Logowanie Rejestracja
Sytuacja polskich banków jest dobra. Co to oznacza dla klientów?

Strona główna Wiadomości Sytuacja polskich banków jest dobra. Co to oznacza dla klientów? Sytuacja polskich banków jest dobra. Co to oznacza dla klientów?

Sytuacja polskich banków jest dobra. Co to oznacza dla klientów?

Kondycja polskich banków jest dobra – przekonują eksperci. Narodowy Bank Polski dodaje, że wyniki finansowe rodzimego sektora finansowego wciąż pozostają wysokie, a bankom nie grożą wstrząsy. Jak na takiej sytuacji mogą skorzystać klienci?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 10 marca 2014
Zobacz więcej:

 

Analitycy NBP stwierdzili pod koniec 2013 roku, że polskie banki zachowują odporność nawet w razie istotnego pogorszenia warunków ich działalności. Wykazali, że wyniki finansowe instytucji finansowych rosną, a duża ich część posiada na tyle wysoki kapitał, żeby z ewentualnego spowolnienia gospodarczego wyjść obronną ręką. Jak potwierdza badanie firmy doradczej Deloitte pn. „The Banking Sector in Central Europe – Performance Overview”, polski sektor bankowy jest największy w Europie Środkowej, mając wciąż duży potencjał rozwoju.


Cel? Bankowość uniwersalna


Co wpływa na korzystną sytuację polskich banków? Sprzymierzeńcem ich rozwoju jest na pewno poprawiająca się sytuacja gospodarcza i podejmowanie przez zarządy instytucji finansowych kluczowych decyzji z perspektywy długofalowej. Banki, ustalając modele działania i określając kierunki rozwoju, wybierają obszary działalności, w których mają szansę w dłuższym okresie zyskiwać, przynosząc jednocześnie korzyści swoim klientom. Kierunkiem, który zapewnia osiąganie takich celów może być zwrot w kierunku bankowości uniwersalnej.


Fuzja drogą do kompleksowych usług


Drogą do wypracowania modelu bankowości uniwersalnej jest konsolidacja dokonywana w ramach działających na rynku instytucji finansowych. Taką strategię przyjął Deutsche Bank, łącząc pod koniec stycznia korporacyjno-inwestycyjny Deutsche Bank Polska S.A. z detalicznym Deutsche Bank PBC S.A. w jedną organizację pod nazwą Deutsche Bank Polska S.A. Fuzja sprawiła, że powstał silny bank o charakterze uniwersalnym, świadczący kompleksowe usługi dla każdego segmentu klientów – od indywidualnych, przez biznesowych i korporacyjnych, na instytucjonalnych kończąc.


– Podtrzymujemy naszą dotychczasową strategię, koncentrując się na kontynuacji kierunków realizowanych dotychczas przez oba nasze banki. Z aktywami na poziomie niemal 35 mld zł należymy obecnie do najbardziej liczących się instytucji finansowych w Polsce – przekonuje dr hab. Krzysztof Kalicki, prezes skonsolidowanego Deutsche Bank Polska S.A.


Doradztwo, wsparcie, elastyczność


Fuzja dokonana w ramach polskiej Grupy Deutsche Bank pozwoliła na stworzenie silnej uniwersalnej instytucji. Biorąc pod uwagę, że połączony w jedną organizację Deutsche Bank jest światowym ekspertem, który za cel stawia sobie sukces finansowy klientów, ich aspiracje mają szansę jeszcze pewniejszej i bezpiecznej realizacji. Profesjonalizm, międzynarodowe kompetencje i doświadczenie jednej z największych instytucji finansowych na świecie uczyniły z połączonego Deutsche Bank Polska S.A. bardzo mocnego gracza na rodzimym rynku finansowym. Jego pozycję budują profesjonalne doradztwo, wysoki standard obsługi i różnorodność oferty dostosowanej do zmian zachodzących w gospodarce i świecie finansów.


Eksperci przekonują, że nie mamy powodów do niepokoju, jeśli chodzi o polski sektor bankowy – rodzime banki są zyskowne, a jakość ich portfela pozostaje zadowalająca. Sytuacja cieszy tym bardziej, że instytucje finansowe nad Wisłą podejmują działania wzmacniające, które przynoszą korzyści im samym i ich klientom – co potwierdza przykład skonsolidowanego Deutsche Bank Polska S.A.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 5)

Autor: baker Dodano: 8 kwietnia 2014

Rzadko kiedy zdarza się, aby banki nie miały rezerw które pozwalają im wyjść obronną ręką w przypadku kryzysu. Konsolidacja banków w celu uniwersalizacji usług? Póki co to marzenia, ale widząc ostatnie ruchy na rynku banków możliwe że niedługo usługi świadczone przez polski sektor bankowości jeszcze się polepszą.

Autor: alina Dodano: 1 kwietnia 2014

Ja korzystam w dużej mierze z usług bankowych, jeżeli dodatkowo bankom zależy na kliencie to dla mnie dobra sytuacja ponieważ mam szanse na lepsze warunki lokat czy kredytów.

Autor: sobek Dodano: 27 marca 2014

Pomyślałam że gdyby sytuacja polskich banków była nieciekawa może w wyniku bitwy o klienta warunki dla nas byłyby nieco korzystniejsze. Z drugiej strony można by stracić oszczędności życia gdyby bank upadł.

Autor: iras Dodano: 26 marca 2014

Zmniejsza się ilość banków w Polsce, ale zwiększa się ich potęga a duży może więcej. Nawet nie zauważyłem kiedy mój bank połączył się z innym. W zasadzie prócz nazwy nic się nie zmieniło w codziennej obsłudze klienta. Nie wiem jak to wygląda w kredytowaniu.

Autor: maja Dodano: 10 marca 2014

niby tak ale klienci niekoniecznie tak to widzą ;) mnie banki zniechęciły skutecznie więc przeniosłam się do skoku chmielewskiego. super obsługa, szeroka oferta itd.

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Sytuacja polskich banków jest dobra. Co to oznacza dla klientów?

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.