Logowanie Rejestracja
Rząd obniży koszty "chwilówek"

Strona główna Wiadomości Rząd obniży koszty "chwilówek" Rząd obniży koszty "chwilówek"

Rząd obniży koszty "chwilówek"

Przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym - jeśli zostanie zaakceptowany przez posłów - może przełożyć się na obniżenie kosztów pożyczek i "chwilówek". Nowe regulacje prawne dają też Komisji Nadzoru Finansowego dodatkowe narzędzia do walki z firmami pożyczającymi na lichwiarski procent.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 19 maja 2015
Zobacz więcej:

 

Rządowy projekt zmian w ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym zakłada zwiększenie ochrony konsumentów korzystających z usług firm udzielających kredytów i pożyczek działających bez zezwolenia KNF.

 

 

Znowelizowane regulacje rzepisy ustalają między innymi maksymalną wysokość pozaodsetkowych kosztów kredytu konsumenckiego i ograniczają poziom odsetek oraz odsetek od odsetek za opóźnienie w spłacie kredytu.

 

Lepsza ochrona klienta branży pożyczkowej będzie również możliwa dzięki zakazowi pobierania nadmiernych i nieuzasadnionych opłat związanych z udzieleniem i obsługą zobowiązania finansowego. Konsumenci maja też hyć lepiej chronieni w przypadku, gdy będą zalegał ze spłatą pożyczki. 

 

Nowe regulacje mają też zapobiegać powstawaniu piramid finansowych w rodzaju Amber Gold. Komisja Nadzoru Finansowego będzie mogła weryfikować działalność podmiotów działających rynku finansowym w sposób do tej pory zerezerwowany do weryfikacji firm aktywnych na rynku kapitałowym.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.