Logowanie Rejestracja
Wymień kartę kredytową na nową w ramach balance transfer

Strona główna Wiadomości Wymień kartę kredytową na nową w ramach balance transfer Wymień kartę kredytową na nową w ramach balance transfer

Wymień kartę kredytową na nową w ramach balance transfer

Posiadasz kartę kredytową, której wysokie koszty użytkowania sprawiają, że coraz trudniej jest Ci całkowicie spłacać rosnące zadłużenie? Warto, abyś pomyślał o przeniesieniu plastikowego pieniądza do innego banku. Dzięki balance transfer możesz zyskać nawet dwukrotnie niższe oprocentowanie, a także możliwość korzystania z różnych bonusów i rabatów.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 7 grudnia 2012
Zobacz więcej:

Usługa balance transfer działa identycznie jak refinansowanie kredytu z tym, że w tym przypadku przedmiotem przenosin z jednego banku do innego jest zadłużenie generowane poprzez transakcje z użyciem karty kredytowej. Podstawową korzyścią ze zmiany instytucji finansowej jest niższe oprocentowanie. Podczas, gdy standardowo wynosi ono około 20-23 proc. (oprocentowanie kredytu na rynku nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej - obecnie 5,75 proc.), po przejściu może spaść nawet poniżej 10 proc.

 


Inną zaletą balance transfer może być wyższy limit zadłużenia w porównaniu do starego banku, a także bonusy typu rabaty u partnerów instytucji finansowej czy moneyback (zwrot części wydatków poniesionych z tytułu płatności kartą).  

 


Aby zmiana faktycznie nam się opłacała, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Promocja zwykle jest ograniczona czasowo (maksymalnie 12 miesięcy), dlatego warto wykorzystać ją i postarać się uregulować w tym czasie całe zadłużenie. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, że po bonusowym okresie oprocentowanie wzrośnie do poziomu średniej rynkowej. Należy również zwrócić uwagę na to, czy niższe oprocentowanie obejmuje wyłącznie przenoszone zadłużenie, czy też przyszłe transakcje nową kartą oraz to, ile będziemy musieli zapłacić za spłatę zobowiązania zaciągniętego w starym banku.

 


Warto sprawdzić, ile kosztować nas będzie wydanie i prowadzenie nowej karty oraz jakie formalności wiążą się z przenosinami. Nie można zapomnieć o zamknięciu dotychczasowego rachunku, inaczej grozi nam wpis na listę Biura Informacji Kredytowej.

 


W Polsce usługa balance transfer jest mało znana, a w swoich ofertach uwzględnia ją tylko kilka banków. Wśród nich wyróżnić można Bank BGŻ, który proponuje nową kartę kredytową z oprocentowaniem 0 proc. przez 6 miesięcy. Do tego klienci otrzymują rabaty w programie Oferta Visa w wysokości do 30 proc. Z kolei w BZ WBK można skorzystać z produktu z oprocentowaniem 8,99 proc. przez 12 miesięcy oraz rabaty u partnerów instytucji. Bank umożliwia także rozłożenie zadłużenia na dogodne raty. Nie pobiera również opłat za spłatę wcześniejszego zadłużenia. Opcje balance transfer udostępnia też PKO BP, ale w tym przypadku promocja obejmuje jedynie niższe oprocentowanie (9,9 proc. w skali roku) przez 6 miesięcy. Bank nie oferuje żadnych dodatkowych korzyści za przeniesienia karty kredytowej z innego banku.

Sylwia Stwora

   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Wymień kartę kredytową na nową w ramach balance transfer

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.