Logowanie Rejestracja
Ruszył PKO Junior – bankowość dla dzieci

Strona główna Wiadomości Ruszył PKO Junior – bankowość dla dzieci Ruszył PKO Junior – bankowość dla dzieci

Ruszył PKO Junior – bankowość dla dzieci

Po szkolnych kasach oszczędnościowych SKO przyszedł czas na bankowość dla najmłodszych. PKO Bank Polski wprowadził do oferty PKO Konto Dziecka i uruchomił PKO Junior, serwis bankowości elektronicznej skierowany do pociech mających mniej niż 13 lat. Dzieci będą mogły zakładać skarbonki, realizować zadania wyznaczane im przez rodziców, a także, przy ich pomocy, doładowywać telefon czy realizować przelewy.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 2 lipca 2013
Zobacz więcej:

PKO Junior łączy w sobie funkcję serwisu bankowości internetowej oraz programu edukacyjnego, który ma przede wszystkim nauczyć dziecko świadomego zarządzania pieniędzmi, w tym oszczędzania, a także od najmłodszych lat zaznajomić z czynnościami związanymi z obsługą konta bankowego. Powiązany jest z darmowym kontem PKO Konto Dziecka, które oferuje oprocentowanie rzędu 4,5 proc. w skali roku przy kwotach do 2,5 tys. zł. Powyżej tej kwoty będzie ono wynosić 2 proc.


Aby móc skorzystać z oferty PKO, rodzice dziecka muszą być klientami banku lub zdecydować się na założenie w nim konta osobistego. Alternatywnie można skorzystać z dedykowanego PKO Konto Rodzica. Do założenia konta niezbędny jest PESEL pociechy oraz do wyboru – skrócony odpis aktu urodzenia, legitymacja szkolna czy paszport. W zamian otrzymamy pakiet w postaci numeru klienta i hasło pierwszego logowania (dziecko może je zmienić po uruchomieniu serwisu), listu przewodniego, książeczki edukacyjnej dla dziecka, poradnika dla rodzica, wizytówek, naklejek oraz płyty CD z regulaminem.


Jedną z głównych opcji PKO Junior jest możliwość zakładania skarbonek, dzięki którym dziecko może zbierać pieniądze na określony cel do wyznaczonego terminu. Jeśli w pewnej chwili pociecha stwierdzi, że nie chce już dodawać pieniędzy do określonej skarbonki, może ją rozbić. Wówczas kwota zmienia się w tzw. wolne oszczędności, które dziecko może wrzucić do innej skarbonki. Aby motywować i dopingować najmłodszych, wszelkie ich poczynania związane z oszczędzaniem, regularnymi wpływami na rachunek czy zakładaniem skarbonek będą nagradzane specjalnymi odznakami.


W ramach PKO Junior najmłodsi mogą też inicjować doładowywanie telefonów czy przelewów, jednak ostatecznie daną czynność mogą wykonać jedynie po akceptacji rodziców, którzy realizują zamiar poprzez serwis iPKO. Przelewy i doładowania są bezpłatne.


Każdy mały użytkownik może samodzielnie spersonalizować konto, według własnych upodobań. W serwisie dostępnych jest osiem kolorowych tapet i tyle samo melodii, które będą towarzyszyć dziecku przy wykonywaniu określonych czynności. Może też zadbać o wygląd konta wgrywając własne multimedia.


Na dziecko czekają również wyzwania zlecane przez rodziców związane z odpowiedzialnością, planowaniem, systematycznością i wytrwałością, np. posprzątanie pokoju, odrobienie zadania z matematyki czy codzienne wyprowadzanie psa. Każde wyzwanie jest oceniane i nagradzane zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami.


PKO Bank Polski wykazał się dużym sprytem, bo jak wiadomo prawo bankowe nie pozwala, aby dziecko poniżej 13 r.ż. posiadało konto osobiste i nim zarządzało. Sprawę w PKO Junior załatwiono na dwa sposoby - wszelkie czynności związane z przelewami czy doładowywaniem wymagają akceptacji rodzica, a poza tym bank nie oddaje do ręki małego klienta karty bankowej, umożliwiającej swobodne dysponowanie środkami zgromadzonymi na rachunku.


Ponadto warto zaznaczyć, że uruchamiając serwis bankowości internetowej dla najmłodszych, PKO Bank Polski nie tylko stworzył unikalny produkt na skalę światową. Stał się praktycznie jedyną instytucją finansową w Polsce, w której każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

 

Sylwia Stwora


   
Banking-Magazine

Banking-MagazineDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: ania Dodano: 5 lipca 2013

ale cudują, już nie wiedzą co mają zrobić żeby zarobić,. tymczasem dla dorosłych ciężko o dobre konto. dla siebie znalazłam po dość długich poszukiwaniach ale jestem zadowolona z konta getin up.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.