Logowanie Rejestracja
Ranking kredytów samochodowych na auto używane

Strona główna Wiadomości Ranking kredytów samochodowych na auto używane Ranking kredytów samochodowych na auto używane

Ranking kredytów samochodowych na auto używane

Wielu z nas decyduje się na zakup samochodu używanego. Również wielu z nas korzysta w tym celu z kredytów samochodowych. Kilkanaście banków posiada w swojej ofercie taki produkt. Kredyt samochodowy to bardziej opłacalna dla nas wersja kredytu gotówkowego ponieważ posiada niższe oprocentowanie.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 5 października 2012
Zobacz więcej:

Eksperci portalu sfera-finansow.pl przeanalizowali dostępne na rynku kredyty samochodowe i wyłonili te najkorzystniejsze.

 

 

 

 

 

Założenie : Auto używane, rok produkcji 2005, cena 25000 PLN,  wkład własny 5000 PLN, kwota kredytu 20000 PLN,  ilość rat 48.

 

 

 

  Bank

  

Prowizja

Oprocentowanie rzeczywiste

Kwota raty

MultiBank

3 %

13,81 %

536,63 PLN

mBank

3 %

13,87 %

537,11 PLN

Volkswagen Bank Polska SA

3 %

14,46 %

542,38 PLN

Alior Bank SA

2 %

14,88 %

546,07 PLN

Credit Agricole

3 %

16,78 %

 

 

Wysokość raty kredytu samochodowego w Multi Banku to kwota 536,63 PLN miesięcznie. Wynika ona z oprocentowania 13,81%. Bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu, która wynosi 3%.

 

 

mBank ma w swojej ofercie kredytowej nieco wyższe oprocentowanie, które wynosi 13,87%. Rata za samochód będzie kosztowała 537,11 PLN a prowizja za udzielenie kredytu to 3%.

 

 

Prowizja za udzielenie kredytu samochodowego w Volksvagen Banku również wynosi 3%.  Decydując się na ten produkt co miesiąc zapłacimy ratę 542,38 PLN. Wynika to z oprocentowania w wysokości 14,46 %.

 

 

 

Kredyt samochodowy to korzystniejsza wersja kredytu gotówkowego ze względu na niższe oprocentowanie.  Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest zakupiony samochód. Rozwiązania stosowane przez instytucje finansowe są różne - zastaw rejestrowy, częściowe przewłaszczenie pojazdu (49 proc. należy do banku i jest on współwłaścicielem auta) czy cesja praw z polisy autocasco.

 

Jednym z minusów kredytów przeznaczonych na auto używane jest wyższe oprocentowanie niż na auto nowe. Może ono być wyższe nawet o kilka punktów procentowych. Auto, którego szukamy nie powinno mieć więcej niż 8-10 lat. Im starsze auto tym wyższe oprocentowanie kredytu co wiąże się z wyższym kosztem całkowitym.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.