Logowanie Rejestracja
Wakacyjne oszczędności, czyli kiedy najlepiej wymienić walutę?

Strona główna Wiadomości Wakacyjne oszczędności, czyli kiedy najlepiej wymienić walutę? Wakacyjne oszczędności, czyli kiedy najlepiej wymienić walutę?

Wakacyjne oszczędności, czyli kiedy najlepiej wymienić walutę?

Zawirowania wojenne, problemy emigracyjne, inflacja, niestabilna sytuacja gospodarcza - to tylko kilka elementów, które wpływają na zmianę kursu walut. Rynek walutowy jest bardzo dynamiczny, a zmiany zachodzą w nim w niemal każdym momencie.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 28 kwietnia 2015
Zobacz więcej:

 

Może to powodować znaczne różnice w wartości takich walut jak np: euro, dolar amerykański, polski złoty, które uwydatniają się przy wymianie większych kwot pieniędzy. Dlatego planując wakacje marzeń warto szczegółowo przemyśleć je wcześniej i zadbać o zapewnienie zakupu pieniędzy w dobrym kursie.


Po pierwsze dobrze jest, przez co najmniej kilka miesięcy przed wyjazdem stale monitorować sytuację ekonomiczną gospodarki oraz wahania rynku. Ekonomiści przewidują, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy cena euro wyniesie ok. 3,9zł, o kilkanaście groszy mniej niż obecnie. Jednocześnie przy znacznych wahaniach w ostatnich dniach kurs euro także oscyluje poniżej 4zł. Aby oszczędzić można systematycznie wymieniać walutę przez cały rok, po najniższej wartości. Do przeliczania stawek i wyliczania zysków oraz strat przydatny może okazać się przelicznik walut. Wiele z nich dostępnych jest online, pozwalają szybko i sprawnie przeliczyć wartości, zgodnie z najnowszym kursem NBP.


Równie istotne jest znalezienie odpowiedniego kantoru, oferującego konkurencyjne stawki. Jak pokazują badania, zachodzą znaczne różnice pomiędzy ofertami kantorów na północy i południu kraju. Zgodnie z nimi najbardziej opłacalne jest wymienianie pieniędzy na południu Polski, a szczególnie w Rzeszowie czy Krakowie. Najdogodniejszym terminem jest początek tygodnia, a w Małopolsce także piątek. Z kolei dniem, który statystycznie cechuje się najwyższymi kursami jest środa. Analitycy zbadali także relację pomiędzy godziną i wartością walut, tak oto najlepiej udać się do kantoru w godzinach 11-12, należy unikać godzin popołudniowych.

 

Istnieje wiele sposobów na oszczędzenie pieniędzy na wakacyjne wojaże. Planując wyjazd do krajów, w których obowiązującą walutą jest np: euro, dolar amerykański czy funt brytyjski, warto wcześniej wymienić pieniądze i dokładnie zastanowić się nad wyborem najlepszej pory oraz miejsca. Dzięki temu dodatkowe pieniądze mogą zostać przeznaczone na letnie rozrywki czy dodatkowe atrakcje.

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 2)

Autor: shatiani Dodano: 7 sierpnia 2015

Ja wymieniam walutę wówczas, kiedy kurs jest najkorzystniejszy. Sprawdzam go na bieżąco na https://www.inkantor.pl/ i ponieważ jest to kantor internetowy to jeśli kurs jest dobry to od razu wymieniam pieniądze zanim się zmieni na mniej korzystny.

Autor: Asia Dodano: 30 kwietnia 2015

no właśnie, to jak tanio kupić walutę na wakacje? czytałam o tym na poradniku inwestowania.

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Wakacyjne oszczędności, czyli kiedy najlepiej wymienić walutę?

Będzie łatwiej o kredyt
Zobacz następny artykuł:
Będzie łatwiej o kredyt
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.