Logowanie Rejestracja
Spotkanie poza biurem? Plusy i minusy konferencji biznesowych

Strona główna Wiadomości Spotkanie poza biurem? Plusy i minusy konferencji biznesowych Spotkanie poza biurem? Plusy i minusy konferencji biznesowych

Spotkanie poza biurem? Plusy i minusy konferencji biznesowych

Prowadzone z dala od biura konferencje stały się ważnym elementem w świecie współczesnego biznesu. Takie spotkanie na neutralnym gruncie daje wiele możliwości, wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Jak oceniane są konferencje biznesowe? Jakie sią ich zalety i wady? 

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 17 października 2013
Zobacz więcej:

Konferencje biznesowe: dlaczego warto brać w nich udział?


Dla współczesnego przedsiębiorcy udział w konferencji może stać się szansą na osiąganie dalszych sukcesów na rynku. Prelekcje poświęcone konkretnej tematyce pozwalają na znaczne wzbogacenie swej wiedzy oraz zapoznanie się z branżowymi nowinkami. Udział prelegentów będących autorytetami w danej dziedzinie z pewnością zasługuje na uwagę. Tym, co najcenniejsze dla wielu osób, są jednak spotkania w kuluarach. Przerwa kawowa staje się szansą na wymianę poglądów z innymi uczestnikami oraz na nawiązanie nowych kontaktów. Te w świecie współczesnego biznesu są niezwykle ważne. Nowe znajomości to nowe perspektywy oraz szansa na nawiązanie współpracy z nowym kontrahentem. Konferencje są też cenione jako miejsce wymiany doświadczeń, a z historii opowiadanych przy kawie można dowiedzieć się nieraz znacznie więcej niż z fachowej literatury. W efekcie konferencje są dla wielu przedsiębiorców szansą na poprawę swych wyników biznesowych oraz umocnienie swej pozycji na rynku. Wadą takiej sytuacji może być fakt, iż często program konferencji pozostaje w cieniu, podczas gdy najważniejszego znaczenia nabierają prywatne dyskusje toczone w czasie przerw.  Inną słabą stroną takich spotkań jest też to, że wśród osób biorących w nich udział nie brak tu „oddelegowanych” na konferencję pracowników, którym trudno wykrzesać z siebie choć trochę zainteresowania zarówno prelekcjami, jak i innymi uczestnikami spotkania.


Organizacja konferencji: wielki problem czy ciekawe wyzwanie?


Konferencje mogą przynieść wiele korzyści – o tym doskonale wiedzą biorący w nich udział biznesmeni. Są jednak i tacy, dla których konferencja biznesowa staje się wielkim problemem. To ich organizatorzy, którzy doskonale wiedzą jak pracochłonnym i stresującym zadaniem jest przygotowanie spotkania w taki sposób, by przyniosło ono satysfakcjonujące rezultaty.


Konferencja, w której udział może przynieść wiele pozytywnych rezultatów przedsiębiorcom oraz ich pracownikom, dla organizatorów z pewnością staje się nie lada wyzwaniem. By wszystko przebiegało sprawnie, niezbędne staje się perfekcyjne zaplanowanie wszystkich szczegółów. Liczne formalności i analizy finansowe, opracowanie ciekawego programu oraz zaproszenie godnych uwagi prelegentów – oto najważniejsze zadania, które mogą spędzać organizatorom sen z powiek. Do tego dochodzą jeszcze takie kwestie, jak zaproszenie gości oraz zapewnienie im odpowiednich warunków pobytu. To, co dla jednych stać się może ciekawym wyzwaniem, dla innych bywa poważnym problemem. Gdzie mogą szukać wsparcia ci, którzy z organizacją konferencji biznesowej nie potrafią sobie poradzić?


Konferencja idealna: czy to możliwe?


Czy możliwe jest zorganizowanie konferencji idealnej? W dążeniu do takiego celu z pewnością może pomóc wybór najlepszego miejsca na organizację konferencji biznesowej. Dzięki największej stronie poświęconej obiektom konferencyjnym w Polsce, jaką jest portal konferencje.pl, każdy organizator takiego spotkania ma szansę na znalezienie niepowtarzalnego miejsca do organizacji niepowtarzalnej konferencji. Wieloletnie doświadczenie osób prowadzących tę stronę sprawia, że wybór obiektu dostosowanego do potrzeb spotkania przestaje być trudnym wyzwaniem. Dzięki temu organizator może się skoncentrować na innych, bardzo ważnych sprawach, np. na ustalaniu programu i wszelkich jego szczegółów.

   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Spotkanie poza biurem? Plusy i minusy konferencji biznesowych

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.