Logowanie Rejestracja
W co najlepiej zainwestować?

Strona główna Wiadomości W co najlepiej zainwestować? W co najlepiej zainwestować?

W co najlepiej zainwestować?

Na co statystyczny Kowalski przeznaczył by niespodziewaną wygraną w loterii? Z pewnością zainwestował by te środki, w celu pomnożenia ich. W obecnych czasach, które do najlżejszych nie należą modne stają się inwestycje alternatywne, która zaskarbiają sobie coraz więcej zwolenników. Zatem które z alternatywnych środków inwestycji cieszą się największym zainteresowaniem?!

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 10 kwietnia 2013
Zobacz więcej:

Inwestycja w ekskluzywne alkohole.


Alkohole, to branża dostępna już nie tylko dla bogatych ludzi. Dziś wystarczy posiadać odpowiedni kapitał, tj. ok. 12,5 tysięcy złotych, który możemy zamrozić na dłuższy czas, ponieważ inwestycje w tej branży charakteryzują się długotrwałością, więc inwestorzy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo nie od razu zauważą znaczne korzyści z inwestycji. Korzystnym w inwestycje jest rynek bordoskich win i w tym przypadku szacowany okres inwestycyjny wynosi minimum pięć lat. W ostatnim czasie znacznie wzrósł popyt na rynek whisky, stąd wciąż rosnące ceny trunku i duża opłacalność inwestycji w tej branży. Konsumenci z całego świata są w stanie zapłacić wiele za naprawdę dobą whisky, co też ma wpływ na opłacalność inwestowania w tę branżę.


Inwestycja w sztukę.


Aby dobrze zainwestować własne środki finansowe w piękno należy posiadać dużą wiedzę w tym zakresie, umiejętność przewidywania i prognozowania, ale także dostęp do atrakcyjnych dzieł sztuki. Z tego powodu samodzielne  inwestowanie w tej branży przez osoby o małym doświadczeniu może zakończyć się niepowodzeniem, dlatego też w takiej sytuacji polecane jest skorzystanie z usług profesjonalnych doradców, którzy rynek sztuki mają w jednym palcu i wprowadzą swojego klienta we wszystkie jego tajniki. Branża ta nie określa jednak minimalnej kwoty jaką inwestor powinien posiadać, by wejść na ten rynek. Mimo to specjaliści uważają, że należ odłożyć sobie znaczną część pieniędzy – tłumaczy Karolina Nowak z Wealth Solutions, ZFDF.Dobra luksusowe nie należą do najłatwiejszych. Są bardzo absorbujące i wymagają od inwestora dużo czasu, ale za to są bardzo opłacalne. Jak twierdzą eksperci z ZFDF kluczem do inwestycyjnego sukcesu w tych branżach jest duża wiedza na temat danej branży, doświadczenie, umiejętność przewidzenia trendów na danym rynku. Dlatego też eksperci zalecają każdemu nowemu w branży inwestorowi konsultację lub nawet stałą współpracę z doradcami finansowymi, co sprawi, że inwestowanie w branży będzie bardziej bezpieczne.

 

Martyna Derek


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 3)

Autor: jaktos Dodano: 11 czerwca 2014

To prawda, ale przejęcie od jartomu hali wymaga milionów - teraz sobie pomyśl kto posiada taki kapitał, aby faktycznie móc wyłożyć takie pieniądze...

Autor: kiskon Dodano: 24 kwietnia 2013

Od lat największe zyski dają nieruchomości, a tym bardziej teraz, kiedy wyceny nieruchomości są rekordowo niskie. Dla firm z dużym kapitałem dobre możliwości zysku dają hale jartomu, po prostu trzeba wykorzystywać okazje...

Autor: jako Dodano: 16 kwietnia 2013

na takie rzeczy mnie nie stać ;) dlatego stawiam na pewne inwestycje, czyli po prostu bezpieczne oszczędzanie. w moim wypadku najlepsze są lokaty w getinie i ich się trzymam.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.