Logowanie Rejestracja
Uchroń swoje pieniądze przed inflacją

Strona główna Wiadomości Uchroń swoje pieniądze przed inflacją Uchroń swoje pieniądze przed inflacją

Uchroń swoje pieniądze przed inflacją

W skutecznym oszczędzaniu nieustannie przeszkadza nam jedna rzecz – inflacja. Z tego powodu warto uchronić nasze środki przed jej negatywnym działaniem oraz rozpocząć efektywne pomnażanie swoich oszczędności.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 19 września 2012
Zobacz więcej:

W dobie kryzysu gospodarczego odkładanie pieniędzy staje się szczególnie ważne dla rodzin. Obecnie największym zagrożeniem dla deponowanych w bankach pieniędzy jest inflacja. Jej wysoki poziom, który w ujęciu rocznym osiągnie prawdopodobnie pułap 3,8 proc. nie pozwala na osiąganie dużych zysków z odsetek produktów finansowych. Jak zatem możemy uchronić nasze oszczędności i jednocześnie zarobić?Z pewnością nie powinniśmy lokować wszystkich naszych pieniędzy na rachunkach osobistych, ponieważ są one bardzo nisko oprocentowane, a wartość przetrzymywanych na nich środkach będzie szybko spadać. Przysłowiowa skarpeta również nie jest dobrym rozwiązaniem.Klucz do sukcesu tkwi w oprocentowaniu produktu bankowego. Im jest ono wyższe, tym bardziej prawdopodobne, że osiągniemy zysk. Przy wybieraniu odpowiedniego produktu nie należy jednak kierować się tylko tym wskaźnikiem. Należy także zwrócić uwagę na wysokość podatku od zysków kapitałowych, który wynosi 19 proc., jaki będziemy musieli zapłacić, jak również bieżącą inflację. Dopiero oprocentowanie realne przewyższające ten poziom da nam zysk, a nasze oszczędności nie stracą na wartości. Obecnie lokaty oprocentowane powyżej 5 proc. znajdują się m.in. w ofertach Idea Banku, BGŻ Optima oraz Deutsche Banku.W celu większej oszczędności warto poszukać produktu finansowego, np. lokaty lub konta oszczędnościowego, który będzie pociągał za sobą jak najmniej dodatkowych opłat. Koniecznie analizujmy wysokość prowizji za wpłaty i wypłaty środków, stawki za dokonanie przelewów. Warto poszukać najlepszej oferty odwiedzając kilka instytucji finansowych.Odpowiednie zabezpieczenie posiadanych oszczędności jest bardzo ważne. Pamiętajmy, że nie każda lokata bankowa ochroni je przez zgubnym działaniem inflacji.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 2)

Autor: Andrzej Dodano: 24 września 2012

http://www.mbank.pl/ ma też ciekawą ofertę, przynajmniej jeszcze nie dawno.

Autor: marek Dodano: 21 września 2012

wskazówki dobre, ale mimo tego wybór odpowiedniego produktu nie jest taki prosty. mi trochę czasu zeszło zanim założyłem lokaty w getinie, ale teraz jestem zadowolony bo to była przemyślana decyzja.
Hakerzy zaatakowali mBank
Zobacz następny artykuł:
Hakerzy zaatakowali mBank
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.