Logowanie Rejestracja
Weź kredyt samochodowy nawet rok po kupieniu go za gotówkę

Strona główna Wiadomości Weź kredyt samochodowy nawet rok po kupieniu go za gotówkę Weź kredyt samochodowy nawet rok po kupieniu go za gotówkę

Weź kredyt samochodowy nawet rok po kupieniu go za gotówkę

Niecały rok temu udało Ci się kupić samochód za gotówkę, a teraz brakuje Ci pieniędzy? Ratunkiem może okazać się kredyt samochodowy. Wniosek o „zwrot” poniesionego wydatku możesz złożyć nawet 12 miesięcy po zakupie pojazdu. Zaciągnąłeś celowy kredyt samochodowy w innym banku, jednak warunki cenowe okazują się dla Ciebie niezbyt korzystne? Możesz zmienić placówkę.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 12 października 2012
Zobacz więcej:

Sprowadzanie samochodu z zagranicy zwykle wiąże się z tym, że za nowy nabytek płacimy gotówką, pochodzącą z własnych oszczędności lub zaciągamy pożyczkę u najbliższych czy też znajomych. W drugim przypadku często obligujemy się do zwrócenia danej kwoty w możliwie najkrótszych czasie. Nie zawsze jest to możliwe. Właśnie z myślą o takich osobach banki stworzyły kredyt refinansowy na samochód kupiony wcześniej za gotówkę. Ale to nie jedyni potencjalni kredytobiorcy. Z oferty można skorzystać niezależnie od miejsca transakcji.

 

 

 

 


Banki dopuszczające dany cel kredytowania często udzielają pożyczki w cenach takich, jak przy celowym kredycie na samochód. Podstawowym wymogiem jest to, aby wniosek o wypłatę świadczenia został złożony jak najszybciej po zakupie auta. Najmniej czasu, bo zaledwie 2 miesiące od kupna pojazdu, jest na to w . W Nordea Banku wniosek należy złożyć w ciągu 3 miesięcy, a w BNP Paribas – 4 miesiące od transakcji. W Idea Banku czeka się 6 miesięcy, choć najwierniejsi klienci nie muszą liczyć się z tym ograniczeniem. Z kolei MultiBank daje aż rok na złożenie wniosku.

 


W Alior Banku refinansowania sięgające maksymalnie 150 tysięcy złotych dostępne są dla osób, które kupiły samochód osobowy nie starszy niż 8 lat. Kredyt do 250 tysięcy złotych możesz uzyskać, gdy kupiłeś samochód ciężarowy.

 


W ofertach banków znajduje się także możliwość wzięcia pożyczki na spłatę zadłużenia udzielonego przez inną instytucję. Dotyczy to wyłącznie celowych kredytów samochodowych. To dobre rozwiązanie dla osób, które zaciągając pierwsze zobowiązanie na samochód, niedokładnie przeanalizowały jego warunki i dokonały niekorzystnego dla siebie wyboru.

 


Warunki cenowe kredytów refinansowanych są zwykle podobne do tych udzielanych bezpośrednio na zakup samochodu, jednak niektóre instytucje wprowadziły pewne ograniczenia. W przypadku BNP Paribas, Credit Agricole czy o drugi kredyt można starać się dopiero po spłaceniu przynajmniej 6 rat pierwszego zadłużenia. Natomiast Idea Bank wymaga, aby w momencie zawierania umowy kredytowej samochód nie miał więcej niż 8 lat.

 


Pamiętaj, że zmiana banku wiąże się z załatwianiem takich procedur, jak zniesienie zabezpieczeń na rzecz starej instytucji i ustanowienie nowych, co wymaga wizyty w wydziale komunikacji. Stąd decyzja musi być przemyślana i faktycznie przynosić Ci oszczędność.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Weź kredyt samochodowy nawet rok po kupieniu go za gotówkę

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.