Logowanie Rejestracja
Wakacje i święta sprzyjają zapożyczaniu się Polaków

Strona główna Wiadomości Wakacje i święta sprzyjają zapożyczaniu się Polaków Wakacje i święta sprzyjają zapożyczaniu się Polaków

Wakacje i święta sprzyjają zapożyczaniu się Polaków

Najwięcej w miesiącach wakacyjnych kosztują nas wycieczki po Polsce i do innych krajów oraz wyprawka szkolna, a w okresie świątecznym pieniądze wydajemy głównie na bożonarodzeniowe zakupy. W sfinansowaniu tych działań Polacy często posiłkują się pożyczkami w instytucjach pozabankowych, dlatego najgorętszymi miesiącami dla nich są lipiec i sierpień oraz listopad i grudzień.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 5 grudnia 2013
Zobacz więcej:

 

Wzmożony wzrost kosztów życia dotyczy także wyposażenia mieszkania, zakupu leków i innych towarów bądź usług, na które akurat nas nie stać, a musimy je nabyć lub opłacić zgodnie z zapisami zawartej umowy. Pożyczamy również na okazjonalne wydatki typu ślub, naprawa lub zakup sprzętu elektronicznego, naprawa samochodu, itp.


Wybieramy firmy pożyczkowe ze względu na to, że możemy szybko pożyczyć małe kwoty i w krótkim czasie je oddać, a przy tym nie zaprzątać sobie głowy szeregiem formalności. Jednak coraz chętniej sięgamy także po usługi podmiotów oferujących pożyczki na dziesięciokrotnie wyższe kwoty niż standardowe zobowiązania do 2-3 tys. zł. W porównaniu z 2012 rokiem większym zaufaniem cieszą się świadczenia opiewające na kwoty rzędu do 25 tys. zł, czyli podobne do propozycji bankowych. Zwracanie się do firm pożyczkowych po takie kwoty zamiast do banków wynika z małej dostępności kredytów co jest związane z zapisami rekomendacji T (dotyczy kredytów konsumenckich).


Dobrym tego przykładem jest Profi Credit, który w 2012 roku osiągnął 40-procentowy wzrost sprzedaży pożyczek na wyższe kwoty w stosunku do 2011 roku, a między styczniem a październikiem tego roku zanotował o 60 proc. wyższą sprzedaż niż rok wcześniej. Dużą popularnością w ofercie firmy cieszy się zobowiązanie w wysokości 10 tys. zł z 36-miesięcznym okresem spłaty.


Wbrew pozorom miesiące, które sprzyjają zapożyczaniu się wcale nie wiążą się z gorszym regulowaniem długów i nie zaniżają ogólnego poziomu spłacalności świadczeń. Aż 60 proc. szybkich pożyczek jest spłacana w terminie. Wynika to z tego, że firmy pożyczkowe nie dają pieniędzy każdemu. Przed udzieleniem pożyczki dokładnie sprawdzają zdolność kredytową potencjalnego klienta m.in. w biurach informacji gospodarczej, co pozwala im dobrać kwotę do faktycznych możliwości finansowych pożyczkobiorcy.


Warto pamiętać, że jeśli przed świętami zamierzamy wspomóc domowy budżet pożyczką, musimy upewnić się, że nas na nią stać. Najlepiej zrobić sobie bilans wydatków i dopasować wysokość zobowiązania do naszych możliwości, tak aby nie mieć problemu z oddaniem długu. Można skorzystać z pomocy doradcy finansowego lub znajomego, która zna się na sprawach związanych z finansami. Koniecznie trzeba sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy np. w Krajowym Rejestrze Sądowym czy poszukując informacji i opinii na jej temat w sieci.

 

Sylwia Stwora

   
Ofin.pl

Ofin.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: etola Dodano: 9 grudnia 2013

czasem bez tego się nie da :( w każdym razie mi pomogli znajomi którzy mają większe doświadczenie w tej kwestii. udało się znaleźć dobrą pożyczkę w skoku chmielewskiego.spokojnie spłacimy i problem świąt z głowy.

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Wakacje i święta sprzyjają zapożyczaniu się Polaków

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.