Logowanie Rejestracja
Sposób na bezrobocie - studenci dostaną 74 tys. zł na rozkręcenie firmy

Strona główna Wiadomości Sposób na bezrobocie - studenci dostaną 74 tys. zł na rozkręcenie firmy Sposób na bezrobocie - studenci dostaną 74 tys. zł na rozkręcenie firmy

Sposób na bezrobocie - studenci dostaną 74 tys. zł na rozkręcenie firmy

Od przyszłego roku studenci ostatniego roku oraz absolwenci szkół i uczelni wyższych będą mogli starać się o niskooprocentowany kredyt umożliwiający założenie własnej firmy. W ten sposób Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce walczyć z rosnącym bezrobociem wśród młodych ludzi.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 2 kwietnia 2013
Zobacz więcej:

Ekonomia, marketing i zarządzanie, pedagogika, politologia oraz socjologia. Według Głównego Urzędu Statystycznego, studenci tych kierunków należą do grona osób, które po ukończeniu studiów, mają największe trudności ze znalezieniem pracy. Problem bezrobocia dotyczy już 251 tys. młodych Polaków (dane GUS za grudzień 2012 roku). Sporym utrudnieniem w znalezieniu pracy są wygórowane wymagania pracodawców, zwłaszcza w zakresie doświadczenia. Mimo, że wielu z nich próbuje wziąć los we własne ręce i rozkręcić samodzielny biznes, zwykle największą przeszkodą staje się dla nich brak odpowiednich środków na realizację planów.


Od 2014 roku lekiem na złą sytuację ma być wprowadzenie przez resort pracy niskooprocentowanego kredytu na założenie działalności gospodarczej. O pożyczkę rzędu maksymalnie 20-krotności średniej płacy w sektorze przedsiębiorstw (obecnie ok. 74 tys. zł - średnie wynagrodzenie w lutym 2013 wynosiło 3709,99 zł) z oprocentowaniem w wysokości 1 proc., mogliby ubiegać się studenci ostatniego roku oraz absolwenci uczelni i szkół wyższych, jeśli od uzyskania dyplomu nie minęło więcej niż 2 lata. Zobowiązanie ma być dostępne w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pożyczkobiorca będzie miał 7 lat na spłatę zadłużenia. Opcjonalnie będzie mógł skorzystać z rocznej karencji lub starać się o częściowe umorzenie kredytu. Natomiast dla osób, które chciałyby zrealizować mniejszy projekt, MPiPS planuje wprowadzić dotacje rzędu 21 tys. zł, z trzyletnim okresem zwrotu.


Warunkiem uzyskania kredytu ma być przedstawienie dobrego biznes planu, potwierdzonego przez przedstawiciela uczelni studenta lub absolwenta ubiegającego się o wsparcie, np. profesora.


Obecnie, po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy, młodzi ludzie mogą liczyć na dotację w wysokości sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia, czyli ponad 22 tys. zł z Funduszu Pracy. Innym sposobem na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej jest założenie firmy w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

 

Sylwia Stwora


   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 3)

Autor: MichalOstrowski Dodano: 12 września 2013

Zastanawiasz się jak zdobyć pieniądze na otwarcie własnego biznesu? Jeśli tak, to zapraszam do zapoznania się z programem kredytowym Idea Bank \"Kredyt na start + Rok bez ZUS \". To nawet 350 tys. zł kredytu z okresem kredytowania do 10 lat. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej Idea Banku. W razie pytań jestem do dyspozycji. Michał Ostrowski __________________________________________ Online Ekspert Idea Bank

Autor: joser Dodano: 10 września 2013

A właśnie. Gdzie można dostać jakiś kredyt dofinansowujący nową działalność? Brakuje mi trochę i niezbędna będzie mi pożyczka.

Autor: titi Dodano: 9 kwietnia 2013

szkoda, że tylko studenci czy absolwenci. zresztą nie mogłam tyle czekać. zdecydowałam się wziąć kredyt na własną rękę a że getin ma jedne z lepszych kredytów gotówkowych to nie żałuję. spłacam spokojnie, a firma funkcjonuje tak jak powinna.

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Sposób na bezrobocie - studenci dostaną 74 tys. zł na rozkręcenie firmy

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.