Logowanie Rejestracja
W Hiszpanii przeceniają mieszkania do 70 procent

Strona główna Wiadomości W Hiszpanii przeceniają mieszkania do 70 procent W Hiszpanii przeceniają mieszkania do 70 procent

W Hiszpanii przeceniają mieszkania do 70 procent

Kupić za niewielki pieniądze dom lub mieszkanie w Hiszpanii, wyremontować, a potem sprzedać po atrakcyjnej cenie lub zagospodarować pod lokal przynoszący zysk z obsługi turystów? Przy obecnych przecenach nieruchomości w kraju Półwyspu Iberyjskiego – dwupokojowe mieszkanie za niecałe 50 tys. zł, takie rozwiązanie jest bardzo realne.

Autor: rafi | Dodano: 19 grudnia 2012
Zobacz więcej:

Pogarszająca się sytuacja gospodarcza Hiszpanii, a co za tym idzie kondycja finansowa jej mieszkańców, doprowadziła do tego, że codziennie nawet kilkaset osób musi oddać swoją nieruchomość bankom, bo nie stać ich na spłatę kredytu hipotecznego. Ostatnie 3 lata przyniosły ponad 400 tysięcy eksmisji. W celu odzyskania przynajmniej części straconych pieniędzy, instytucje finansowe postanowiły wystawić tysiące mieszkań i domów na licytację.

 

 

Ze względu na przesycenie rynku nieruchomości banki decydują się na znaczące obniżki wartości lokali. Przeciętnie ceny stanowią 30-50 proc. wyjściowej wartości budynku. W przypadku mieszkań i domów położonych w gorszych dzielnicach hiszpańskich miast, wymagających gruntownego remontu czy zlokalizowanych daleko od centrum, zdarzają się upusty sięgające nawet 70 proc. wartości początkowej.

 

 

 

 

W ten sposób właścicielem odpowiednika polskiej kawalerki można stać się już za 20 tys. euro, dwupokojowego mieszkania na Costa del Solalbo za 12 tys. euro, a lokalu na Costa Blanca za 30 tys. euro. Z kolei stary zajazd o ponad 220 m kw. powierzchni w prowincji Soria wart jest 29 tys. euro, a chalet pareado, czyli dom-bliźniak w starszej dzielnicy Walencji kupimy za 7,5 tys. euro. Również w centrum Walencji ceny nieruchomości są na kieszeń Polaka np. trzypokojowe z dwoma łazienkami (pow. 115 m kw.) za 17 tys. euro (ok. 70 tys. zł).

 

Warto zdecydować się na zakup jeszcze w tym roku, bo z początkiem 2013 roku w Hiszpanii będzie obowiązywał wyższy VAT (obecnie 4 proc, po zmianie 10 proc.). Chociaż w niektórych przypadkach musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami wynikającymi z potrzeby wyremontowania nieruchomości, to jednak z perspektywy czasu i możliwości np. rozkręcenia interesu w kraju, gdzie sezon trwa niemal okrągły rok, inwestycja może się opłacać. Ponadto część hiszpańskich banków oferuje kredyt hipoteczny do 100 proc. wartości nieruchomości, który można spłacać nawet 40 lat.

 

Sylwia Stwora


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.