Logowanie Rejestracja
SKOK-i oprocentują Twoje oszczędności lepiej niż banki

Strona główna Wiadomości SKOK-i oprocentują Twoje oszczędności lepiej niż banki SKOK-i oprocentują Twoje oszczędności lepiej niż banki

SKOK-i oprocentują Twoje oszczędności lepiej niż banki

Podczas gdy kredytobiorcy odczuwają coraz większą ulgę w związku z trwającą od listopada obniżką stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego (łącznie o 1,50 pkt. proc.), osoby chcące zarobić na swoich oszczędnościach mają nie lada orzech do zgryzienia. Banki ostro tną oprocentowanie lokat terminowych i oferują zysk na poziomie średnio nieco ponad 4 proc. Tymczasem w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych bez problemu znajdziemy ofertę 6-procentowego zarobku na depozycie.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 13 marca 2013
Zobacz więcej:

Najwięcej, bo aż 8 proc. odsetek w skali roku dostaniemy w Kasie Polskiej za zdeponowanie pieniędzy na 3 miesięcznej Lokacie Terminowej na wiosnę. To obecnie najatrakcyjniejszy depozyt na rynku. Z kolei decydując się na Lokatę członkowską ze zmiennym oprocentowaniem można liczyć na zysk rzędu 7,5 proc. w skali roku. Warunkiem uzyskania powyższych korzyści jest bycie lub zapisanie się do grona członków instytucji. Na trzy miesiące warto też zdeponować oszczędności w SKOK-u Arce, który za Lokatę Zyskowną zapłaci nowym klientom również 7,5 proc. Jeśli myślimy o lokacie długoterminowej, np. na 6 lub 13 miesięcy to instytucja da nam 7,6 proc. na „Super Duecie”.


Na dłuższy okres czasu – 12 miesięcy – warto powierzyć pieniądze SKOK Wołomin, który oferuje 7,5 proc. do nawet 7,7 proc. przy wpłaceniu przynajmniej 1 tys. zł. Atrakcyjne 7 proc. za roczną Lokatę Skokową da Kasa Wspólnotowa, która umożliwia wypłatę pieniędzy przed terminem bez straty skapitalizowanych odsetek.

 


Popularny SKOK Stefczyka, przy zainwestowaniu minimum 1 tys. zł, oferuje 7,25 proc. na lokacie 6-miesięcznej Podwójny Zysk, jednak warunkiem otrzymania odsetek tej wysokości jest równoczesne założenie depozytu na rok z oprocentowaniem 4 proc. Podobnie wygląda sytuacja przy 3-miesięcznej ofercie, gdzie zyskamy 7 proc., jeśli jednocześnie wpłacimy środki na półroczną lokatę.

 


Wysokie 6 proc. na 12-miesięcznej lokacie znajdziemy w ofercie Kasy Jowisz, Wielkopolskiej SKOK czy Powszechnej SKOK.


Deponowanie pieniędzy w SKOK-ach obarczone jest dwoma minusami. Po pierwsze – w większości przypadków oprocentowanie ma charakter zmienny, po drugie – aby ulokować pieniądze trzeba posiadać statut członka SKOK-u, czyli opłacić wpisowe (do 30 zł), wykupić tzw. udział i wnieść wkład. Niekiedy niezbędne jest także założenie konta osobistego.


Stosunkowo wysoki poziom oprocentowanie depozytów w SKOK-ach w odniesieniu do tradycyjnych banków to efekt tego, że ta forma zysku na posiadanych oszczędnościach nie podlegała dotąd gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Stąd różnica w oprocentowaniu lokat może wynosić nawet 2-3 proc. w porównaniu z bankami. Jednak po znowelizowaniu ustawy o SKOK-ach (8 marca) sytuacja się zmieniła, co może przełożyć się na spadek oprocentowania depozytów w tych instytucjach w najbliższym czasie.

 

Sylwia Stwora


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: wiki Dodano: 14 marca 2013

mozna znaleźć więcej tylko trzeba dobrze poszukać. dla mnie ostatnim hitem jest oferta z open finance tzn lokata na 10 % połączona z kontem doskonałym. i mam wszystko w jednym!

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

SKOK-i oprocentują Twoje oszczędności lepiej niż banki

Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.