Logowanie Rejestracja
Usługi bankowe 24/7 jeszcze niedostępne

Strona główna Wiadomości Usługi bankowe 24/7 jeszcze niedostępne Usługi bankowe 24/7 jeszcze niedostępne

Usługi bankowe 24/7 jeszcze niedostępne

Dynamiczny styl życia oraz uciekający za dnia czas powodują, że wymagamy od banków coraz większej dostępności, nawet w późnych godzinach wieczornych lub w weekendy. Jednak instytucje finansowe nie nadążają za oczekiwaniami klientów i większość z oferowanych przez nie usług nie jest dostępna całodobowo.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 18 września 2012
Zobacz więcej:

Podczas normalnego dnia pracy nie zawsze mamy czas odwiedzić instytucję finansową w godzinach otwarcia jej placówki. Co zrobić w momencie, gdy musimy wykonać jakąś czynność bankową wieczorem, po godzinie 18.00?

 


W takim przypadku pomóc mogą systemy bankowości elektronicznej lub mobilnej. Tego rodzaju narzędzia często umożliwiają skorzystanie z usług instytucji finansowej bez konieczności wizyty w oddziale. Poprzez sieć możemy przelewać pieniądze, zakładać lokaty. Jednak najczęściej skutek tych działań będzie widoczny dopiero kolejnego dnia roboczego lub w poniedziałek po weekendzie. Przekazanie pieniędzy w czasie rzeczywistym dotyczy w zasadzie tylko rachunków lub produktów w jednym banku, a z kolei przelewy natychmiastowe, które działają do godziny 21.00 są dostępne tylko dla wąskiej grupy klientów kilku banków w Polsce, mi.in grupy BRE Banku i ING Banku Śląskiego. Należy również pamiętać, że założenie produktu finansowego, np. konta oszczędnościowego lub lokaty poprzez internet w nocy lub w weekend oznacza najczęściej oczekiwanie na uruchomienie do kolejnego dnia roboczego.

 


Podejmowanie gotówki z konta jest możliwe dzięki bankomatom, które posiada każdy bank w większości lokalizacji w kraju. Podobnie jest, jeśli chcemy wpłacić pieniądze na konto. Możemy to uczynić w tzw. wpłatomatach. Obie maszyny są czynne przez całą dobę bez względu na porę dnia czy dni wolne od pracy. Wyjątkiem jest jedynie ich możliwa awaria. Również kartolinie, na których można zastrzec numer skradzionej lub zgubionej karty są dostępne całodobowo.

 


Tempo życia powoduje, że banki chcąc zatrzymać przy sobie klientów muszą odpowiedzieć na potrzeby osób korzystających z ich usług. Już wkrótce kolejne instytucje finansowe wprowadzą przelewy jednorazowe. Pojawiły się także pierwsze w pełni wirtualne banki, np. Alior Sync, który umożliwia całodobowy kontakt z bankowcami. Czy inne instytucje również pójdą tą drogą?

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: masia Dodano: 18 września 2012

to nie jest aż tak potrzebna usługa, żeby decydowała o wyborze banku.w sumie sam dostęp do konta internetowego oraz niskie opłaty grają pierwsze skrzypce. udało mi się coś takiego znaleźć w idea bank dla mojej firmy.dodatkowym atutem jest debet w razie potrzeby do 20 tys zł.
Hakerzy zaatakowali mBank
Zobacz następny artykuł:
Hakerzy zaatakowali mBank
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.