Logowanie Rejestracja
Ubezpieczenie AC – najważniejsze informacje

Strona główna Wiadomości Ubezpieczenie AC – najważniejsze informacje Ubezpieczenie AC – najważniejsze informacje

Ubezpieczenie AC – najważniejsze informacje

Na rynku ubezpieczeniowym znaleźć można sporo różnorodnych produktów, pozwalających ochronić się przez wieloma czynnikami ryzyka, z jakimi możemy się spotkać. Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest ubezpieczenie AC. Czym jest, komu jest potrzebne i jak wybrać najlepszą dla siebie polisę? Oto najważniejsze informacje.

Autor: Rafal_Tomkowicz | Dodano: 19 września 2014
Zobacz więcej:

 

Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest ubezpieczenie AC. Czym jest, komu jest potrzebne i jak wybrać najlepszą dla siebie polisę? Oto najważniejsze informacje.

 

AC – dla bezpieczeństwa samochodu

 

Ubezpieczenie AC (inaczej nazywane autocasco) – to polisa, której zakres obejmuje zazwyczaj pojazd ubezpieczonego, jak również jego wyposażenie, włączając w to najczęściej także dodatkowy ekwipunek, np. immobiliser, pokładowy komputer i tym podobne elementy.

 

Zakres ochrony wykonujący z autocasco standardowo obejmuje między innymi ochronę pojazdu w przypadku, gdy dojdzie do wypadku lub uszkodzenia samochodu z winy ubezpieczonego, czy też wypadku losowego. Polisa najczęściej pokrywa szkody związane z:

 

  • uszkodzeniem auta i koniecznością jego naprawienia,
  • kosztami zapobiegnięcia szkodzie,
  • kradzieżą pojazdu,
  • holowaniem pojazdu, wynajęciem auta zastępczego i innymi usługami assistance (opcjonalnie).

 

Czy warto wykupić autocasco?

 

Ubezpieczenie autocasco, zgodnie z polskim prawem, nie jest obowiązkową polisą. Dlatego też jej zakup jest opcjonalny. Czy warto? Z całą pewnością tak. Polisa OC, która wymagana jest ustawowo pokrywa jedynie koszty związane z odpowiedzialnością cywilną, jeśli spowodujemy wypadek. Koszty naprawy własnego samochodu oraz inne wydatki pozostają wyłącznie w naszej gestii. Dlatego też warto rozważyć rozszerzenie ubezpieczenia OC – szczególnie, że ubezpieczyciele, z uwagi na dużą konkurencję, zaoferować mogą naprawdę atrakcyjne warunki współpracy.

 

Jak wybrać polisę autocasco dla siebie?

 

Ubezpieczenia autocasco w swojej ofercie ma niemal każde towarzystwo ubezpieczeniowe. By wybrać najlepszą dla siebie polisę, należy uważnie przyjrzeć się kwestiom, takim jak:

 

  • wysokość składki – pamiętać przy tym warto, że zależy ona od wielu czynników, m.in. od wieku i wartości pojazdu, zakresu ubezpieczenia, czy wysokości sum gwarantowanych,
  • wysokość sum gwarantowanych – maksymalnej wysokości odszkodowania,
  • wysokość udziału własnego – kwocie, lub procentowi wartości szkody, którą pokryć trzeba będzie z własnej kieszeni,
  • sposób rozliczania szkody,
  • terytorialny zakres ubezpieczenia (szczególnie ważny, gdy planujemy autem podróż zagraniczną),
  • wykluczenia – ograniczenia odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego w określonych sytuacjach.

 

Wszystkie te informacje znaleźć można, czytając dokładnie OWU, czyli Ogólne Warunki Umowy.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.