Banking-Magazine



Dodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 2)

Autor: Sfera-Finansow Dodano: 15 października 2012

faktycznie, jakiś chochlik :0 dziękujemy za "korekcję" ;)

Autor: kapiszon Dodano: 12 października 2012

Ciekawe, co to takiego ";palcówka", o której mówi red. naczelny Tomkowicz. Czyżby serwis oferował naukę gry na instrumentach, np. na gitarze?
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.