Logowanie Rejestracja
Smartfon zamiast terminalu pozwoli zapłacić kartą

Strona główna Wiadomości Smartfon zamiast terminalu pozwoli zapłacić kartą Smartfon zamiast terminalu pozwoli zapłacić kartą

Smartfon zamiast terminalu pozwoli zapłacić kartą

Niemiecka firma Payleven wkroczyła na polski rynek z innowacją dla drobnych przedsiębiorców. Przystawka do telefonów i tabletów może zastąpić klasyczny terminal przy realizacji transakcji kartą.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 2 października 2012
Zobacz więcej:

Przedsiębiorca chętny do skorzystania z gadżetu może go otrzymać za darmo, a warunkiem jego prawidłowego funkcjonowania jest pobranie odpowiedniej aplikacji z AppStore lub Google Play. By przyjąć płatność należy wprowadzić kwotę do aplikacji, przeciągnąć kartę przez czytnik i uzyskać od klienta podpis na ekranie dotykowym. Przystawka jest podłączana do gniazda słuchawkowego i jak na razie może być instalowana wyłącznie w urządzeniach firmy Apple.

 


Zdecydowaną zaletą przystawki jest brak stałych kosztów użytkowania. Posiadacze terminali muszą je ponosić niezależnie od kwoty i ilości transakcji, dla właścicieli małych sklepów jest nieopłacalne. W przypadku Payleven przedsiębiorca zapłaci tylko za operacje zrealizowane kartą . Prowizja wynosi 2,95% kwoty płatności plus dodatkowe 35 groszy.

 


System Payleven jak na razie obsługuje wyłącznie karty MasterCard i Diners Club, jednak jak informuje Bankier.pl, w firmie Payleven trwają prace nad poszerzeniem oferty o karty mikroprocesorowe EMV. W tym wypadku  przystawka mogłaby zostać przystosowana również do kart typu Visa, pod warunkiem, że ich producent wyrazi na to zgodę.

   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Smartfon zamiast terminalu pozwoli zapłacić kartą

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.